Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tegnap kirakott otthonró...

Anyám tegnap kirakott otthonról. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat veszekedtünk sok dolog miatt. A legtöbbet a viselkedésem miatt mert nem vagyok olyan jó gyerek, nem tehetek róla, nem tudom elviselni ha mások megmondják hogy mit csináljak és azt se ha cseszegetnek és néha túl őszinte vagyok. A másik az hogy néha napokig nem jártam haza és féltett, de mindig mondtam neki hogy lehet hogy nem megyek haza és akkor valamelyik haveromnál leszek. Azt se akarja elfogadni hogy motorozok (saját pénzből megy, csak félt). De van egy olyan érzésem hogy az új férjének köze van ehhez a sok veszekedéshez mert kitudja miket mond neki. Apám 12 éves koromban meghalt, anyám később összejött ezzel a pasival és később hozzánk is költözött, de nekem nem tetszett soha. Már velünk lakik évek óta de még nem beszélgettünk soha. Van egy öcsém és egy hugom, ők se vannak oda érte. Most azért rakott ki mert az öcsém, én és az "apám" csúnyán összevesztünk és kiabáltunk egymással nem is kicsit. Bocsánatot nem fogok kérni tőle mert nem mi kezdtük. Mondtuk anyámnak hogy ha azaz ember nem lenne itt akkorm inden jobb lenne, reméljük elgondolkozik rajta. Az annyira nem is érdekel hogy kirakott mert tudok kihez menni de az zavar hogy egy senki miatt veszekszünk már évek óta. Régebben sose szólt bele ha csináltam valamit, mindig magamra hagyott.

21F


2012. ápr. 28. 15:47
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%

Úgy ám, hallgass a nyolcasra, aztán egy életre megutál az anyád.

Figyelj! 21 éves vagy. Még néhány év, és külön életet kezdesz, mindenképp elköltözöl otthonról. Anyud talált valakit, akivel jól kijön. Tényleg elvárnád, hogy kidobja azért, hogy te néhány évig jól érezd magad? A maradékot meg élje le magányosan, csak mert te ezt akarod? Vedd észre, hogy senki nem élhet úgy, hogy csak az ő akarata érvényesül. Ebben a családban te gyerek vagy, ha felnőtt akarsz lenni, a saját lábadra kell állnod, nem az otthoni életet átszervezned, hanem a sajátodat felépítened. El tudod tartani magad? Fenn tudsz tartani egy albérletet, rezsi, kaja, szórakozás belefér? Ha nem, akkor igazodnod kell az otthoni szabályokhoz.

2012. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

"Meg vagyok rökönyödve a válaszokon.Miért kellene haza adnia pénzt?A kérdező a gyereke nem az albérlője az anyukának."


Akkor te nem tudom, hol élsz! Felnőtt ember a kérdező, én ennyi idősen már dolgoztam. Azt írja, van pénze, mert abból finanszírozza a motorozást. Szóval napokig kimaradozni és a hobbira költeni legyen pénze, de természetes, ha az anyjának nem segít be anyagilag? (nem tudom, így van-e, nem írta a kérdező, ezt a tiédre reagálom) Szerinted felnőtt emberként annyira abnormális legalább egy kis összeggel beszállni a kasszába? Miért, ő nem eszik otthon, nem használ vizet, áramot? A szülőnek élete végéig el kell látnia a gyerekét, akinek hülyeségekre van pénze?

2012. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
80%

ma 16:23

Én a te válaszodon vagyok kiakadva..

1.Azért mert a gyereke 21 évesen már ne élősködjön senki a szülei nyakán.Elvileg nem kérni kéne,hanem szó nélkül beleszállni a rezsibe,vagy kajába..Ez így lenne normális.

2. Miért is dobná ki a férfit akivel 5 éve együtt él,és szeret?? Mert a 21 éves felnőtt neki nem tetszik??Na nem már! Vajon mit tenne a kérdező ha otthon élne,de lenne egy barátnője akibe fülig szerelmes lenne,de az anyja tiltaná.Akkor a kérdező szó nélkül kidobná a szerelmét???nem hiszem

3.Nem tanácsolj ilyen hülyeségeket,hogy molesztálásért jelentsék fel az apát..Azért ez nem úgy megy,hogy bemennek,és kitalálnak egy történetet.Ha valaki ilyennel megy a rendőrségre,komoly orvosi,pszichológiai vizsgálatnak veszik alá,hogy kiszűrjék a hazugságot.Hidd el,egy jó szakember hamar kiszűri ha a gyerek hazudik.Ezzel viszont többet ártanak maguknak mint a nevelőapának..

2012. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
55%

"Az az anya akinek a párja , pasija fontosabb mint a gyereke az nem érdemli meg azt a gyereket és nem értem miért szülte meg akkor.Az ilyen nőktől el kellene venni a gyereket.Az összes ilyen nőnek azt kívánom hogy jusson pokolra és szenvedjen."


Normális vagy? Milyen gyerek? 21 évesről beszélünk, aki már eltarthatná magát! Szó sincs róla, hogy az anyja párja rossz lenne, csak talán a kérdező néz rá ferdén már alapból. Gondolom, mert jobb lenne, ha az anyja mással nem lenne elfoglalva, mint a főzés meg a házimunka... Özvegyen maradt, új életet kezdett, és én ebben a történetben sehol sem látom azt, hogy a gyerekeinek hátat fordított volna, csak elege van a léhűtő fiából.

2012. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
37%

A 8-as vagyok.Talán nem gondoltam komolyan az első mondatomat de a mi családunkban így a szokás , nem Magyarországon nőttem fel csak néha elfelejtem mi a tendencia.Elnézést.


Volt egy ismerősöm aki hasonló gondokkal küzdött.A nevelőapa mentálisan és fizikailag is bántalmazta.Persze az édesanya ugyanúgy szerette a férfit és nem akart hinni a gyerekének.Az illetőnek én adtam bátorságot , támaszt hogy tüntesse el a férfit a képből.Rendőrségi , pszichológiai és egyéb vizsgálatok után a férfit eltávolították a képből.

2012. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
27%
Elfelejtitek hogy a nőnek van a kérdezőn kívül még 2 kiskorú gyermeke.
2012. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
81%

ma 16:29

Szerinted ha egy nő szül gyereket akkor onnantól kezdve élőhalott,és csak a gyerekeinek kell hogy éljen???Ha így gondolod akkor te igencsak vaskalapos vagy.

Azért mert valaki anya lett,még nem kell minden boldogságról lemondania.A gyerekek felnőnek,szerelmesek lesznek,férjhez mennek vagy megnősülnek.Onnantól kezdve meg azt lesse az anyja hogy mikor látogatják meg,mikor viszik az unokát?? Miért ne élhetne ő is egy partnerrel aki mellett szépen megöregedhet??Attól még jó anya lehet

2012. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Na de az egész más helyzet. De itt miket írt a kérdező:


"van egy olyan érzésem hogy az új férjének köze van ehhez a sok veszekedéshez" - semmi konkrétum

"Régebben sose szólt bele ha csináltam valamit" - tehát régen nem foglalkozott a fiával annyit.


Persze lehet, hogy a pasi szóvá tette, hogy el vannak kapatva a gyerekek, és ez a kérdezőnek nem tetszik. De szó nincs itt molesztálásról. Akkor azzal kezdte volna.

2012. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
74%

De te milyen bántalmazásról beszélsz? Itt szó sincs erről! A kérdező felnőtt ember, ha nem tetszik valami, el lehet költözni. Én sem jöttem ki jól az apámmal, mindig ideges voltam, így el is költöztem otthonról. Te meg molesztálást, hamis vádat tanácsoltál a kérdezőnek! Normális vagy?

Némi nézeteltérést azzal bosszulni, hogy meghurcolják az édesanyja párját? Te épeszű vagy? Bele bírsz a csöppnyi eszeddel gondolni, ez milyen hercehurca lenne? Ha fel is mentenék, az életbe nem mosná le magáról, az egész élete tönkremenne, csak mert be mert szólni a nevelt fiának?

2012. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
34%
Igen legyen nő és legyen párja DE ne vakítsa el a szerelem és ne engedje hogy a kiskorú gyermekei szenvedjenek az új férfi miatt.
2012. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!