Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a depressziót...

Mi okozhatja a depressziót gyermekeknél? Családban a szülők veszekedése és elválása is vezethet depresszióhoz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Gyerekeknél mindig a szülőt okolják, de lehet sima biokémiai zavar is.
2011. aug. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sajnos a mai napig nem gyógyutam fel: ezek az okai:szüleim elváltak,mindig apukámmal akartam lenni,később el is költöztem, a nevelőapám molesztált,középsuliban nem szerettek,mert volt saját véleményem nem voltam olyan mint a többiek 13-14 évesen nem ittam nem pasiztam,sokat bántottak a tanárok is főleg apukám miatt,anyukámmal sem voltam később jóban mert nem hitt nekem nem bízott bennem,lelkileg terrorizál,nálam ezek okozták,2szer jött ki rajtam a pánikbetegséggel együtt
2011. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen amiket a kérdésedben leírtál mind okozhatja
2011. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit: ha a depressziónak van oka akkor az már nem számít depressziónak. Depressziós az az ember aki látszólag minden ok nélkül válik azzá.


Mivel egy gyereknek iszonyúan fontos a családban megélt biztonságérzet, ezért sok problémát okozhat ha mondjuk elválnak a szülők sőt neadjisten elkezdik egymás ellen fordítani a gyereket, érzelmileg zsarolják ("inkább neki hiszel mint nekem aki annyi mindent tettem érted?" vagy akár csak célozgatnak rá). Ilyenkor egyrészt a gyerek elveszti a számára oly fontos biztonságérzetet, másrészt a szülei még pluszban szekálják a saját "igazukkal", vagy elkezdi szép lassan önmagát okolni a történtekért vagy olyan dolgok figyelhetők meg nála mint pl. gyakori elszökdösés otthonról, stb.

2011. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél szerintem 90%-ban a rossz családi körülmények okozhatják., És ez elég elkeserítő.
2011. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Soha nem biokémiai zavar a gyermekkori depresszió oka, mindig pszichés faktor van mögötte, ami ha huzamosabb ideig fennáll, akkor okozhat biokémiai zavart is.


Válás, veszteség, veszekedés, családi perpatvar mind a gyerekkori depresszió melegágyai. Ugyanis, a gyerek mindent automatikusan magára vesz, magát okolja azért, ami nem az ő hibája, bűne. Gyerekként még nem rendelkezik olyan énvédő mechanizmusokkal, amelyek meg tudnák védeni a rá zúduló agressziótól (a veszekedés, a válás mind az), és az énje sem olyan erős, mint egy normál felnőtté. Ráadásul, mint gyerek, mindig ő van függésben a felnőttektől, és általában ő van a "zsák alján": azaz mindig rajta landol a felnőttek agressziója, akiknek ő maga nem adhatja vissza, mert tőlük függ a kis élete; kezdeni nem tud vele sokat, tehát elfojtja - és ebből lesz a koncentrációs probléma, a magatartás-probléma, a tanulási zavar, a depresszió, a fáradékonyság stb.

2011. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!