Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak az együttélésnek...

Vannak az együttélésnek "szabályai"? Te mit vállalsz és miben segít a párod?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Már egy ideje tervezzük, hogy összeköltözünk de addig én nem akartam amíg nem találok munkát.

Egyetem mellett, rengeteg időm volt magamra és páromra.

Félek attól, hogy elkényeztettem. Természetesnek veszi, ha éhes én készítek neki valami ennivalót. Akár lehet az egy sima szendvics, azt sem csinálja meg magának. Mindent elvár. Sokszor jártam a kedvébe és volt, hogy több fogásos ebédet készítettem neki. (Gondoltam sokat dolgozik, szeretem, megérdemeli a kedveskedést)

Tisztaságmániás, (hozzáteszem én is) És félek, hogy a leendő lakásunkban is ugyan úgy elfogja várni hogy én tartsak rendet mindenhol, ahogy eddig is.

Félek attól, hogy természetesnek veszi azt is, hogy legyen meleg vacsora, mindig legyen étel az asztalon. Rend és tisztaság legyen. (Ezzel eddig nem is volt problémám)

Csakhogy most kezdek dogozni. Ez számomra nagyon új terep és helyt akarok állni a munkahelyemen is. (Sikeres akarok lenni az üzleti életbe és ezt a munkát első lépcsőfoknak érzem)

Munka mellett nem lesz annyi időm, mint amennyit megszokott.

Már nem szeretném állandóan kiszolgálni, ahogy eddig.

Évek óta sportolok, azt sem szeretném abbahagyni. (Magamra is szeretnék időt szakítani. Semmiképp nem szeretnék egy slampos barátnővé válni)

Minden nap sem szeretnék főzni. Arra gondoltam, hogy ma már nagyon olcsón lehet venni menüs ételeket, és ha azt megveszem akkor letudva a főzés.

Abban is reménykedem, hogy ha a takarításba nem is, de mosásba, esetleg kiteregetésbe segítségemre lehet.

Persze ezek számára teljesen idegen dolgok.

28 éves létére kezdetben anyukája szolgálta ki, majd pedig én.

Félek attól, hogy nem fog tetszeni neki az, hogy nem fogok elvállalni minden házimunkát, nem fogom főzni, mosni, takarítani..nem leszek "háziszolga".

Mit gondoltok erről? Szerintetek rosszul látom a dolgokat?

És feleslegesen foglalkozok már előre ezekkel, vagy jobb az elején tisztázni? Félek attól, hogy semmire nem lesz elég időm!

Ti hogy csináljátok?



2012. ápr. 3. 23:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amint írtad már elkényeztetted őt, így félve, de úgy gondolom ezek után is elfogja várni, hogy te csinálj meg mindent. De ne legyen igazam.

Mikor összefogtok költözni ott nem csak Te meg Ő lesz, hanem Ti, a Ti közös háztartásotok mibe mindenkinek valamit megkell csinálni, nem elvárni, hogy a másik csináljon meg mindent.

Előtte mindenképp beszélj vele, hogy ki mit fog vállalni, és így elkerülhető a későbbi vita is!

Nálunk úgy van, hogy a Vőlegényem, porszivózik, port töröl, nyáron füvet nyír, de ettől függetlenül ha megkérem bármiben segít, legyen az krumpli pucolás.

Én pedig mosok, főzök, mosogatok stb.. A nagy bevásárlásnál együtt megyünk a bevásárlóközpontba. Kifizetem a számlákat. Ja és kávét főzök, párom pocsék kávét tud cinálni :$

Mivel most itthon vagyok sajnos nincs munkám így több mindent eltudok vállalni.

2012. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%

Én is pont ilyen vagyok ,régen anyám szolgált ki ,ő csinált mindent most meg a barátnőmnek kellene ,de kezd besokallni.

Engem nem lehet meggyőzni túl hosszú ideje élek így ,ha párom felhozza igen hamar dühbe gurulok aztán hagyjuk az egészet úgy ahogy van.

2012. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, hamar egyedül leszel remélem.. :D
2012. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen nagy félelmeim voltak + még attól is féltem hogy jövünk ki anyagilag. De minden megoldódott. Én is elkényeztettem mikor otthon laktam, csak suli volt.

Úgy vagyunk hogy minden benti meló az enyém a kintiek az övé ( elég sok dolga van mert újítjuk a házat) a kert közös. De ez nem szabályszerű. Ha látjuk hogy a másik ki van akkor segítünk abban is. Pl ma is beraktam reggel 1 mosást és mondtam teregessen ki mivel otthon lesz. Pl hétfő reggel alig bírtam kimászni az ágyból és elvoltam késve ő csinált nekem reggelit és pakolt is kaját. Tehát ha látja hogy valami van akkor segít. Menet közben alakult ki. Én sem főzök minden nap és nem is várja el. Van szép kártyám és erzsébet utalványom azon elég sűrűn hozunk kaját. Ha nincs nagy kedvem főzni akkor valami gyors kaját csinálok. De tegnap volt így sütöttem rétest is. De nem veri a balhét akkor sem ha nincs főtt kaja. Anyukám is szokott kaját hozni. Takarítani hétvégén szoktam de akkor rendesen. Nem járunk be cipővel és próbáljuk nem szét hajigálni a cuccokat. Mosogató gép van így azzal nincs gond. Futni járok esténként 6-7 ig és ő is jön csak biciklivel. Néha sok lesz egyszerre minden , munka , levelezőn végzős vagyok, kert, ház,takarítás na olyankor kidőlök és nem csinálok semmit szombaton, csak pihenek . De ezt nem szólja meg mert ritkán van de előfordul.most adtam le a szakdogám gondolhatod hogy sok minden elmaradt. Én csak azt utálom ha későn érek haza és tudom hogy minden nem fog beleférni a napba de mit hagyjak ki? Hétvégére meg sokszor felgyülemlik.De ez van.Megoldjuk.

2012. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok ja és imádunk együtt élni, mert annyira jóó
2012. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!