Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol jobb lakni?

Szerintetek hol jobb lakni?

Figyelt kérdés

Nagyvárosba jöttem tanulni, és itt ismerkedtem meg a barátommal. Ő amolyan hontalannak vallja magát, családi válás, meg rengeteg költözés miatt. Egy ideje azon gondolkozom, hogy nem ebben a nagyvárosban szeretnék lakni (persze vele együtt), hanem a szülővárosomba, ami kisebb, de gyönyörű. Neki ez a nagyváros a kedvence, és nem tudom megérné-e elszakítani innen. Megkérdeztem tőle ezt a dolgot, és azt mondta neki mindegy. De én tudom, hogy ezt a várost nagyon szereti. :( Szerintetek önző lenne kiszakítani innen úgymond? Vagy komolyan gondolhatta, hogy neki mindegy?

(nem generálom a problémát)

Amúgy komolyan tervezzük a dolgokat egymással, és megtudjuk beszélni, csak félek, hogy inkább füllentett e kedvemért. Szerintetek?


2012. márc. 21. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább kettőtök között kellene tisztázni, sok beszélgetés, őszinteség mérlegelés során. melyik járna több előnnyel, kinek jelentene nagyobb lemondást, melyikből van visszaút stb.
2012. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tudom melyik városokról van szó, meg mit szeretnétek dolgozni, de szerintem a manapság egy pályakezdő fiatalnak nagyban meghatározza a lakhelyét a munkahelye is. Tehát ha az említett nagyvárosban találtok jól fizető, biztosnak tűnő munkát, akkor őrültség lenne onnan elköltözni egy bizonytalanért.
2012. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazak amiket mondtok, a nagyváros az Debrecen, és annyira itt sincs munka... báááár talán kicsit több mint otthon.
2012. márc. 21. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Oda költözzetek, ahol olcsóbb az élet, van munka, és jobb a környezet (nem tahók a szomszédok stb.).
2012. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudnám megmondani mert mindkettőnek meg van a hangulat és hogy miért jobb.

Én egy kisvárosba nőttem fel /a tisza mellett/ és akárhányszor lemegyek a partra akkor előjön egy olyan érzésem hogy ohh.. De viszont nagyon sok rossz emlékem is volt itt /jók is voltak de elég vegyes érzelmeket táplál irántam a városom/ így kicsit jobban vonzódok a nagyvárosokhoz.


A kisvárosnak talán annyi előnye van, hogy

nyugodtabb, békésebb

néha van valami program mégis

kicsik jobban járhatnak ki az utcára játszani talán jön egy fagyis kocsi is arra

vagy épp sétálni kilehet úgy menni hogy nyugi legyen és ne minden második lépésemkor jöjjön el valaki mellettem


viszont a nagyvárosban

több minden elérhető

ha olyan munkád van/lesz jobban ellehet helyezkedni

ha valaki a pörgősebb életet szereti

vagy épp nem szereti hogy 10 méterenként összefut valaki ismerőssel

2012. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát erre most mit mondjak. Jelenleg egy egészen kis lélekszámú városban élek. Munkahely szinte 0 és majdnem hogy mindenki ismeri egymást. Szinte lehetetlen becsajozni. Ha úgy alakulna, szívesen elmennék innen. Bár jelenleg van melóm, igaz nem a legjobb. Valakivel bárhova elmennék, bárhol szívesen élnék, még Budapesten is, pedig alapból nem vonz az ottani nyüzsgés. Vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy távol áll tőlem. De akit szeretnék, azzal bárhol, szívesen élnék, mert bárhol is élnék, vele laknék együtt és együtt vállalnánk a terheket, amiket az élet ró ki ránk. :)
2012. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kisváros 25ezer főt számlál kb. így azt se nevezném annyira kicsinek. A lakások, házak olcsóbbak, a boltokban kevesebbe kerülnek a dolgok (pont most mértem össze). Pozitívum még, hogy ott laknak a szüleim meg a legjobb barátnőm is. Tiszták az utcák (díjat is kapott) NINCS graffity, és nagyon szép hely. Nincsenek romák...


Negatívum: Csak egy féle "iparágban" lehet megélni, bár abból elég pöpecül. (turizmus) Már ha mondjuk 5 év múlva jobb lesz a helyzet itthon akkor tuti.

Negatívum N.o2: a jobb gimnáziumok a megyeszékhelyen vannak (15 km) ha netalántán egyszer gyerekem lenne.


Debrecen pozitívum:

Itt minden megvan. Az összes áruház (kivéve Lidl) Fórum, pláza, mozi, gyakran járó helyi járat, 1-2 barátnő...

Talán kicsivel több munka, e az a baj, hogy fele az agrárról szól :D

Itt az egyetem.

Negatívum:

Csúnya a külváros egy kicsit, sok a graffity, teli van romákkal, a házak drágák, csak lakásra tudnánk gyűjteni, és elég gagyi indok, de nem látok sok csillagot esténként, pedig nekem hobbim nézni őket ha lehet így mondani :)

2012. márc. 22. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!