Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség kellene árvaellátás...

Segítség kellene árvaellátás ügyében, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Az illető 40éves fogyatékos. Nemrég meghalt az édesapja. A nyomtatványokon rajta van, hogy fogyatékos gyermeknek, élete végéig jár az árvaellátás. 40 évesen lehet igényelni? Mástól már hallottam hogy kapja, de a nyomtatványt nem tudjuk kitölteni, mert kéri az iskolai adatokat. Nem a múltat, hanem a jelent. Tehát elvileg tanulnia kéne nappali tagozaton.Mit lehet itt tenni?
2009. jún. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

40 evesen egy fogyatekosnak nappalin kell tanulnia???

Ti valamit nagyon felreertelmeztetek.

A haziorvoshoz vidd el a kitoltendo lapot es segit kitolteni.

2009. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is félre értettetek valamit. Menj el az illetékes hivatalba, ott segítenek kitölteni.
2009. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia, életkorra tekintet nélkül csak akkor jár ha az illető megrokkant. Az 1997:LXXXI. törvényben utána tudsz nézni, 52.§-nál!

[link]

2009. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, 54.§-elnéztem, fáradt vagyok már:)
2009. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát igen az iskola úgy jött szóba, hogy árvaellátás akkor jár, ha valaki nappalin tanul, valamint max. 25 éves koráig lehet. ezért kérték az iskolai adatokat. de gondolom a te esetedben egy másik lehetőség van, amiben nem tudok segíteni, de előttem már linkelték :)
2009. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rokkantság címén az árvaellátásr csak továbbfolyósítani lehet, azaz, ha 16 éves kora előtt megrokkant és ekkor már árva volt, vagy 25 éves kora előtt rokkant meg, de nappalin tanult és már árva volt. (1997 évi LXXXI-es tv végrehajtására kiadott rendeletben van ez leírva "ha a szülő halála a gyermek fent említett életkora előtt következik be...")

Jó pár éve így van ez már.

Beadhatjátok az igényt, de el lesz utasítva.

2009. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!