Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől változhatna meg a barátnőm?

Mitől változhatna meg a barátnőm?

Figyelt kérdés
4,5 éve vagyunk együtt, nemrég költöztünk össze, mert nagyon sokat veszekednek a szülei, és árverezés alatt van a házuk a sok meggondolatlanul felvett hitel miatt. Sokat dolgozok, havi 400 óra kb, így ha hazaerek, Legalább annyi elvarasom lenne, hogy legyen elmosogatva, meg legyen valami kaja, ha már úgyis csak otthon van többnyire. Suliba nem kell már bemennie, érettségire készül, de látom, hogy a gépnél van mindig. Ha hazaerek, nincs elmosogatva, napok óta lógnak a ruhák a kötélen, kosz van. Tegnap azon vesztem össze vele, hogy direkt szóltam neki délután, hogy ha főz, figyeljen oda. Kész lett kérdeztem, hogy milyen, mondta, hogy ha hazaerek, meglatom. Ehetetlen odaegett szar lett, ki lehetett dobni 2 labost meg a kanalat, ha mondta volna, hogy ez most ilyen, hozok útközben valami kaját, így meg nem vacsoraztam, és mára se tudtam hozni semmit, pedig tudja, hogy 14 órázok. Sajnálom, hogy úgy kiabáltam vele, de éhesen utálok dolgozni. Meg próbálok mindennel spórolni, és félretenni, csomó kaját ki kellett dobni tegnap.

2012. máj. 3. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy kidobod és végre észhez tér.Egész nap semmit nem csinál, és ennek tetejében még szalad a ház?Te meg dolgozol,mint a barom.Kész tények elé kell állítanod:Vagy elmegy dolgozni 1 hónapon belül és összekapja magát, vagy mehet,ahová akar.Ha pedig így vele maradsz hosszú távon,akkor megérdemled.
2012. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom már hazaküldött volna, ha azért cserébe, hogy eltart, nem takarítok, nem főzök és nem mosok rá.

Nem azt mondom, hogy a nap 24 órájában csillog villog a lakás. De a váratlan vendégek érkezésekor is rend van, mindig van tiszta ruhája és meleg étel az asztalon.


Beszéld meg vele, hogyha nem változik meg, inkább költözzön valamelyik rokonához.

2012. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress mást, vagy szokd meg.
2012. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem okés. Meg kellene beszélnetek tényleg,hogy változzon, vagy cuccoljon. Mivel érettségire készül te tartod el, így lehetnek elvárásaid. Egyébként az én véleményem szerint nem is kellen elvárásnak lenni, ez természetes. Nem igazán házias típus, inkább neten lógok egész nap, meg bármit csinálna csak a házi munkát ne...
2012. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki nagyon gyorsan. Sajnálatból nem lehet megélni.
2012. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Amit otthon látott, és csinált a lány, azt fogja megtenni a saját háztartásában is. Lehet, hogy meg kellene tanítani őt főzni, és takarítani? No nem neked, hanem mondjuk, anyukádnak, vagy valamelyik nő rokonodnak.
2012. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy nem várjuk a csodát, hogy valaki megváltozzon. Bár a barátnődnek tényleg lenne mit fejlődnie! Viszont csak így szó nélkül várni a csodát, hogy majd megváltozik, az nem vezet sehova.

Első, hogy nem leállsz vele veszekedni, hanem mint ahogy ide leírtad a bajod, neki is lemondod. Elmondod neki, hogy mit vársz el tőle az indokaiddal együtt. De ha ez szintén veszekedésbe és sértődésbe megy át, akkor megette a fene, úgysem mentek semmire. tehát vagy átbeszélitek és úgy lesz minden, vagy idegeskedsz még, aztán szakítotok...

2012. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt félretéve, hogy tényleg csinálhatott volna kaját és elég szerencsétlen, neked nem kell mártírkodnod.


Ha hazamész, $zar a kaja, és éhes vagy, akkor vagy lemész a boltba, vagy rendelsz enni, és azt másnap is tudod vinni. Nem kellett volna éhezned.

2012. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az emberek nem vatloznak meg, foleg nem azert mert mondjak nekik. Igazi valtozashoz rohadt sok akarat ero kell es onmaganak kell radobbenie hogy nem ok valami, de most ha eloallsz neki a dolgokkal megprobal odafigyelni aztan par het mulva megint magasrol ... az egeszre.
2012. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Éhesen mindenki utál dolgozni. Én is.


Tényleg nem érdemes mártírkodnod, tekintve, hogy a barátnőd éppen érettségi előtt áll. Rendelj kaját, legyél toleráns addig, amíg neki a vizsgák miatt minden percét be kell osztania (és nem neked, az ő perceit!). Ha a gép előtt ül, akkor bizonyára - ha csak egy kis esze van és nem totál önsorsrontó - éppen anyagot keres a vizsgáihoz, vagy a barátnőitől lelki támaszt (mert talán tőled hiába várja), vagy egyszerűen csak lazít két tétel között. Az ő dolga.


Én nem akkor követelnék tőle htb-zést, amikor három nap múlva érettségizik. Nem tudom, hogy te valaha is készültél-e vizsgára, de én igen. Vizsgaidőszakban még az idő is másként folyik. A legtisztább, legpedánsabb embernek is gyakorta "úszik" a lakása, a környezete, a szobája, a cuccai. Majd a vizsgák után kitakarít. Mert nem az az első, hogy mosson-főzzön-takarítson.


HA túl van a vizsgáin, és más nincs más dolga, mint vakarni a bokáját unalmában, akkor érdemes visszatérni erre a kérdésre. Addig legyél türelmes.


Egyébként senkit sem lehet kívülről megváltoztatni - a változás igényének belül kell megérnie, benne. Maximum SEGÍTENI lehet a változást kívülről, és csakis abban, aki maga is akarja.

2012. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!