Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen? Kezd elegem...

Miért ilyen? Kezd elegem lenni páromból!

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, de úgy érzem kezd elegem lenni.

Kapcsolatunk elején nem vett komolyan mindig azt hangoztatta, hogy túl jó vagyok neki és úgyis elhagyom egy dús gazdag jóképű férfiért. (Szerinte gyönyörű vagyok, okos, határozott és ami a világban ritkaságnak számít megbízható is és soha nem lennék képes megcsalni a páromat, még csak flörtölni sem mellette.) Ő a tökéletes ellentétem, soha nem volt megbízható, felületes, önző és palástolja az érzéseit. De valahogy egyből megláttam benne, hogy milyen ember is valójában soha nem a rossz tulajdonságait néztem hanem azt amilyen valójában, amit csak különleges embereknek mutat meg.

1 évig bizonygattam azt, hogy komolyan gondolom vele, őszinték az érzéseim úgy, hogy szinte semmi viszonzást nem kaptam sőt volt amikor inkább megalázást.

Aztán úgy alakult hogy bebizonyosodott a félelme egy munkakapcsolat révén megismertem egy dús gazdag "tökéletes" férfit. Fél évig próbált meghódítani, bármit megtett volna értem a csillagokat is lehozta volna nekem. Párom még a Balatonra se vitt le nyaralni, ő Corfura vitt volna. Párom nem törődött velem, magányosnak éreztem magam mellette, de mégsem szakítottam vele, egy csók se volt köztünk a másik férfival (majd beletörődött, hogy nem kaphat meg, sőt a munkakapcsolatot is felrúgta köztünk)

Lehet hogy a férfi miatt, vagy magam sem tudom miért de azt vettem észre, hogy párom kezd belém szeretni. Egyre jobban ragaszkodott hozzám, kedvembe járt végre úgy éreztem, hogy megnyílt nekem. Boldog voltam...

Mostanra eljutottunk odáig, hogy naponta bizonygatja hogy én vagyok élete szerelme és mellé valami őrületes féltékenység társult. Ha elmegyek edzeni, már a fejemhez vágja hogy majd biztos elcsavarja a fejemet egy izomkolosszus. (Ő is izmos) Ha munkába megyek azt mondja, majd biztos meghódít a főnököm. Ha meglát egy luxus kocsit már megkapom hogy majd én is egy ilyenbe fogok ülni egy milliomos mellett és elhagyom őt. (Nem szegény, ő is viszonylag jól keres)

Állandóan azt hangoztatja hogy ő tudja, hogy az lesz a vége hogy elhagyom, és ő küzdött az ellen hogy belém szeressen de nem bírta tovább. Teljesen belém szeretett és össze fogom törni a szívét.

Már úgy érzem nem bírom tovább. Nem elég hogy 1 évig gyakorlatilag le se szart, most ahelyett hogy élvezhetném a boldogságot mellette, folyton ilyeneket vág a fejemhez.

Mégis mit kellene még mondanom neki? Amióta megismertem azt bizonyítom hogy nekem csak ő kell!

Már én is akarok kapni valamit, nem csak adni.

Boldog akarok lenni és nem folyton vitatkozni?!

Mit gondoltok? Miért ilyen?



2012. márc. 30. 23:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs semmi önbizalma. Önbizalom hiányos férfitől mindig ezt fogod kapni.
2012. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Már bocs de te de vagy komplett 1 évig ragaszkodni olyanhoz aki nem viszonoz mit gondoltál varázsütésre észhez tér.

Ugyanott vagy hiába bomlik érted ha féltékenykedik és megmérgez mindent már bő fél év után dobni kellet volna és a másik pasival próbálkozni. Dobd és keres rendes kapcsolatot.

2012. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

A végét már el se olvastam. Angyalka! A "nem érdemellek meg" dumát azok nyomják, akik csalják a párjukat.

És azok "kezdenek" ennyi idő után "beleszeretni" a másikba, akik birtokolni akarnak. A fenéket szeret téged, csak valaki belepiszkált a dolgába, és most védi a TULAJDONÁT.

Szerinted meddig lehet élni örökös kételkedésben?


Menj, kezdj új életet, ha nem a másik férfival, akkor egy harmadikkal.

2012. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ismerem a helyzetet és nem vagyok rosszindulatú, de ez a pasi téged tulajdonnak tekint.
2012. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor én lennék a hülye, hogy kitartottam egy olyan ember mellett aki nem is szeret, csak a tulajdonának tekint?!?
2012. márc. 31. 00:13
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy hülye vagy, de ha képtelen vagy elfogadni a válaszokat, akkor miért tetted fel a kérdést?
2012. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom előzőhöz. Úgy bírom, amikor segítséget kérnek itt, leírják a saját szavaikkal a helyzetet, majd azokból kiindulva segítenénk, mi, buta halandók. Arra jók a válaszaink, hogy jól lepontozzon a kérdező, csak mert rávilágítunk a hülyeségére.


Na.


Én abból indulok ki, hogy két ember egy párkapcsolatban igyekszik megismerni a másikat. (Nem mindig jó ötlet ez)

Ez mehet úgy, hogy kérdéseket teszünk fel és válaszokat kapnuk, hogy legyen mit memorizálni, ezáltal mondhatjuk, hogy ismerjük őt. (Badarság)

Mehet úgy is, hogy nem sokat kérdezünk, ám annál többet figyelünk arra, amit a másik ember önkéntelenül is kifejez tetteivel, vagy ahogy másokkal beszél, másoknak reagál.

Vannak, akiknek ezek sokkal fontosabb információk, mint a kérdés-felelet játék, hiszen önmagunkat mindig igyekszünk jobb fényben feltüntetni, vagy minimum nincs önkritikánk (erre van a társunk kitalálva), ezért bizonyos élethelyzetek elé állítással több derül ki egy emberről, mintha ugyanazt megkérdeztük volna tőle. Mást mond, mint amit csinálna. Ez nem kórság, ilyen az ember.


Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy nem kell annyit magyarázni neki, szeress másképp, hihetőbben de némán.

És beszélj róla úgy másoknak, hogy abból mindenki kiérezze, neked ő a legfontosabb.

Persze előbb döntsd már el, hogy tényleg így van-e, szereted-e, mert ez egy frusztrált, beteg lelkű ember, akit vagymeggyógyítasz, vagy már most fuss el.

Egyébként tényleg van ilyen jellemvonás, a főnököm volt hasonló, hányni tudnék ettől a bűntudatkeltéstől és önsajnálattól.

2012. márc. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Félreértettetek, én ezt egy költői kérdésnek szántam!

És köszönöm a válaszokat, tanulságos volt olvasnom őket, nyilván ezért tettem fel a kérdést.


Utolsó: tisztában vagyok vele, hogy képes vagyok elmerülni az önsajnálatban.


Illetve azt is érzem, hogy kár volt vele kezdenem, úgy éreztem majd én "megmentem". Majdnem hogy küldetésemnek éreztem, hogy bebizonyítsam neki meg lehet bízni az emberekbe, lehet még hinni a szerelembe. És bármilyen rossz is lehet a vége, megéri szerelmesnek lenni.

Csak időközben elfogytam, lehet túl nagy falat volt ez számomra és lehet nem is volt ez egy jó alap egy kapcsolat kialakításához.

Lehet, jobb lett volna neki és és nekem is ha nem találkozunk! Már semmiben nem vagyok biztos.

2012. márc. 31. 01:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Félre értetűk persze te totál vételen vagy

Bala-Bla ugyan olyan érzelmi sérült vagy mint a kedves párod kár magyarázkodni.

2012. márc. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A korábbi kommentemet értették félre!

Nem magyarázkodás és mentegetőzés volt a célom, de ha ez egyek számra felfoghatatlan, hát sajnálom!


Köszönöm az érdemi válaszokat! Az értetlenkedő hozzászólókkal pedig a továbbiakban nem kívánok foglalkozni!

2012. márc. 31. 02:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!