Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a paromnak...

Hogyan lehet a paromnak segiteni, mert igy elobb-utobb vége lesz, kezdek elfaradni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy tévedek , de ugy érzem, az ( ujdonsult) paromnak iszonytato mértéku onbizalomhianya van. Hogy megértsétek, milyen, és mennyire komoly, ugy vélem, a legjobb, ha konkrét példakat hozok fel. Nem egy varosban élunk, neten talalkoztunk, bar nem tarskeresés celjabol. Mar akkor feltunt, hogy honapok ota beszéltunk, és egyetlenegy képet sem lattam rola. Sokszor mar akkor leirta az emailjeiben, hogy pl: " Te olyan szép no vagy, meg sem érdemlem hogy beszélhetek veled" pl .Ahogy telt-mult az ido, ugy éreztem, hogy - tény, mindig a fejemben motoszkalt ez a furcsa, még neten is hezitalo viselkedése- de ugy éreztem, hogy ez a pasi belémszeretett, mar egy ideje. Aztan én is azon kaptam magam, hogy, igaz nem szerelmes voltam, de egyre kozelebb éreztem magam hozza. Egyszer felajanlottam neki, hogy jojjon el a varosomba, lesz egy fesztival, jo alkalom lenne osszefutni. Annyit mondott: " Haat, nem hinném, hogy talalkoznunk kellene.. De.. ugy felhivnalak telefonon, szabad? " Persze, szabad, én egy kissé megsértodtem, de jol van, maradj akkor Fantomas, hivjal, nyugodtan. Kicsit késobb kuldott fotot magarol.. Egy teljesen oké férfi, sot, kifejezetten sarmos, sportos illeto. Naszoval eltelt egy kis ido ugy, hogy soha nem akart éloben talalkozni, de egyre tobbet hivott ( elotte engedélyt kert..), mignem egy nap azt mondta: " latni szeretnélek, talalkozzunk".. Megtortént, és én nagyon boldog voltam. Aztan rajottem, hogy szerelmes vagyok én is. O akkor mar fulig az volt, a szerelmes férfi, ember minden egyes " tunetét" produkalta. Par alkalom utan le is fekudtunk, a szex is nagyon jo. Es most jon a de: a legelso talalkozas ota még furcsabb. Nemrég ezt mondtam neki: " Annyira jol néztél ki legutobb a fekete ingedben". Erre mit mond? " Hahhhh, most viccelsz?Ha nem ismernénk egymast, ram se néznél az utcan! " Ha beszélunk, kénytelen vagyok mindig valamilyen pozitiv visszajelzést adni ( igenis joképu vagy, hidd el, nagyon veled az agyban, nagyon jo humorod van - ezek igazak is), kulonben fél.. és kétségei lesznek.. és olyankor azzal jon, hogy " szeretlek, de.. mi van ha nincs jovonk? ez az, nekunk nincs jovonk, tul boldog vagyok most, ezért legyen vége" .. Azon, ha kimondja, legyen vége, mar a szemem sem rezdul, ugyanis kéthetente eljatsszuk ezt.. Kimondja, és szépen leulok egy kavéval és varok a hivasara- bingo, hiv és sirva kér, hogy higgyem el, nem akar elvesziteni csak ugy fél, és ne hagyjuk abba".. Nem tudom, honnan jon nala ez a mértéku hiany,lehet, hogy idovel majd megtudom, de barmennyire fontos nekem, bevallom, kezdek faradni.. Ha beszélunk, ha egyutt vagyunk, csak azon jar az agyam: " oké, most jo, most érzem, hogy jol van, de mikor lesz megint maga alatt? Tiz perc mulva? Holnap? Jovo héten? Akkor megint szakit, majd megint keres, mert tudom, hogy szeret, ehhez kétség nem fér".. Adalék: nem tizenévesek vagyunk, o negyvenes, és harmincas.

Mit gondoltok? Tudok valahogyan segiteni? Koszi elore is!


2012. ápr. 3. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kihúzni belõle, hogy mi történt vele a múltban, hogy ennyire gátlásos lett!

Valami sérülés érhette,talán egy hatalms csalódás, amelyen nem tudja túltenni magát. Vidd el egy szakemberhez!

2012. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezen mar én is gondolkodtam.. Gatlasossag.. igen,ja, ez is megvan benne, extrém mértékben. Meg a félénkség, meg az, hogy nem hisz egyaltalan magaban.

Az elso szex utan , félve megkérdezte: -" Hmm.. szoval.. tetszik, ahogy szeretkezem veled? Elvezed? "- " Minekutana kb a fél szomszédsag hallhatta , ahogy sikoltozom, hidd el, élvezem, nagyonis" -" Akkor jo.. "

2012. ápr. 3. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott, amikor én bókoltam a páromnak:))) Azt mondtam neki, hogy úgy örülök, hogy kopaszodik és pocakos, mert így tutira nem kell senkinek csak nekem:))Generálj egy újabb inges szitut. Ha megint puffog, sértett hangon vágd hozzá, hogy neked ő így tökéletes, és marhára eleged van az önsajnálatából, mert ezzel csak felesleges és értelmetlen feszültséget generál. De ha ki akarod magadból hozni az állatot, kezdj el féltékenykedni.
2012. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk ezzel a 2hetenkénti megingással,itt is az önbizalomhiány a gond.Itt tényleg csak azt lehet tenni,hogy folyamatosan erősíted benne,hogy szereted.Persze ha van hozzá türelmed.
2012. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy ha elhiszi majd, hogy igazat mondasz, előbb utóbb a felszínre bukik mitől van ez benne. Akkor meg már könnyebb dolgotok lesz.
2012. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem...
2012. ápr. 3. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Huha...Eddig hányszor találkoztatok?Neharagudj,de szerintem nagyon komoly problémái vannak,ha már a telefonban is sír...Elég gyenge lelkületű.Én félnék vele maradni.Mi van ha később majd öngyilkossággal fenyeget stb :/
2012. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én 13 éve élek egy ilyen típusú pasival. az elején csak húszéves volt,és nekem tetszett,hogy ilyen gátlásos,hogy istennőként tekint rám. aztán összeházasodtunk,és teltek az évek,próbáltam minden fronton az önbizalmát erősíteni,jó ruhák,jobban fizető munkahely,tanfolyamok,bicajok,számítógépek,külföldi utak,lakások,kocsik-évről évre jobban ment az addig tényleg rossz sora. mindemellé házias,csinos,okos feleséget is kapott személyemben,egyre többen irigyelték. naponta százszor dícsértem,hogy jól néz ki,hogy okos,hogy szexi,hogy sokra fogja vinni. nem szültem gyereket,mert őt pátyolgattam,és ez kitöltötte az időmet,nem is vágytam

rá igazán. amikor nehézségeink adódtak,ő rendszerint összeomlott,arcát a kezébe temetve üldögélt a kanapé szélén,minden kérdésre csak nemtudom-mal válaszolt,ha segítségre volt szükségem,nem tudott erőt adni,vagy más módon támogatni. ezek mind önbizalomhiányból adódó gondok. neki se áll egy probléma megoldásának,inkább meghátrál,mert nem hiszi,hogy meg tudná csinálni,amúgy meg itt vagyok én,és úgyis megoldom. rosszul hangzik,tudom. ha az elején tudtam volna,hogy ilyen lesz a házasságunk,hogy én leszek a férfi a családban,nem vágok bele. mégis: ő egy rendes ember. szeret,imád engem. sosem csalna meg,nem hagyna el,dolgozik,sportol,nincsenek káros szenvedélyei,intelligens-egyszerűen csak férfiatlanul gyenge. és azért,hogy bíztatót is mondjak,valamennyit javult az évek során. nem látványosan,pl. még mindig nem állna neki járólapot lerakni vagy tetőt javítani,de pl. a múlt héten önállóan kitisztította a mosdó szifonját :-)

azért írtam le mindezt,mert az eleje nálunk is úgy zajlott,ahogyan leírtad. én nagyon hittem benne,hogy majd mellettem megjön az önbizalma,és elhiszi,hogy ő kell és senki más,de erről évekig nem tudtam meggyőzni,mindig félt,hogy majd egy pénzes pasiért elhagyom. és időközben kiderült,hogy az önbizalomhiány a sportpályán kívül az élete minden egyéb területére is kihatott. ez nem egy könnyű helyzet. mérlegelj alaposan,mielőtt folytatod a dolgot a kedveseddel,mert már nem fog nagymértékben megváltozni. ez a beteges rettegés az elvesztésedtől pont annyira mérgező a kapcsolatotokra,mint a túlzott féltékenység.

2012. ápr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!