Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem normális életre?

Van esélyem normális életre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Óriási problémám van. Anyámékkal amúgy sem volt sosem felhőtlen a viszonyom, most aztán annyira megromlott, hogy már nem is beszélek velük. Anyám munkanélküli (nem is akar sehova elmenni dolgozni), apám rokkantnyugdíjas (ha az orvosra és a józan észre hallgat, a mai napig dolgozhatna). Havi kb 100000Ft-unk van, amiből megy a rezsi....stb kötelező kiadások, tehát már nem is marad még kajára sem. Ebből következik, hogy nap, mint nap veszekedés van, amit már nem bírok. Szívem szerint már haza se mennék. Most fogom befejezni a sulit. Elkezdek dolgozni. Mi a véleményetek arról, ha amikor elkezdek melózni, utána hamarosan albérletbe megyek? Máshogy is lehet esélyem az életem nyugodtabbá tételére?

19/f


2012. ápr. 24. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha elmész dolgozni, az attól is függ, hogy mennyit fogsz keresni, hogy fent tudd tartani magadat.

Nem lehetne mégis egy nagy elbeszélgetést kezdeni a s züleiddel, hogy rendbehozzátok a családi kapcsolatot?

2012. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen költözz el ha más nem próbaként néhány hónapra. Utána nézd meg mi változik.
2012. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálj meg beszélni a szüleiddel, mondd el nekik, hogy suli után dolgozni szeretnél és valamennyivel támogatnád a családi kasszát. Ha ezt sikerülne kivitelezni, akkor 3 dolgot oldanál meg, mert 1. kibékülnél velük 2. több pénz lenne a háztartásban 3. elköltöznöd sem kéne még. Ha pedig mindenképp az albérlet mellett döntesz, akkor állj össze pár barátoddal, közösen mégis olcsóbb lenne fizetni a költségeket és igy szintén több pénz maradna a zsebedben. Bár azzal számolj, hogy pályakezdőként nem fogsz túl sokat keresni és egy középkategóriás albérletre a fizetésed háromnegyede elmenne havonta.


19/L

2012. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha annyit fogsz keresni hogy eltudd tartani magad és hónap végéig következő fizuig legyen pénzed kajára akkor jól el lehetsz. Én amikor végeztem így kezdtem 2 hónap alatt letettem egy gyors gépkezelői szakmát elmentem dolgozni havi 120 at kerestem. Én nem akartam elköltözni de mivel messze volt a munkahely így albérletre szorultam hogy pihenni is tudjak és ne kelljen 2,5 órát vezetnem oda-vissza vagy buszoznom. És nem bírtam fen tartani magam rendesen az utolsó 1-2 hetemet úgy töltöttem hogy szendvicseken éltem mert alig maradt pénzem. Végül itt helyben találtam jó munkát egy újonnan nyíló szupermarketben szüleimnél lakok fizum felét be adom nekik a közösbe a másik felét meg félre teszem későbbre plusz továbbképezem magam, szakmát tanulok mert időm és energiám is van rá. Maximum akkor költöznék el ha már a barátnőm is akarja de ő még tanul meg munkája sincs így eltartani őt meg plusz az albérlet díja rezsi kaja meg minden elúszna a pénz mint a sicc és éhen halunk kb. Ha egy mód van rá inkább segíts be nekik ha már van munkahelyed anyád is jobban járna ha elmenne dolgozni mert így éhen haltok főleg hogy valószínű hogy megint több lesz a kiadás. És szerintem nem fogsz te elsőre munkát találni az is biztos. Ha teheted tanulj ki gyorsan valami szakmát, ami hasznos és érdekel téged.
2012. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esetleg a szüleidet ráébresztheted a szörnyű valóságra.

De addig is, ha találsz munkát, maradj még egy kicsit otthon, hogy gyűjthess pénzt, mert a mai világban már nem biztos semmilyen állás.

2012. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van esélyed, persze, mert akarod és ez nagyon fontos!

Szerintem jó ötlet, hogy albérletbe menj, ha van munkád és biztosnak tűnik, de mint mások is írták, jobb ha összeállsz másokkal. Fontos az is, hogy képezd magad, tanulj, idegennyelvet is, ha teheted! Mindig tegyél félre egy kis pénzt, akármilyen keveset is, ami jól jön akkor, ha megszorulsz, vagy akár fizethetsz lakástakarékba is - sok kicsi, sokra megy!

Külön menni a szüleidtől azért is jó, mert már nem leszel benne az ő kilátástalanságukban, kívülről fogod az ő helyzetüket látni. Így akár jobban meg tudod majd őket érteni és tudsz nekik segíteni. Vagy nem érted meg őket, de elfogadod.

Sok sikert és kitartást!

2012. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyukád miért nem akar elmenni dolgozni?Minden kis bevétel jól jön, még ha 4 órában is dolgozik(takarít), az is jobb a semminél.
2012. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amint elkezdesz dolgozni,próbálj meg annyi pénzt gyűjteni, hogy kimehess külföldre.Egyrészt jobban tudnád őket külföldről támogatni anyagilag,másrészt nem kellene rossz közegben maradnod..
2012. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy itthon maradok, akkor a fizetésemet egy az egybe lenyúlják.

Nekem itthon semmibe sincs beleszólásom, semmihez sem értek, semmi közöm semmihez. Gyakorlatilag a kibékülést én szinte mindennap megpróbálom, de nem megy, képes vagyok bármennyit engedni bármiből és mindig többet akar. Saját magukat sajnáltassák.

A legnagyobb problémám az, hogy a veszekedések miatt úgy kivagyok idegileg, hogy nem bírok tanulni. Ha még két hónap lenne hátra az iskolából tuti megbuknék. Az iskolában is szar a kedvem emiatt, amit már észre is vettek rajtam.

2012. ápr. 24. 23:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be az iskolád, és utána költözz el.
2012. ápr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!