Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk ha jövő hónapban...

Hogyan éljünk ha jövő hónapban kikapcsolják a gáz és a villanyt?

Figyelt kérdés

Ezt a bejegyzést könyvárból irom.


tehát jövő hónapban ki kapcsolják a gázt és a villanyt.

Hogyan éljünk ezután? Főzni nem fogunk tudni,hideg vízbe kell fürödni,kiskorú két éves gyerek is van a családban. neki lesz a legrosszabb.

Két dolgozó van a családban.tehát segélyt nem kaphattunk.


2012. ápr. 25. 12:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Panelban nincs sparherd,kinti budi,bográcsozás,tűzrakás.

Így ezek régen kiestek.

Az igazság az,hogy pontosan tudom mit él át a kérdező,mert 6 éve mi is így voltunk.Mindenfajta hitelünk volt,kezdve a személyi kölcsöntől a providentig.Egyedül lakáshitelünk nem volt,mert önkormányzati lakásban élünk.Minket is szorongattak a végrehajtók,és kikapcsolták a villanyt.

Eljutottunk arra a pontra,hogy ha nem teszünk valamit,kipakolják a lakást (ami még maradt otthon,mert már mindent eladtunk,hogy pénz legyen) és rájöttünk,hogy itt csakis mi voltunk a legnagyobb ökrök a világon.Nem az állam,kormány vagy az isten,hanem mi magunk voltunk hibásak..Ezért a következőt tettünk.A gyereknek mindent megadtunk ami a fejlődésére szüksége volt,és ne érezze a bajt.Vettünk 2 almát,de csak a gyereknek,Ő rendesen étkezett,mi meg zsírós kenyeret ettünk-zsírós kenyérrel.Az iskolát rendeztük,ahogy a ruháit is.Mi évekig nem vettünk semmit magunknak,Se ruhát,semmit.Ha elszakadt,stoppoltam,varrtam,de jó lesz az még.Minden egyéb hitelezőknek írtunk levelet,hogy rendezni akarjuk a tartozást,ezért részletfizetési lehetőséget kérünk.Leírtam,hogy mennyi pénzünk van mint bevétel,ebből mi a kötelező kiadás,és leírtam,hogy mennyit tudok fizetni.Volt aki nem fogadta el az összeget,de nem érdekelt,akkor is azt fizettem,mert úgy voltam vele,hogy mire a bíróságra kerül már ki is fizettem a tartozásomat.Így háttérbe kerültek a személyi kölcsönök,és előtérbe a villany,gáz,lakbér.Legalább az utcára ne kerüljünk ki.5 éven át,se telefon,se internet,se nyaralás,se szórakozás sem volt.Csak meló,és a tartozások rendezése.5 év után szépen kezdtük kapni a leveleket,hogy ez a hitel lejárt,az a hitel lejárt stb..Ma semmi hitelünk nincs.Ma végre nyugodtan alszunk..

Kedves kérdező.Ti sem tudtok mást csinálni.Vagy úsztok az árral,vagy eladjátok a házat,vesztek kisebb,olcsóbb lakást,a többiből kifizetitek a tartozást.Vagy mindenről lemondtok,és szépen visszafizettek mindent éveken keresztül.De akkor tényleg mindenről lemondtok.

2012. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzathoz is fordulhattok, talán adnak egyszeri segélyt.
2012. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzat megelőlegezi nektek a számla kifizetést, és nem is kell nekik mindent vissza fizetni csak az összeg kb. 25 %-át (felénk így van), menjetek be és kérjetek segítséget, ha nem adnak akkor a szolgáltatótól kérjetek pár hónap haladékot a tartozás kifizetésére, de amit most már használtok azt fizetnetek kell. Legalább az áram maradjon meg.


Tesóméknál két éve kötötték ki a gázt , már kifizették a tartozást, de nekik nem kell újra hogy bekössék, mert villanybojlert használnak, vettek kandallót és palackról főznek. Azt mondák, hogy sokat spóroltak így.


Ha most nem léptek és kikapcsolják akkor nektek soha nem is lesz visszakapcsolva.

2012. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%

melyik gázszolgáltató?

én gázszolgáltatónál dolgozom, hátha tudok segíteni.

kérjetek az nkormányzattól adósságrendezésre segítséget. ez azt jelenti, hogy a tartozás jelentős részét az önkorm. fizeti, egy kis részét pedig ti, havonta, részletekben.

honnan tudod, hogy kikapcsolják jövő hónapban? mennyi a tartozás? hány hónapja nem fizetsz? legalább a szolgáltató felé jelezted, hogy gond van? ha az ügyfél időben szól, a szolgáltató igyekszik minden segítséget megadni, de ha nem szól, akkor nem tudhatjuk, hogy mi van...

légyszi, mindenre válaszolj, hogy tudjak tanácsot adni.

2012. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

E-on a szolgáltató.


Az önkormányzaton érdeklődtem már,ott csak a bevételt nézik.. és az alapján tudnánk fizetni.


A szolgáltatóhoz bemegyek,érdeklődök.

Már kijött a 2. havi számla amit nem tudok befizetni.

2012. ápr. 25. 13:06
 26/33 A kérdező kommentje:

Mikor a rezsivel voltak gondok akkor is próbálta, az önkormányzattól segítséget kérni.

De ha 6 havi elmaradásnál segítenek csak de a társasház már 3 hónaptól végrehatóhoz adja a dolgot. Én akor 5 hónappal tartoztam. és persze a gáz és villany számla időben be kellett h fizessem ezt minden hónapban vinnem kellett volna be. De már akkor is mindig sakkoztama számlákkal

2012. ápr. 25. 13:09
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi összesen a bevételetek és mennyi a kiadás ?(hitel,...) A nagyobbik lányodnál,akinek a babája van.Apuka hol van?Róla nem írtál.Ha 4-en laktok gondolom ő nem lakik veletek.Ő nem támogatja?
2012. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Apuka fizet gyerektartást? Ha nem, lehet kérni, hogy az állam előlegezze meg.
2012. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogyha nincs áram akkor elvihetik a kiskorú gyereket. Nem tudom kaptok e rendszeres gyermekvédelmi segélyt az önkormányzattól mert ha valaki kap akkor lehet kérvényezni az igazolással az áramszolgáltatónál hogy részletekben rendezzétek a tartozást és ne kapcsolják ki a villanyt. De van olyan villanyóra is hogy hó elején felkell tölteni és ameddig tart a pénz addig van áram.( szoktak ilyet is nehéz sorsú családoknál így nincs tartozás, kikötési díj. Szóval ha nem kaptok ilyen gyermekvédelmit akkor érdemes lenne igényelni az önkormányzatnál a szociális ügyekkel foglalkozó munkatársnál főleg az áramos dolog miatt nehogy elvigyék a kicsit.Írj egy kicsit több infót hátha tudunk még valamit segíteni.
2012. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Még hirtelen a lakásfenntartási támogatás jutott eszembe hogy azt igényeltetek e? Mert ezt nálunk elég sokan kérik.

Viszont nem hiszem hogy az önkormányzat annyit segíteni tudna hogy nagyrészét kifizeti.( mint valaki írta, mert akkor sokan kérnék) Mifelénk is sokan vannak bajban de sokszor sok önkormányzat is bajban van, örül ha fenntartja magát.

2012. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!