Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt meg lehet...

Szerintetek ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Ketten vagyunk testvérek.Én 25 éves vagyok(2 gyerek anyja) a nővérem 32 éves.Nővéremék lassan 10 éve próbálkoznak,hogy babájuk szülessen.Már mindent megpróbáltak.A lombik program sem jött be,mert hiába ültetik be neki a megtermékenyített petesejtet,nem tudja kihordani.(elvetél)

Magyarországon a béranyaság nem engedélyezett.De én mégis segíteni szeretnék nekik.

Ezért több hónapi családi beszélgetés után,úgy döntöttünk a férjemmel,hogy én vállalom a terhességet.Arra gondoltunk,hogy az én petesejtemet orvosi segítség mellett megtermékenyítjük a sógorom hímivarsejtjeivel,majd én hordanám ki a babát.

Már mindenki benne van.Szerintetek egy ilyen ötlettel ami valljuk be,nem igazán szokványos,elmehetnénk az orvoshoz??

Igazából fogalmam sincs hogy ilyet csinálnak-e,és hogy érdemes-e a dokit zavarni..


2012. máj. 8. 20:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
javítok:gyermekem.
2012. máj. 8. 21:25
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
De a tiéd lenne biológiailag. A nővéred férjéé és a te tiéd. Ez nekem nagyon morbidnak tűnik.
2012. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
53%
Nagyon aranyos vagy, hogy ezt vállalod. Szerintem nehéz lesz a babától elszakadnod tudván, hogy 50%-ban te vagy. Olvastam már olyat, hogy valaki kihordta más gyerekét, aztán megtartotta és elköltöztek. Szóval elrabolta a gyereket. (Amerikában)
2012. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Utána kellene nézni, de nekem olyan rémlik, hogy rokonságban engedélyezhető a béranyaság, de csakis szívességből.


A complex.hu-n nézzétek át a hatályos jogszabályokat.


Bár ha eleve nem az ő petesejtje lenne felhasználva, akkor tényleg az a legtisztább megoldás, ha a sógor pohárral és fecskendővel érkezik, ha sikerül, akkor meg lemondasz róla és ők örökbe fogadják. Így jogilag is sima minden

2012. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem miért nem hajlandóak örökbe fogadni?! Annyi árva gyerek van... inkább a kedves férj a sógornőjének csinál gyereket, hogy legyen kit felnevelnie a feleségének...
2012. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha annyi árva gyerek van, akkor fogadj örökbe te..
2012. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
24%
nem piszkálni akarlak benneteket, de én ezt az egészet nem értem. miért ragaszkodnak annyira a vérségi kapcsolathoz? miért? így sem lenne teljesen az övék genetikailag, de a szeretetük nem ezen múlik úgysem. miért nem fogadnak örökbe? ennek ez a menete, és kész. ha nem lehet, nem lehet, akármilyen szörnyű ezt el kellene fogadniuk, de felnevelhetnek egy másik csudaszép gyereket akit örökbefogadtak, és akkor nincs se jogi,se erkölcsi bonyodalom a családban.
2012. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ők kisbabát szeretnének, de ez az örökbefogadásnál nem mindig lehetséges. Arról nem is beszélve, hogy egy gyereknek mindig el kell mondani, hogy hogyan is született(örökbefogadott, vagy tényleg a szülei szerelmének gyümölcse, vagy netalántán a testvér segített). Én sokkal jobban el tudnám azt fogadni, hogy apa tényleg az apukám, anya pedig nem az édesanyám, mert sajnos neki nem lehetett gyereke, ennek ellenére persze őt tartanám annak. Mint mondtam, nagybátyámnál is ez volt..


Egyébként az örökbefogadás nem egy rövid procedúra, és sokszor eléggé megviseli az embert lelkileg.

2012. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!