Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolatból hirtelen...

Távkapcsolatból hirtelen összeköltözni?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élünk 10 hónapja, ami azt jelenti, h van h másfél hónapig várnunk kell egy találkozóra, de utána 2 hétig 0-24 órában együtt lehetünk, de van h másfél hetente tudunk ugyanígy 3-4-5 napot eltölteni. Az elmúlt 10 hónapból körülbelül 3 hónapot töltöttünk együtt úgy, h valamelyikünk addig a másiknál lakott. Ez alatt jól kijöttünk. Nemsokára lehetőségünk van rá, h egy városba költözzünk.

Nagyon várom h annyit vele lehessek, de tudom h veszélyes. Mert hajlamos vagyok nagyon beleélni magam h ott van nekem és túl sokat vele lenni, míg egymás agyára nem megyünk, mert megcsömörlünk. Szeretném jól csinálni, h ne menjen a kapcsolatunk rovására. Azt sem tudom még h jó ötlet lenne-e összeköltözni vajon? VAgy első körben csak közel egymáshoz aztán meglátjuk? Mi a véleményetek? Tartok a saját reakciómtól, h h kezelném a helyzetet ha összeköltöznénk. Félek h megijednék h nincs hova menekülnöm és ez közénk állna. Sajnos kicsit ilyen vagyok, miután túl vagyok pár csalódáson. Ti h csinálnátok a helyemben?

Nagyon szeretem a barátom és nem szeretném elszúrni a kapcsolatunkat.

21L


2012. ápr. 20. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyira változó, hogy mi fog történni, mert valakinél a több éves kapcsolatot rombolja szét az összeköltözés, míg másoknál 2-3 hónap távkapcsolat utáni összeköltözés mindent megold és jót tesz a kapcsolatnak, ami megerősödik.

Ha a szabálykönyv szerint nézem, akkor még nem igazán ismeritek egymást, hiszen 10 hónap távkapcsolat az kb 2 hónap normál kapcsolati időben, az pedig arra elég, hogy csak a jobbik felét ismerd meg a másiknak.

Viszont semmi sem garantálja, hogy az x hónap/év lila ködös időszak megléte erősödést hoz a kapcsolatban, sokszor pont az erősíti meg, ha már az elejétől kezdve kimarad ez a kamuidőszak, amikor a másik elől kényszeresen elrejtitek a rossz szokásaitokat és tulajdonságaitokat. Ha az elején már kiderül, hogy a másiknak milyen nyűgje-rigolyája van, akkor már akkor el lehet dönteni, hogy képesek vagytok -e alkalmazkodni ahhoz, vagy inkább hagyjátok a kapcsolatot a fenébe.

Akiknél fordítva van, azoknál a későbbi felismerés is nagyobb sokkot okoz, hiszen nem azt az embert ismerték meg.

Szerintem költözzetek össze, de ne kösd oda magad a helyhez, nézd meg, mi történik. Nem kell végleges lakcímet kérni azonnal, mert talán egy hónap után eleged lesz az egészből, de ha működik a dolog..

Mindenesetre számíts arra, hogy esetleg máshová kell költöznöd, ne ásd el magad a kapcsolatban csak azért, mert idegen városban vagy, "egyedül."

Ha pedig minden oké a kapcsolattal, már lehet jobban tervezni.

2012. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom h nem ismerem még eléggé, de az nem igaz h csak a jó oldalát ismerjük egymásnak. Pont emiatt h hetekig nem találkozunk aztán két hétig pl ott vagyunk egymásnak, előhozza mindegyikünk igazi énjét. Szoktunk veszekedni is, minden problémát megbeszélünk, voltak kritikus időszakaink, nehézségek. Jobban ismerem már most magamat is amióta vele vagyok, rengeteget beszélgetünk és mondom vitázunk eleget. Előle semmit sem titkolok, mindent megbeszélünk.

Tudom h még nem ismerem tökéletesen ez egyértelmű, de már most sokkal jobban, mint a korábbi barátaimat, akikkel mondjuk eti pár délutánt együtt töltöttem, mert vele olykor hetekig együtt keltem-feküdtem-éltem.

2012. ápr. 20. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is 21 évesen töltöttem kb 10 hónapot (egyetem miatt) távkapcsolatban. Ez idő alatt mi is kb havonta, másfél havonta találkoztunk, 3-4 napokra, akkor egymásnál laktunk. De közben rengeteget beszélgettünk MSNen, minden nap, meg smseztünk napközben, ilyesmi. Amikor mindketten lediplomáztunk akkor első dolgunk volt összeköltözni, nem is bírtuk volna másképp. Azóta is minden jó, össze is házasodtunk :)
2012. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!