Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen? Olyan búcsúztat...

Létezik ilyen? Olyan búcsúztató szövegre lenne szükségem amit a pap olvassa fel, amikor a halottat búcsúztatja a családjától?

Figyelt kérdés

Római katólikus szertartás lesz és havasztás!


Találhatok ilyen szöveget valahol?


Köszi ha valaki ír!


2012. máj. 9. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Papámnál a pap csak annyit kért, hogy írjuk le a neveket, hogy kiktől búcsúzik a halott. A szöveget ő mondta hozzá. Eddig úgy tudtam, hogy hozzátartozó által írt szöveg csak polgári temetésnél van.
2012. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Találtam egyet példának: [link]

De minden ember más, vannak ugyan általános szófordulatok egy ilyen szövegben, de egyéni jellemzőket is szoktak beleírni. Egyébként még én se találkoztam olyannal, hogy a pap szöveget kér, mert általában ők ugyanazt szokták elmondani.

2012. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a segítséget !Nálunk kéri a pap a személyes búcsúztatót családtagoktól, csak most olyan tanácstalan vagyok gondolkozni se tudok ezért írtam ki ide!Apukám halt meg!:((
2012. máj. 9. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Nem kell belefeccölni minden energiát. Szerintem elég azt leírni, hogy búcsúzik ettől és attól. Az embernek ilyenkor teljesen le van zsibbadva az agya a megrázkódtatástól.

2012. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy a pap kéri,mert a katolikus szertartáshoz nem tartozik hozzá a búcsúztatás. Felénk nem is szokás.

Ja valaki még is kéri,akkor a család által megadott személyektől búcsúztatja el a halottat.

Értelmetlen dolognak tartom még ezzel is növelni a család bánatát.

Részvétem apukád halála miatt.

2012. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Próbálom összeszedi a gondolataimat!:((
2012. máj. 9. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szokás, hogy a család írja a búcsúztatót tőmondatokban ás a pap formálja át szép egészre. Papám nem rég halt meg a karjaim közt:S és én írtam meg a búcsúztatóját:S leírtam benne az élete fontos állomásait. Mikor született, mit dolgozott, mamával mikor kötött házasságot, hány gyermek van mennyi unoka. csak a legfontosabb dolgokat a végére pedig, hogy ki búcsúzik. Nem írtam bele, hogy a kezeim között halt meg, de a pap belemondta, akkor teljesen összeomlottam, úgy hogy a többire már csak homályosan emlékszem.
2012. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: kérlek fogadd őszinte részvétem Édesapád miatt:S
2012. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ én is így írtam szedtem össze a mondatokat!


Kedves utolsó köszönöm neked is!

2012. máj. 11. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!