Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyukám...

Mit csináljak, ha anyukám mindent megszól, kritizál, de ezt kifejezetten bunkó stílusban teszi?

Figyelt kérdés
Ma vettem magamnak egy parfümöt. 5 évvel ezelőtt, 15 éves koromban néztem ki, azóta nem vettem meg. Életem első parfümje. Itthon kipróbáltam erre anyum mindjárt beszólt, hogy milyen irritáló, ezt legközelebb mellőzem, gondoljak másra is, mert büdös vagyok. Mondtam erre, hogy nekem ez tetszik és én sem szólom meg az ő parfümjeit, azok meg nekem nem tetszenek. Erre anyum mindjárt rám förmedt, hogy fogjam be és ne szóljak vissza. De bármiről is legyen szó mindig ezt csinálja. Múltkor egy műsort néztem a TV-ben, arra is pofákat vágott, elkezdett színészkedni, hogy jaj milyen irritáló a szereplő hangja, azonnal kapcsoljam el, mert ő ezt nem bírja, nem hiszi el, hogy nekem ez tetszik. Nyáron beköltözöm nagyimékhoz, illetve szeptembertől is ott szeretnék majd lakni, most egyenlőre nem tudok, tehát kénytelen vagyok befogni a szám és elviselni az állandó kritikákat, negatív megjegyzéseket. Másnak is ilyen rosszindulatú az anyja?
2012. ápr. 23. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

nem, az én anyám nem ilyen dinka. Persze húzásai neki is vannak. Ha nem mutatom meg neki azonnal a szülinapi fotókat, akkor beéget egy vendég előtt, hogy én egész nap a gép előtt ülök, de nem tudom megmutatni neki...

Na szóval, ha szeptemberbe odaköltözöl öreganyádhoz mi a probléma? Viseld el addig. Nyáron úgyis alig leszel otthon gondolom, sok a program.. Szóval ennyit tudok tanácsolni, meg még azt, hogy ha nem jó hangnembe beszél hozzád, tudasd vele, hogy ez téged érzékenyen érint, és legyen szíves nem mindent leócsárolni, ami neked tetszik!

2012. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ht az van, amit a végén leírtál. amíg ott vagy, kénytelen vagy befogni. Szerintem bírd már ki ezt a kis időt. Nekem nem ilyen rosszindulatú az anyám, de az én szüleim is olyanok, hogy bármit teszek, mindig az a szlogen, hogy "minek". Már 36 éves vagyok, és 15 éve nem élek otthon, de bármit teszünk a férjemmel, még most is ott a "minek". pl. két kutyát fogadtunk örökbe és "minek két kutya,m csak a baj van vele, de hát ti tudjátok" Régi házat újítottunk fel, azt is eleinte lefikázták, hogy nem lesz jó, mert így meg úgy, aztán mégis jó lett. Arról nem beszélve, hogy az övéké kétszer olyan régi és csak ímmel -ámmal újítgatják.

Aztán itt van anyósom. Hát basszus, neki aztán semmi nem jó. Bár nem utálom, sőt, mondhatom azt, hogy szeretem, de neki aztán semmi nem tetszik: Amikor elköltöztünk a lakásból a házba, a férjemmel úgy döntöttünk, hogy adjuk nekik ajándékba a méreg drága gyapjú szőnyeget, mert egy ideig a felújítandó házban csak porosodna. Viszem be nekik a lakásba, erre azt kérdezi, hogy "hát ezt meg minek hoztátok ide?" Minden kajára azt mondja: "Fúj, ez szar". Elültetek egy virágot: "mér oda tetted?". Nem tudok olyant csinálni ami neki tetszene. Bár ő nem olyan rossz indulattal mondja, mint anyukád, de azért ezek is eléggé rosszul esnek.

2012. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem , hogy miért utálatos, viszont ha már ez a helyzet állt fel, valószínűleg azért is teszi, mert hagyod! Szólj vissza, mondd az övé is büdös, te is elviseled!

Vagy, hogy nem vagytok egyformák, ha már nem a lányaként kezel, akkor viseljen legalább el, ameddig ott vagy!

De ha vannak órák, napok, mikor nem ilyen veled, szerintem le is ülhetnél vele és megbeszélhetnéd , hogy mi a gondja? És miért ellenségeskedik veled?! Mert ez nem normális!

2012. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ha visszaszólok az csak rosszabb... persze, hogy próbálok visszavágni úgymond, de ilyenkor csak ordibál, hogy fogjam azonnal be, mert agyonver. Bár nem szokott megütni, de ilyenkor mindig rohan apumhoz, hogy a lányod megint nagyszájú neveld meg. Anyum mindig nyávog, hogy neki milyen rossz gyerekkora volt, mert az apja mindig lelkileg terrorizálta. Hát nem esett messze az alma a fájától...
2012. ápr. 23. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
2. voltam. Amúgy amíg otthon laktam én sem mondhattam meg a véleményem. Nekem is az volt a válasz, hogy "kuss, pofa be...."
2012. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen neki is ez lesz a válasz, meg, hogy amíg ő tartja el, addig az van, amit ő mond! De többszöri viták alkalmával, lehet, hogy ő is belefáradna az állandó harcba és mondvacsinált problémákba!

Meg kell próbálni én azt mondom, nem veszíthet vele, ha úgyis mindig bántja!

2012. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az apám ilyen rosszindulatú.Mindent utál,amit én szeretek.Utálja a zenéimet,idegesíti az érdeklődési köröm,utálja azokat a sorozatokat,amiket én szeretek,folyton csak fikázza őket.Én évek óta nem beszélgetek vele semmiről,próbálok mindig csak a köszönőviszony szintjén maradni vele.Mert amint egy kicsit közelebb engedem magamhoz,máris visszaél vele és ez nem normális.Mostanában pedig úgy teszek,mintha otthon sem lennék.Amikor apád otthon van,bezárkózom a szobámba,ki se jövök egész nap,vagy elmegyek.Csak anyámmal vagyok hajlandó beszélgetni.

Amúgy minden szülő azzal zsarolja a gyerekét,hogy amég ő tartja el,addig kuss van.De én azt nem értem,hogy akkor mi a faßnak az ilyeneknek gyerek,hogyha nem támogatja lelkileg?Nemcsak anyagi támogatás létezik...

2012. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!