Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi nagytakaritás szokott...

Családi nagytakaritás szokott lenni nálatok és hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
vagyha te csinálod magad akkor hogyan szoktad beosztani az idődet rá?és miket csinálsz
2009. jún. 26. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A felesleges dolgokat kiszorom, es utana mar johet is a takaritas. Akkor mar nem nehez.
2009. jún. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a parom reggeltol estig dolgozik, igy ram harul a feladat es, ha otthon van a 12 eves lanyom akkor ra.

A hatso szobatol kezdek felveszem a szonyegeket es szerre mindegyik szobaba kiproroljuk a szonyegeket, aztan felmosom a foldet. A lanyom kozbe port torol. Nekem majdnem egy egesz napot felvesz mivel 3 nagy szobank van es ket nagy eloszobank meg ket furdo + a konyha.

Sajnos a parom nem tud segiteni, ha segitene akkor termeszetesen hamarabb menne a dolog.

De mivel en csak 15 napot dolgozok, 12 oraval egy honapban igy van idom :))

32/L

2009. jún. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem irni, hogy mikozbe takaritunk, ugy zenelunk, enekelunk igy egyertelmu, hogy elvezettel csinaljuk.:))

2 voltam

2009. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lomtalanításkor van ilyen nagyobb takarítás, mindent átnézünk ilyenkor, mi kell, és mi nem, ami már nagyon roncs, azt kidobjuk. Beosztjuk, mindenki a maga dolgait csinálja.
2009. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban szombatonkent volt altalaban. Anyu a konyhat, nappalit, halot, a tesom a mi szobankat en meg a furdot es a wc-t takaritottam!
2009. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyu takarít, ami miatt sokat is veszekszik velünk.Én csak a szobámat és az emeletet szoktam rendben tartani.Kiválogatom a felesleges dolgokat, azokat szelektálom, portörlés, ágynemű csere, porszívózás, mosdó,wc takarítás, felmosás, esetleg függöny leszedés és majd ha tiszta felrakás, esetenként a szekrényben is szoktam rendezgetni a dolgokat.
2010. jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

én csinálok mindent mert a férjem dolgozik, én meg háztartásbeli vagyok:) így ott van rá az egész napom, és mivel csak 3 és fél szobás a lakásunk, elég gyorsan szoktam végezni vele. Mondjuk én minden héten végzek nagytakarítást mert sajnos elég rendmániás vagyok.

22/L

2010. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az egyik elöttem szóló írta, hogy zenél és táncol:D szerintem ez nagyon jó, én is be szoktam kapcsolni zenét és úgy sokkal könnyebb.

22/L

2010. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs családi nagytakarítás, csak én takarítok!

Pici babánk van, ezért nekem elnyúlik több napra a dolog.

Első nap mindig a mi és a baba szobáját teszem rendbe. Pókhálózás, letörlés, ágyneműk, mosható dolgok kimosása, nagyon alapos porszívózás, felmosás.

Másnap a fürdő, wc, nappali. Letörölgetek mindent, kádat, mosdót, wc-t kisúrolom, vízkőtlenítem, fertőtlenítem( bár ezutóbbi hetente 2-3 alkalommal történik), a csempét rendbevágom, a mosogépet üresen járatom ecettel.A nappaliban pókhálózok, törölgetek, kihúzok mindent,, porszívózok, felmosok.

Aztán marad a konyha. A szekrényekből mindent kipakolok, kitörlöm a polcokat. Mindent törlök fertőtlenítek, zsíroldózom amit kell, a hűtőt és a mikrót kitakarítom.

Ez a nagy hercehurca havonta egyszer van. Mosogatni, felmosni minden nap szoktam. A szobákban porszívózni 2-3 naponta, mint ahogy fertőtleníteni is. Ágyneműt "igény szerint" cserélek,de max. 2-3 hetente, a kapcsolókat, kilincseket mostanában gyakrabban áttörlöm fertőtlenítős kendővel.

Most így van, de mikor még dolgoztam hétvégente takarítottam, hétköznap max.a wc-t fertőtlenítettem és felmostam. Akkoriban a nagytakarítás is ritkább volt, örültem, ha 2-3 havonta sikerült.

Ja és az a fránya ablakpucolás....na az elég lenne 2 évben egyszer is(de persze többször szoktam)! :D

2010. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy különleges macskaféle ami kosszal táplálkozik, úgy hivják hogy porcica, ne én ebből vettem ötöt, azóta csak ülök a fotelban és nézem ahogy takarítanak.
2010. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!