Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tegnap kirakott otthonró...

Anyám tegnap kirakott otthonról. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat veszekedtünk sok dolog miatt. A legtöbbet a viselkedésem miatt mert nem vagyok olyan jó gyerek, nem tehetek róla, nem tudom elviselni ha mások megmondják hogy mit csináljak és azt se ha cseszegetnek és néha túl őszinte vagyok. A másik az hogy néha napokig nem jártam haza és féltett, de mindig mondtam neki hogy lehet hogy nem megyek haza és akkor valamelyik haveromnál leszek. Azt se akarja elfogadni hogy motorozok (saját pénzből megy, csak félt). De van egy olyan érzésem hogy az új férjének köze van ehhez a sok veszekedéshez mert kitudja miket mond neki. Apám 12 éves koromban meghalt, anyám később összejött ezzel a pasival és később hozzánk is költözött, de nekem nem tetszett soha. Már velünk lakik évek óta de még nem beszélgettünk soha. Van egy öcsém és egy hugom, ők se vannak oda érte. Most azért rakott ki mert az öcsém, én és az "apám" csúnyán összevesztünk és kiabáltunk egymással nem is kicsit. Bocsánatot nem fogok kérni tőle mert nem mi kezdtük. Mondtuk anyámnak hogy ha azaz ember nem lenne itt akkorm inden jobb lenne, reméljük elgondolkozik rajta. Az annyira nem is érdekel hogy kirakott mert tudok kihez menni de az zavar hogy egy senki miatt veszekszünk már évek óta. Régebben sose szólt bele ha csináltam valamit, mindig magamra hagyott.

21F


2012. ápr. 28. 15:47
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

"De általában a mostohák valamivel elvágják magukat a gyerek előtt és ebből keletkezik a gyűlölködés és utálat.Több esetben a mostohák a ludasak a szülő gyermek kapcsolat megromlásáért."


Mindenkibe bele lehet kötni! Az én általam ismerteknél is volt ok: pl. egyszer bele mert szólni normális hangon, hogy mit hogyan kéne, már megkapta, nekem nem pofázol, mert nem vagy az apám. Gondolom, ebben az esetben is a mostoha a hibás...

2012. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
34%

A mostoha befolyással lehet SAJNOS a szülőre.És ez a befolyás nem mindig jó , szörnyű dolgokat el lehet vele érni.A mostohák soha nem fogják úgy szeretni a gyereküket mintha a sajátjuk lenne , kevés példa de ugyan létezik ennek a fordítottja is.

Azáltal hogy nem saját gyerekként szeretik így másként is állnak hozzá és így a gyermekek számára rossz befolyást gyakorolnak a szülőre aki SAJNOS meg is teszi amit a mostoha akar.

2012. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de honnan veszed, hogy ebben a szituban is ez az igazság? Ha ilyen fiam lenne, kidobná őt a rendes apja is, nem kellene ehhez mostohaapa.
2012. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
55%
Én is kiakadnék hogyha ezt tenné a gyerekem de én a nevelőapás dolgon háborodtam fel.
2012. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Nem azt kérem h éljen egyedül és boldogtalanul. De annyi pasi közül tudott volna választani de pont ezt választotta. A legelső találkozás is rossz volt mert a kinézete is idegesítő amúgy okoskodik állandóan, beleszól mindenbe, a hangjától rosszul vagyok, a tesóimat nem tudja dicsérni csak szidni...nem is értem mit szeret benne anyám. Kb 2 éve egyik éjszaka hallottunk valami mozgást kint és én mentem ki mert ő nem mert. Ha ketten lennének és történne valami akkor ki védené meg anyámat? Mert ő biztos nem. Amióta nálunk lakik azóta elromlott minden. Foglalkozik velünk anyám (vagyis velem már nem igazán kell) de sokkal másabb. Az utóbbi 1-2 évben kevesebbet mosolyog, soha nincs kedve semmihez és nem beszélget velünk úgy mint régebben. Egyszer volt olyan h a pasinak valamiért a tesójához kellett mennie, ott volt 2 hétig és anyám kezdett hasonlítani a régi önmagára. Mi örülnénk neki ha találna magának egy normálisabb embert. Ennek nincsenek is barátai, soha nem tud semmi újat mondani.
2012. ápr. 28. 18:05
 36/43 anonim ***** válasza:
55%
Az én anyám soha nem tenne ki engem otthonról és én sem tenném ki soha a gyerekemet. Egy pasi miatt pedig főleg nem.
2012. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
30%
Aki ezt a rezsi dolgot pedig ennyire erőlteti annak a gyereke sem sűrűn tanult nehéz nappali tagozatos szakon.
2012. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
31%

Fú, tök jó, hogy itt mindenki fél oldalnyi információból már ismeri a családot és a szituációt. Ez az oldal biztos tele van látnokokkal.


Kedves Kérdező!


Ha van hova menned, akkor menj, nyugodj meg, aztán néhány nap múlva meg üljetek le beszélgetni. Mindenki szépen elmondja a másiknak a kis sérelmét és megkeresitek a legmegfelelőbb megoldást. Ilyen egyszerű.


Itt erre a kérdésre ennél értelmesebb válaszra ne számíts. Nem azért mert öntelt vagyok, hanem mert a kérdés jellege olyan, hogy a részvevők és a körülmények részletes ismerete nélkül képtelenség, és nem is helyes ennél jobban megválaszolni, de tartok tőle, hogy fentiek ismeretében sem lenne értelme kívülállóként okoskodni. Ezt Te is tudod. Ha társaságra van szükséged az persze más, de szerintem ennél jobb társaságot is találsz Te magadnak.

2012. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hagyjuk már ezt a rezsit. Egyvalaki vetette fel, hogy ugye ha a motorra meg a napokig tartó bulizásokra telik, akkor hazaadni is.

Különben aki nehéz nappali szakon van, az nem lép le rendszeresen három napokra.

2012. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
54%
Dolgozol, egy csomó pénzt költesz szórakozásra, és nem tetszik az otthoni légkör. A megoldás, hogy elköltözz.
2012. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!