Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a barátom nagymamája....

Meghalt a barátom nagymamája. Segítenél pár kérdésben?

Figyelt kérdés

Pénteken halt meg, 88évesen. Ezt a 2 napot nálunk töltötte, hogy addig s elterelődjön a figyelme. Most már hála Isten, jól van. Csak nem nagyon tudom, hogy kezeljem a helyzetet. Főként a temetéssel kapcsolatban lennének kérdéseim..

Másfél éve vagyunk együtt, én is taláékoztam párszor a mamájával.


Gondolom a temetésen sírni fog, akkor is sírt mikor megtudta, természetesen. Ilyenkor mi a jobb neki? Átölelni, megnyugtatni vagy felvidítani (már ha sikerül) vagy inkább hagyni, hadd dolgozza fel magában a dolgokat?


És a temetésen hova kell állnom? Nem jártam túl sűrűn temetéseken..

Tehát oda álljak, ahova a többi ismerős vagy a családhoz? Nem tudom, hogy ő és a szülei hogy gondolják. Befogadtak, szeretnek, sokat vagyunk egymásnál, de mégsem vagyok azért családtag. Nem tudom eldönteni, hogy ők minek örülnének jobban? Van erre valamilyen illemszabály vagy hasonló?

Ti mit tennétek? Nem akarok erre így rákérdezni, mert szerintem most ez a lehetső legkisebb dolog, ami érdekli őket..

Köszi előre is.

18/L


2012. márc. 18. 19:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igazából nem hinném, hogy nagy lelkizések lesznek. Csak akkor volt letörve, amikor megtudtuk a rosszhírt. Azóta ugyanolyan, mint előtte. Csak ha valahogy feljön a téma, pl. a haverja vmi hülyeségre rávágta neki, hogy az öreganyádat, azt.., akkor kicsit elszomorodott. Ennyi. Nem igazán voltak közeli viszonyban. Csak ez a kérdés nagyon foglalkoztat, hogy hogy illene, és hogy lenne neki a legjobb.

De a válaszok alapján úgy döntöttem, hogy holnap megkérdezem tőle, hogy mikor lesz a temetés, mert ha nem baj, akkor szeretnék ott lenni. Ha azt mondja, hogy nem baj, akkor megkérdezem, hogy szeretné-e ha mellette állnék? Majd ő eldönti, a szülei véleméányét gondolom ő ugyis tudja, a többi családtag pedig jelen esetben nem érdekel. :)

2012. márc. 18. 21:29
 12/15 anonim ***** válasza:
Egy temetés, nem egy lakodalom ahová meghívó kell.Azt írtad szeretnek elfogadtak a szülei.Mi a gond?Illik ott lenned.Mit kell ezen kérdezni elmenj e.Az lenne ronda dolog ha nem lennél ott.
2012. márc. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem az ottlét volt a kérdés, hanem hogy nem zavarja-e a családtagokat, hogy ott vagyok mellettük.. Mind1, köszi a válaszokat!
2012. márc. 19. 07:12
 14/15 anonim ***** válasza:

azt mondd neki, hogy nem szeretnéd zavarni, így ha szeretné, ott leszel mellette, és a temetésre is elmész. Én rákérdeznék. Hogy szivem, őszinte részvétem, ha szeretnéd, elmegyek veled a temetésre és melletted leszek, ha nem, nincs semmi baj, azt is megértem, és majd hívj, ha szükséged lesz rám.

Azért így csinálnám, mert nem mindenkinél egyform a gyász. Van aki egyedül szeret lenni, van, aki csak társaságban tud megkönnyebülni. :( csak tudatsd vele, hogy rád számíthat.


az én vőlegényemnek februárban halt meg a nagyija, de mi már majd 5 éve együtt vagyunk, együtt élünk, egyértelmű volt, hogy megyek. Én fogtam a kezét végig.


Részvétem!

2012. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. Ma beszéltünk. Már teljesen úgy tud róla beszélni, mintha évekkel ezelőtt történt volna. Nem voltak nagyon közeli kapcsolatban, így talán könnyebb is neki. Megkérdeztem, hogy mit szeretne. Azt mondta, hogy neki természetes, hogy végig legyek mellette, 100%, hogy a szülei is ezt szeretnék :) Szóval megoldódott a probléma. Köszi mindenkinek :)
2012. márc. 19. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!