Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt meg lehet...

Szerintetek ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Ketten vagyunk testvérek.Én 25 éves vagyok(2 gyerek anyja) a nővérem 32 éves.Nővéremék lassan 10 éve próbálkoznak,hogy babájuk szülessen.Már mindent megpróbáltak.A lombik program sem jött be,mert hiába ültetik be neki a megtermékenyített petesejtet,nem tudja kihordani.(elvetél)

Magyarországon a béranyaság nem engedélyezett.De én mégis segíteni szeretnék nekik.

Ezért több hónapi családi beszélgetés után,úgy döntöttünk a férjemmel,hogy én vállalom a terhességet.Arra gondoltunk,hogy az én petesejtemet orvosi segítség mellett megtermékenyítjük a sógorom hímivarsejtjeivel,majd én hordanám ki a babát.

Már mindenki benne van.Szerintetek egy ilyen ötlettel ami valljuk be,nem igazán szokványos,elmehetnénk az orvoshoz??

Igazából fogalmam sincs hogy ilyet csinálnak-e,és hogy érdemes-e a dokit zavarni..


2012. máj. 8. 20:42
1 2
 1/18 yuda ***** válasza:
87%

Nem tudom csinálnak e ilyet, szerintem magyarországon nem, de mit vesztesz, ha rákérdezel? Semmit.

Fontosabb aggodalmam inkább az, amit kifelejtettél az írásodból, hiszen nem élhetted át, hogy ha mindez sikerülne is, te hordod ki a gyereket, te szülöd és komolyan gondolod odaadnád másnak és nem ragaszkodnál ahhoz, akit kilenc hónapig a méhedben hordassz? :)

Nem tudom és te sem, de ezt tuti nem gondoltad át, mégha a tesódról is van szó.

2012. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég olvastam,hogy Magyarországon ilyet orvos nem végezhet,de ha külföldön megcsinálják és hazajön szülni,akkor örökbefogadhatjátok a gyereket.

Rippel Feriék is valami hasonlót éltek át,csak úgy tudom,ott a petesejtet kapták, a kihordás már a feleség "dolga" volt.

2012. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis úgy akartam írni,hogy a tesódék örökbefogadhatják.
2012. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan béranyaság nincs engedélyezve Magyarországon, bár én nagyon jó ötletnek tartanám. Egyet nem értek, amit te is írsz, mégpedig azt, hogy miért a te petesejted lesz megtermékenyítve és miért nem a nővéredé? Mert így tulajdonképpen a nővérednek nem lesz gyereke, hanem majd az unokaöccsét/unokahúgát fogja nevelgetni, azaz a te közös gyerekedet a sógoroddal. Engem ez zavarna, hogy nem a saját gyerekem akkor sem csak valamilyen rokon. :( Na de mindegy szerintem csak én akadok fent ezen. Szerintem meg lehet csinálni, és nagyon jó szándékú döntés tőled. :) Remélem sikerül majd és boldog lesz mindenki. :)
2012. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
A te petesejtedet termékenyítik meg a sógorodéval????? Miért nem a nővéredét és akkor te csak kihordanád! De így a sógorodtól lesz gyereked! Ez nem normális és ez nem segítség....... ez gáz! Fogadjanak örökbe azt' jól van...
2012. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem a nővéred petesejtjét használjátok, akkor miért nem lehet házilag bejuttatni a hímivarsejteket? Úgy értem, pl. fecskendővel.
2012. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg jó kérdés,amit a 4-es válaszoló felvetett.Ha "csak" a kihordással van gond,akkor miért nem a tesód petesejtjét termékenyítik meg?

Az orvosok mit mondtak,mi az oka,hogy nem tudja kihordani a babát?Endokrinológusnál is járt?

2012. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy engedik e nem tudom, de itt az egyik válaszadó kérdezte, hogy komolyan oda tudná e adni?!


Szerintem, ha az elhatározás megvan, hogy ezt a nővére miatt csinálja, akkor oda tudja adni. Mindemellett biztos láthatja őt amikor csak akarja.


Az én nagybátyám is így lett. Vagyis félig. Mamám testvérének nem lehetett gyerek, mamám pedig mikor teherbe esett, akkor az nem tervezett dolog volt és ráadásul már 3. gyerek, így abban maradtak, hogy megszüli a babát és a nővére fogja felnevelni. Úgy nevelték fel, hogy tudta, hogy a mamám is édesanyja, ő szülte, mégis a mamám nővérét tekinti igazi anyjának, hiszen ő nevelte fel.


Ott ez megoldható volt, pedig nem is tudatos döntés eredményeként fogant meg a baba.

2012. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Én tudom mi a gondja, miért nem tudja kihordani: a hosszú évekig szedett fogamzásgátló miatt. Nem ritkaság, sajnos az én családomban is előfordult sikertelen terhesség. Hosszú évekig próbálkoztak majd nagy nehezen teherbe esett de 4 hónaposan meghalt benne a baba. ÉS ha körülnézel egyre több meddőnek titulált nő van...nem véletlen.
2012. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos pár kérdésre válaszolok.Nővérem sosem szedett fogamzásgátlót,mert nem lehetett neki.Azért nem a nővérem petesejtjét használnánk fel,mert az egyik ok,hogy képtelen kihordani a babát,hogy az ő petesejtje nem életképes..Van neki,megtermékenyül,de valamiért nem fejlődik egy idő után,és elvetél.(kellett jó pár vizsgálta,és lombikprogram míg rájöttek.)

Nekünk is eszünkbe jutott a fecskendő.De az aggódás azért nálunk is megvan.Természetes ha az orvos azt mondaná,hogy ez is egy jó módszer akkor kipróbáljuk.

A másik:Le tudnék-e mondani a babáról.Igen,mert tudom,hogy ő nem az enyém lenne.Nekem van két csodálatos gyermekek,és nem is igazán vágyom többre.De a nővéremnek egyszer vállalnám,hogy ő is anya lehessen.

2012. máj. 8. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!