Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta lett elítélendő dolog ez?

Mióta lett elítélendő dolog ez?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallom, hogy ha egy egyetemista otthon lakik, eltartják a szülei az mennyire gáz, "bezzeg én már 18 évesen el lettem otthonról küldve hogy dolgozzak" stb...


Mikor lett az elítélendő, hogy a szülő segít a gyerekének ott ahol tud? Cserébe majd a gyerek is fog segíteni a szülőnek, ha épp az szorul rá.

Én úgy nőttem fel, hogy a nagyszüleim mindenben segítettek a szüleimnek, mikor összeházasodtak segítettek felépíteni a házat, nem kevés pénzzel támogatták őket, a szüleim pedig nem hagyták magukra a nagyszülőket, segítettek/segítenek ma is ahol tudnak.

Most az én szüleim is ugyan ezt csinálják, eltartanak ameddig tanulok, és megörököltem a 12 éves autójukat, mert ők vettek egy újat, ez miért olyan nagy szálka mások szemében? Több helyről hallottam, hogy "neked könnyű, csak tanulnod kell, meg a segged alá raktak egy kocsit stb"

Az a szomorú, hogy akik ezt mondják, azoknak is lett volna lehetőségük továbbtanulni, ha nem lettek volna rossz jegyeik, persze, hogy a szüleik elküldték őket dolgozni, ne üljenek otthon, ha nem tanulnak.

Én mindig próbáltam munkát találni suli mellett, de nem sikerült, nappalis vagyok, bejárós, egyszerűen nem volt időm dolgozni, de ezt sem érti meg senki...

Miért olyan nagy gond, ha a szülő nem rugdossa ki a gyerekét 18 évesen a házból? Miért olyan nagy baj, hogy eltartja, ha megteheti?


23N


2012. ápr. 18. 12:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő! Főleg a mai viszonyok között, sajnos a "gyerekek" sokszor nem is tudnak arról álmodni, hogy saját életet kezdjenek...

Én 26 évesen otthon lakom, és sajnos rászorulok a szüleim pénzére is. Már sokat beszéltünk itt is a fiatalok (meg nem csak a fiatalok) munkavállalása, fizetési helyzetéről, ezért ezt most itt nem részletezném újra.

A lényeg, hogy jelenleg olyan helyzet van, hogy a családoknak össze kell tartani, mert egy-egy ember nem feltétlenül képes megteremteni a lakhatást, megélhetést...

2012. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mér' most akkor nem a segged alá tették a kocsit? De. Nem számít, h hány éves.


Amikor fősulis voltam, én is irigykedve néztem azokra, akiknek a szülei azzal nyitottak, h na fiam, felvettek főiskolára, akkor veszünk neked egy kis lakást abban a városban. Én meg költhettem el az ösztöndíjam 4 éven át albérletre. Az ő ösztöndíjuk maradt a számlán és kamatozott. (már aki nem bulizta el) 4 év után volt kezdőtőkéjük. Nekem diákhitelt kellett felvennem, mert 20 éves koromban anyuék már semmi pénzt nem tudtak adni, még buszjegyre sem. Ők kezdőtőkével estek ki az iskolapadból, én tartozással. (már visszafizettem). Nem elítélendő a szülői támogatás, csak meg lehet érteni, ha sok ember igazságtalannak érzi, ha ő semmit nem kap.

2012. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Én is pont ezzel kapcsolatban akartam kérdést feltenni.Én is furcsállom egy két ember felfogását,azt,hogy ahogy betölti a 18-at a gyerek,már rúgják is ki a lakásból.Akkor minek szülte meg?Ennyire mindegy,hogy milyen élete lesz?Szerintem ha tudja,akkor könnyítse meg a gyereke életét.Egyáltalán nem ciki az,ha valaki 20-onévesen még otthon lakik,mert tanul.Én is ebben a cipőben járok amúgy,de sajnos már nem sokáig,mert apám közölte,hogy nem akar tovább eltartani.Az nem jó neki,ha suli mellett diákmunkázok,ahogy eddig,az sem jó neki,ha szórólapozok és úgy osztom be az időmet,hogy legyen magamra,a tanulásra,a munkára és a barátokra is időm.Nem,ő be akar küldeni a gyárba 2 műszakra,8 órában nappali tagozat mellett(!).Hülye.Úgyhogy én megyek át levelezőre és mellette munka.Ami talán jobb is,mert én is állandóan megkapom másoktól,hogy bezzeg ők már ennyi idősen rég elköltöztek,meg külföldre mentek dolgozni blabla.
2012. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mióta válság van,és mióta fűnek-fának diplomája van, és ezért nem ér semmit. Természetes, hogy ha a gyerekem képtelen dolgozni (legyen az betegség, tanulmányok), támogatom. Erre való a család. Ha a gyerek bevételi forrás, azt nem nevezném családnak.
2012. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálam az első dolog ami feltűnt az az, hogy a gyereket érettségi után dolgozni küldik, mert nem tudják eltartani. Miért nem? 18 éves koráig hogy tartották el? Vagy hirtelen egy csomó szülőt kirúgnak, ha a gyereke 18 lesz? A szülő, ha vállalta a gyereket, akkor azt is vállalja be, hogy segítenie kell majd az életben. Ez a 18-as korhatár meg úgy baromság ahogy van, ismerek 16 éves felnőttet és 28 éves gyereket is. 18 évesen egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek elég érett ahhoz, hogy csak úgy eltartsa magát, pláne ha egészen addig mindent alátoltak. Az egyetemről és a munkáról csak annyit, hogy itt Pécsen pl csupa olyan diákmunkát találni, hogy "nappalis diákot keresünk, aki hétköznap legalább 4 délelőtt ráér". Nem tudom ki az az idióta, aki ezt a mondatot megfogalmazta, de nem nagyon hiszem ,hogy fognak találni valaha ilyen diákot. Arról nem is beszélve, hogy szak és szak között is különbség van, én pl orvosin általában fél4-kor végzek, valamikor fél6-kor. Sajnos a munkáltatók nem elég rugalmasak ahhoz, hogy ezt bevállalják, nincs olyan állásajánlat, ahova én el tudnék menni. Arról nem is beszélve, hogy ha mégis el tudnék menni, akkor az a tanulás rovására menne. Egy dolgot tudok tenni és ezt teszem is 18 éves korom óta, angol nyelvet tanítok, korrepetálok, nyelvvizsgára készítek fel. Ezzel nem keresek sokat, éppen csak zsebpénz, de valamennyit a jegyzeteimből tudok állni, kicsit félre is tudok tenni és ha épp úgy adódik, akkor egy görbe estére is jut. Szüleimtől soha nem kértem pénzt bulizásra, nem lenne pofám. De mivel kicsi korom óta arra neveltek minket (tesóimat és engem), hogy egyetemre menjünk, ezért valamennyire természetesnek veszem, hogy támogatnak. Szimplán azért, mer ha nem akarnának támogatni, akkor mondhatták volna azt is, hogy "lányom menj egyetemre, de egy forintot nem kapsz rá". Azt az egyetemistát én is elítélem, aki kihasználja a szüleit és még a piálásra is tőlük tarhál pénzt, de egyrészt semmi közöm hozzá másrészt hál'Istennek egyáltalán nem ismerek ilyen embert, csak itt olvasni ilyenekről.
2012. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy a szüleim épp úgy kapnak elég nagy támogatást nagyszüleimtől mint mi. Sőt! Ünnepekre (Húsvét, karácsony) egy kisebb vagyont szoktak kapni, amit csak és kizárólag magukra költenek. Ezek után az ő szégyenük lenne, ha kiraknának azzal, hogy elég nagy vagyok, tartsam el magam, közben meg őket 50 éves létükre is még a 70 éves szüleik tartják el.
2012. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Anyuka vagyok jómagam is.A fiam 20 éves,és tanul.Ráadásul Angliában élünk albérletben,és itt kint tanul.Már beszélgettünk,hogy hogy tervezi a jövőjét.Elmondta,hogy 22-23 évesen már dolgozni akar,és továbbra is velünk akar maradni,mert ha le is ad egy bizonyos összeget,még mindig többet tud majd spórolni,mint ha külön albérletbe menne.

Én örülők neki.Addig marad ameddig akar.Eddig se okozott sok gondot,eddig is mindig úgy sütöttünk,főztünk,hogy jutott mindhármunknak,akkor 5 év múlva is jutni fog,és lesz hely.Nem mondtam nemet arra,hogy a fizetésből adjon le.Bár a párommal megbeszéltük,hogy amit lead,azt betesszük a számlára,és ha költözik,visszaadjuk neki,egy összegben,hogy így is segítsük.Sajnos nem vagyunk gazdagok,és nem tudunk nagyobb összeget adni induláskor csak így. Az igazság az,hogy jól esett,hogy a fiam magától mondta,hogy beszáll a rezsibe,kajába.

Sajnos sok fiatal természetesnek veszi,hogy a szülőknek kötelességük eltartani a gyereküket,meg milyen szülő az aki nem támogatja a gyerekét,de fordított helyzetben nagyon kevés gyerek segíti,támogatja a szüleit.A legtöbb azzal védekezik,hogy saját családja van,nem tudja támogatni a szüleit.

Szerintem ennek oda-vissza kéne működnie.HA teheti a szülő támogassa,segítse gyerekét.Ha a gyerek megteheti akkor ő is támogassa,segítse szüleit.

Én úgy érzem nem vallottam kudarcot anyaként.Semmi nyelvtudással,és úgy hogy vállaltam azt hogy takarítok(otthon szakmámban dolgoztam)biztosítottam,hogy a fiam kint tanulhasson.Nem vagyunk gazdagok,de addig lakhat velünk ameddig akar.Ha dolgozik akkor annyi pénzt ad le amennyit akar,nem szabunk összeget neki.A pénzt pedig eltesszük neki,hogy legyen egy indulótőkéje..Ennél többet én sem tudok adni neki..

40/N

2012. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Vikrics válasza:
Tudom hogy kicsit régi ez a kérdés, de abba belegondolhatnál hogy nem mindenkinek van arra pénze hogy egyetemet fízesen. Vann egy barátnöm majdnem kítünön végezet minden évben a gimiben de mikor jött az hogy tovább tanulna nem tudot mert a szülei nem tudták fízetni el kelett mennie szakiskolába sgakmát tanulni. Gondolkodj egy kicsit légyszíves.
2017. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!