Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én vagyok a hibás...

Szerintetek én vagyok a hibás a legjobban vagy ő a hibás?

Figyelt kérdés
Vágjunk is a közepébe. Nem leszek rövid szóval szerintem olvassátok egy darabig. A bajok az apámmal vannak 17 év alatt sosem éreztem azt hogy az apám lenne sose foglalkozott velem igazán nem nagyon érdeklődik azután hogy mi van velem, sose tudok vele elbeszélgetni semmiről se nincs semmi közös témánk se érdeklődési körünk ő sose jön oda hozzám hogy mivan velem vagy valami én az évek alatt próbáltam vele beszélgetni jóban lenni vele de ő mindig csak akkor tud hozzám szólni ha valami miatt le akar engem b@szni mindig talál valamit amiért belém tud kötni amikor visza szólok neki (nem durván és nagyon ritkán hogy védjem magam) akkor meg megsértődik és bosszúból jobban csesztet engem és már ha azért is vissza szólok nem maradok csöndbe akkor meg azzal fenyeget hogy eltöri, kezem, lábam meg ilyenek. meg ha eltűnik valami a lakásba meg ha valahol égve marad a villany akkor ő szerint az biztos hogy én voltam amikor nem is. de ez mindig így van. én próbálok vele jóban lenni de őt minden felidegesíti. Semmi türelme nincs hozzám. Mindenért ki akad. Anyámmal is sokszor veszekednek. Ő szerinte engem nem érdekel semmi pedig ez nem így van csak azért gondolja így szerintem mert keveset foglalkozik velem (szóval szinte semmit) szól mindig azért mert a gép előtt ülök sokat jólvan ez rendben is van de azt sem olyans tílusban ami emberi stílus lenne. és még sorolhatnám ezeket holnap reggelig. Szerintetek nekem kéne többet beszélgetnem vele vagy neki kéne változnia? mert pokol így ez az élet. Nekem kéne jobban keresnem a társaságát? és többet mellette lennem/ beszélgetnem?

2012. máj. 2. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, ha érdekelné a dolog jött volna ő is hozzád.

Próbálj alkalmazkodni és ha szíd ne vedd fel. Ennyi idősen biztos nem fog megváltozni

2012. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem egyikőtök sem hibás. Nagyon sok családban ltni, hogy egyszerüen annyira más a természetes a 2 korosztálynak, hogy nem tudnak dülőre jutni.
2012. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szinte mintha en irtam volna ezeket a sorokat 10 evvel ez elott. Megertem a helyzetedet. Es nem hiszed el, de egy szep nap, talan valtozik a helyzet. Nalunk meg a cseszegtetes mellett 15 eves koromig tetlegesseg is volt, meg csunya veszekedesek...borzaszto volt. Annyira elvaditottak maguktol a szuleim, hogy mikor vegeztem a fosulival olyan messzire huztam, amennyire csak lehetett (kulfold-tobb ezer kilometer) Valtozni akkor kezdett a helyzet, mikor ugy esett, hogy parom egyedul volt apuekat meglatogatni...volt beolvasas...de csak annyi tortent, hogy nem piszkaltak tobbe, de tulajdonkeppen szuleim nem valtoztak. Aztan egyszercsak az tortent, hogy apu es neveloanyam (merhogy az volt) kulon mentek, es nem sokkal ra, apu infarktust kapott, tobbszor is. A halal kozeli elmeny megvaltoztatta teljesen. Kozben belegabajodott egy aranyos nobe, szeretik egymast, olyanok mint ket tini es tokre el lehet apammal beszelgetni..egyebkent sokaig elhet meg, beultettek neki egy olyan kis szerkezetet, ami szabalyozza a szivritmust es ujraeleszti ha kell.. meg mondtam is neki, hogy ilyen kutyut en is akarok...viccelodunk a teman..mashogy nem lehet, nem szabad rosszra gondolni. Megbeszeltuk a baratnojevel, hogy rendelunk hozza egy tavkapcsolot es ha apu rossz....:D Az attores akkor volt, mikor kijott meglatogatni, es elmondta, hogy mi tortent vele es hogy azert nem kozolte telefonon, mert epp terhes voltam..., egymas vallara borultunk, megbeszeltuk a multat, es "lezartuk egy dobozba, amit eltemettunk" Azota minden rendben van...en mondjuk kinn maradtam kulfoldon. Ennek mar 2 eve.

Szoval en csak azt mondom, meg valtozhat a dolog, csak ne kelljen ilyen nagy arat fizetni erte

2012. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pontosan így vagyok anyámmal. Anyu folyamatosan cseszeget, néha olyan alpári stílusban, hogy nagyanyám forog a sírjában, aki egy jól nevelt, illemtudó, udvarias, intelligens embert nevelt belőle. És ahogy öregszik, egyre rosszabb.

Párom azt mondja, hogy le kell kenyerezni (anyu műgyűjtő és mint minden nő szereti a szép dolgokat is), úgyhogy ha tehetjük mindent megveszünk neki amit csak megkíván. Olyankor tündéri és kedves kb 2 hétig, utána meg megy a pokol megint. Én is külföldön élek, többezer kilométerre, de őt ez sem zavarja, néha olyan email-eket ír, hogy csak sírni tudok rajta, mert semmivel sem provokáltam a szemétkedést, egyszerűen jön magától.

És nem azért ilyen, mert nem szeret, mert szeret, én ezt tudom, és a te apukád is szeret téged, csak ez a korosztály nem igazán tudja kimutatni. Az is a baj, hogy ez a fajta :), csak a rosszra tud emlékezni, ha csinálunk valami jót, az természetes. Így természetesen amikor mi beszélgetni próbálunk velük, akkor bekattan náluk az összes negatív élmény velünk kapcsolatban és elérkezettnek érzik a pillanatot, hogy a fejünkre róják, mert mikor mondanák el, ha nem akkor, amikor mi nyitunk feléjük? Ez egy ördögi kör, és csak úgy lehet megszakítani, ha minimálisra csökkented a súrlódási felüleletet. Baromi nehéz csöndben maradni, amikor szidalmaz, de meg kell tanulni tűrni, és nem mellre szívni, hanem elraktározni, hogy jó, ő ilyen, így mutatja ki, hogy szeret, hogy cseszeget. Egyébként ha nem szeretne, akkor ha nem kapcsolja le valaki a villanyt és elsőnek nem te jutnál eszébe. Néha az ember úgy megmondaná neki, hogy b...meg te nem tudod egyszer lekapcsolni más helyett?, de értelmetlen, mert csak magunknak okozzuk a bajt. Gondolj arra, hogy a gyereked mennyivel boldogabb lesz, hogy te vagy a szülője és nem a te szüleid! :)

2012. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként meg mindketten hibásak vagytok, és igazából egyikőtök sem hibás. Tipikus: mindenkinek igaza van. Nincs mit tenni. :)
2012. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én apám is ilyen volt, csak még durvábban (ő gyakran ordibált velünk, és meg is ütött a vélt sérelmeiért). Több mint két éve nem beszélünk egymással.
2012. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!