Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is ez megy a családban,...

Másnál is ez megy a családban, illetve a szülők baráti körében?

Figyelt kérdés

Újabban, hónapok óta akárhány szülővel összetalálkozom vagy akárhányat beszélgetni hallok, másról sem megy a panaszkodás, a "beszélgetés", hogy kinek milyen sz*r a gyereke, és milyen mocskos, semmirevalók a mai fiatalok. Ma már besokalltam, mikor a szüleim barátai ittvoltak és teljesen kikezdtek engem is, hazugságokat áállítottak rólam a szüleim, aztán el lettem ítélve, hogy egy kis sz*r vagyok. Utána meg jöttek az ismerősök gyerekei, úgy ócsárolták őket (pedig felnőttek már), ahogy szerintem az embernek a saját gyerekéről, a saját neveléséről nem kellene beszélnie. Volt 1 hete olyan is, aki elkezdett kiabálni velem, hogy mi egy "selejt nemzedék" vagyunk a velem egykorú fiával együtt, azért, mert épp olyan kedvében volt, ő is mást sem tud, csak ócsárolni a fiatalokat, holott állandóan lehúzza a fia fizetését és abból él meg hasonlók. Ráadásul az a legrosszabb, mikor ismeretlenül hőbörögnek nekem és elítélnek a nagy semmiért. De tényleg néha már nagyon eldurvulnak egyesek és néhány 40-esről már azt hiszem, hogy elmebeteg, úgy kiakad, mikor a fiatalokat meg a gyerekeit pezdi ócsárolni. Dől belőlük a keserűség. Ti is sokat hallgatjátok ezeket? Nekem már kezd betelni a pohár... Egyetemre járok, dolgozom mellette, felsőfokú nyelvvizsgára készülök, külföldön fogok jövőre tanulni, segítek itthon is, amennyi még belefér, és akkor még el vagyok mondva az összes összejövetelkor mindenféle trehány, semmirekellő dögnek?! Meg "selejt nemzedék"-nek?! Nem túlzás már ez egy kicsit a szülők generációjától?

20/L


2012. ápr. 28. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azzal tisztában vannak,hogy ezzel saját magukat,a nevelésüket minősítik?Szerintem nem kell adni a véleményükre.Főleg hogyha hazudnak.
2012. ápr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
tele van ez az ország elmebetegekkel sajnos. minden korosztályban. én már kimentem külföldre "semmirekellősködni", most meg az zavarja őket hogy van pénzem elmenni nyaralni, hiába dolgoztam érte. merthogy az pazarlás meg lustaság. lekell sz.rni. igaza van az előttem szólónak menj csak ki külföldre, akinek még van szépérzés a lelkében jobb ha megy mielőtt kiölik itt belőle.
2012. ápr. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-as: félreérteted amit írtam :D Menjen ki,de csak azért hogy ne itt szívja a levegőt....:D
2012. ápr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja a humorérzékem ilyenkor már elment aludni :D jobb ha megyek én is utána :D
2012. ápr. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehát miért lenne selejt, mint ahogy a 2. is írta? Egyetem mellett dolgozik a lány, felsőfokú nyelvvizsgát akar tenni. Mi kéne még? Én büszke lennék, ha ilyen gyerekem lenne.
2012. ápr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem, én egyáltalán nem hallok ilyeneket ! Az én ismertségi köröm inkább úgy vélekedik, hogy nem lenne most szívesen fiatal, mert rettenetesen nehéz nekünk. Régen elvégezték a sulit, munkába álltak, gyesre mentek, visszavették a munkahelyre simán, aztán onnan go nyugdíj. Ők egyébként inkább 50esek.

A 40esek talán azért ilyen keserűek mert kezd kitörni rajtuk a kapuzárás vagy mittomén.. KÖzelebb érzik magukat a 20asokhoz, de már csak irigyek, mert nekünk több szabadság jutott. Legalábbis amelyik hülye 40es ilyen, nem mind persze. Én is 40esekkel dolgozom együtt, még sose ócsároltak engem és velem egyidőseket sem...

2012. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De igen, túlzás, nagyon is. Nekem is volt benne részem:( Jól teszed, ha külföldre mész, vagy legalább ezektől távol. Volt egy könyvben egy mondat, olyasmi, hogy a tízparancsolatban is szerepel, hogy "Tiszteld szüleidet", de ami ugyanilyen fontos, azt sajnos sehol nem írják, hogy "Tiszteld a gyermekedet". Pedig kéne.
2012. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!