Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm folyton az apján...

A barátnőm folyton az apján bálványozza. Fiúk, férfiak, jó lesz ez így? Van hasonló tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Egyke lány, és az apja a mindene, úgy tűnik. Amúgy jól vagyunk, igazából ez egyelőre nincs a kapcsolat rovására azt leszámítva, hogy engem személyesen zavar. Mindig attól félek, hogy majd számonkéri rajtam, hogy én nem vagyok olyan, mint az apja (aki persze egy superman). Vagy én aggodalmaskodom túl?

2012. ápr. 26. 07:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
20-as éveink közepén vagyunk.
2012. ápr. 26. 07:45
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

én is imádom az apukámat, szerintem ő a tökéletes apa DE soha nem jutna eszembe a barátomat hozzá hasonlítani.


21N

2012. ápr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Huhh, szerintem vekony a hatar ahol a normalis abnormalissa valik.


En mindig ugy gondoltam, ha egy fiu szereti/tiszteli az anyjat, akkor a feleseget is szeretni/tisztelni fogja. Ha egy fiu utalja az anyjat, akkor a felesegenek nem sok jot josolok.

Viszont hasonlitgatni mar necces, mert ugye mit hasonlitgatunk, mely tulajdonsagokat? Ha olyan jol foz az asszony mint anyam, az oke, de azert egy ferfinek olyan kapcsolata lesz a felesegevel (baratnojevel) amilyen az anyjaval sosem volt/lesz, mert az beteges.


Es ez igaz a lany/apa kapcsolatra is.

Ha apukaja preciz es bolcs es szeretne, ha egy ilyen pasit talalna maganak az oke, te pedig veheted kihivasnak, hogy javits magadon, hogy muveld magad, hogy te is precis/bolcs legyel mert ezek erenyek, de ha egy lany korosan tekint az apjara es nemnormalis vonzodast erez a fater irant, akkor az BAJ! Es ezt a nemnormalis vonzodast taplalja a jovendobeli pasija utan, akkor az sulyos...


Nem ismerem a csajt, teged sem, szval ezt igy nehez megmondani, hogy jo lesz-e igy vagy sem...

2012. ápr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Konkrétan az zavar, hogy elég gyakran, talán pár naponta elkezd egy ilyet, hogy "Apa, annyira csodálatos ember, annyira kiegyensúlyozott, olyan okos, ügyes, bölcs, annyira szereti mindenki, ...", és legutóbb már hozzátette, hogy "Apa a bálvány..., Te is majd biztos ilyen apa leszel..."

Valószínűleg ő ezt a legjobb értelemben szándékozta mondani, de nekem akkor se esett jól. Én egy teljesen más karakter vagyok, mint az apja szerintem. Nem tudnék, de nem is szeretnék olyan lenni, mint az apja, én azt szeretném, ha olyannak fogadna el, amilyen én vagyok. Meg én azt szeretném, ha a saját lábunkon állnánk, és nem kéne folyton a nagy, bölcs apuka szavaira támaszkodni, hiszen már felnőttek vagyunk.

2012. ápr. 28. 08:49
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
nem ismerem az apukát, de én nem tartom normálisnak. Mindenki szereti az apukáját /kivéve akinek alkoholista vagy veri őket/, de egy 25 éves lánytól ez nem normális, hiszen senki sem superman! Ezt csak ő gondolja, és nem tudom miért nem vette észre még eddig apukája hibáit, mert hiszen neki is vannak /nem superman!/. Csak valami furcsa ideál lehet a fejében. egyik ismerősömnek is nagyon kedves apukája van, és sajnos a leányzó se talált magának senkit, mert minimum olyat akar, mint az apja. Most 30 éves, egyedülálló, okos, intelligens, több nyelvet beszélő nő, saját egzisztenciával. Ha nem akarsz olyan lenni, mint az apja, akkor közöld vele, hogy te ez és ez vagy, nem fogsz másokat leutánozni, csak azért, hogy megfelelj mindenben.
2012. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Fejlemény a dologban, hogy majdnem minden hétvégén hazamegy. Múltkor hétvégére az apja egyedül volt otthon, és ahelyett, hogy ketten együtt mentünk volna valahova, ahogy terveztük, elkezdett azon aggódni, hogy mi lesz szegény apjával egyedül, olyan aktív ember, nem szervezzük-e úgy az utunk, hogy ő is tudjon jönni. Ebből az lett, hogy szombaton együtt voltunk, pénteken meg csak hazament végül. De pl. most, a hosszú hétvégére is inkább úgy szervezi a programokat, hogy az apját is hívjuk túrázni, meg hogy hozzájuk menjünk, ahelyett, hogy kettesben legyünk. Persze, hét közben eleget vagyunk kettesben is, de az más, mert akkor munka van, elintéznivalók, igazából nincs olyan nyugalom.

Jó fej az apja, csak valahogy azt érzem, nem akar elszakadni, nem akar egy közös útra lépni, ami csak a miénk.

2012. okt. 19. 10:16
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ebből az lett, hogy szombaton együtt voltunk, pénteken meg csak hazament végül."


--> ... voltunk, VASÁRNAPRA meg csak hazament végül.

2012. okt. 19. 10:17
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon furcsa, mert én max. kéthetente látom a szüleim és ez pont jó. Közös programot csak azért szerveznék velük, hogy mégis találkozzanak, de nem azért, mert annyira jól érzem magam velük és annyira hiányoznak egy olyan szituból, amikor ketten lehetek a párommal... :-/
2012. okt. 19. 10:21
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Hát ez gáz. Az utóbbi időben (mióta elköltöztem:D) nekem is nagyon jó viszonyom lett az apámmal, de szerintem egy 20-as éveiben járó ember már tisztában kell, hogy legyen a szülei hibáival is, hiszen mindenkinek van. Ez a bálványozás szerintem nem egészséges. Hát azon meg végképp kiakadnék, ha mindig hívogatná a barátom fatert a közös programokra. Szerintem egy kapcsolatban fontos a sok kettesben eltöltött idő, hiszen akkor tudsz igazán intim kapcsolatot kialakítani a másikkal, és most nem a szexre gondolok, hanem pl. milyen már apuka előtt simogatni, csókolgatni egymást, vagy éppen kedves szavakat súgni a máik fülébe. Szóval jó, ha együtt elmegy a család, de összességében sokkal több kettesben eltöltött program kell, ahol senki nem tartja a gyertyát.
2012. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha elfogadsz egy tanácsot egy 30-as éveiben járó férfitól: dugd meg a lányt még párszor jó alaposan, aztán hajítsd ki a francba. Neked egy olyan nőre van szükséged, aki azért szeret, amilyen vagy és aki vagy. Ha meg kell felelned valamilyen elvont ideálnak (legyen az konkrét személy, női romantikus újságok szőke hercegei, filmszínészek vagy mások), akkor az már régen rossz. Soha nem leszel "elég jó" neki, persze tudat alatt, tudatosan meg lesz róla győződve, hogy szeret. Csak ez ki fogja csinálni a kapcsolatotokat egy idő után. Minek ölnél még bele éveket is akár, amikor már most tudható, hogy zsákutca az egész?? KÉRLEK, legalább fontold meg a fentieket (tapasztalat).
2012. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!