Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ellentétek vonzák egymást?...

Az ellentétek vonzák egymást? Ismertek olyan párokat, akik sok tekintetben különböznek, mégis szép családi életet élnek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszek ebben. A hasonlóak vonzása a legszerencsésebb hosszútávon. A különböző emberek hiába vonzzák egymást, a különbözőségek miatt vannak-lesznek konfliktusok leginkább.
2012. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Szerintem az nem túl jó, ha két ember abszolút ellentéte egymásnak, az én meglátásom szerint ilyen kapcsolatok nem lehetnek hosszú életűek (magánvélemény, tévedés joga fenntartva).

az még oké, ha olyan pontokon különböznek, ahol kiegyenlítik egymást, és jó irányba "terelik" a másikat.

2012. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Mi lassan 8 éve vagyunk együtt és mint a tűz és víz. Ő nyugodt, megfontolt, lassú én pedig mindig intenzív lángon égek, együtt kiegyensúlyozzuk egymást. Ő sportol én inkább a könyveket szeretem, ő a techno míg én a rock, metált szeretem. Mégis megoldjuk, mert egyben teljesen ugyanolyanok vagyunk: elfogadjuk a mmásikat, nem gyűlölködünk, tiszteljük a másik választását s ész érvekkel állunk elő nem előitéletekkel s nem akarjuk a másikat meggyőzni, hogy csak az enyém a jó, a tied szar.
2012. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Mi is. A párom nyugodt, megfontolt és bátortalan. Egész nap aludna. Én jövök-megyek, intézkedek, 1 napig nem bírom ki mozgás nélkül, nem tudok sokáig aludni. Ő inkább a sültkrumplit, csülköt eszi, míg én zöldségeket, pulykát. Ő dohányzik, én soha életemben nem szívtam bele még cigibe. Én mindig újat tanulok (iskola, tanfolyam), ő hallani sem akar tanulásról. És így tovább.
2012. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a párom nem lenne az ellentétem, már kinyírtuk volna egymást. A bátyám én férfiban és 5 percet nem tudunk eltölteni úgy, hogy ne piszkáljuk egymást. Én nem tudnám elviselni, ha valaki mellettem olyan lenne, mint én, sokszor kivagyok magamtól.
2012. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

attól függ miben ellentét.

Nálunk is ez van, h ő nyugodt én hirtelen haragú és idegeskedős. Megvan a dinamikája a kapcsolatunknak, mert néha az ő nyugodtsága kell, h előbbre jussunk, néha az én pörgős, bevállalós természetem. De ehhez kell az, h ne lenézzük a másikat, amiért máshogy "működik" hanem tudjuk értékelni és amikor egy helyzetben látjuk, h most hagyni kell őt dominálni, akkor hagyjuk is.

2012. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. márc. 26. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!