Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szólok érte bunkó és önző...

Ha szólok érte bunkó és önző vagyok, ha meg elnézem és hallgatok akkor én járok rosszul?

Figyelt kérdés

Arról van szó h adok le pénzt anyukámnak a fizetésemből azért mert itthon lakok meg mivel általában ő főz. A kaja jeggyel együtt 50.000Ft. Hiába adok ennyi pénzt ilyen luxus dolgokra nem tellik,mint pl sajt vagy joghurt,kefír vagy bármi más. csak ilyen alap dolgokra.

Ha én vmi luxust akarok enni azt a maradlk pénzemből kell megvennem. E hiába veszek mondjuk sajtot mert abból mindenki eszik,anya és a testvérem-aki szintén dolgozik,így én mikor legközelebb raknék a szendvicsembe már nem marad. vagy ha veszek mondjuk 2-3 joghurtot h legyen másnapra is,akkr nem marad meg. ha pl üdítőt veszek akkor is iszok belőle egy pohárral és mikor legközelebb innék pár óra mulva már nincs több.

Már egyszer szóltam ez miatt,h ha anya nem veszi meg az ilyen luxus dolgokat akkor ha én megveszem magamnak mert megenném akkor miért eszik mindketten meg előlem? Akkor én egy önző sz.emétláda vagyok aki mindent sajnál.

Most is vettem tegnap sajtot a zsemlémbe meg ma este melegszendvicset akartam volna készíteni de már nincs sajt.

Elköltözni nem szeretnék,mert akkor nehéz helyzetben lenne anyukám. Így h én is adok pénzt meg tesóm is és anya is dolgozik,épp h tudjuk fizetni a dolgokat,meg alap ennivalót tudunk enni. De ez a helyzet nagyon idegesít engem.


2012. márc. 14. 11:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél egy kicsi hütõt,amit le lehet zárni. Igy te vagy a bevásárló.
2012. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
99%
Megértelek. Nálunk míg otthon laktam, öcsém semmit nem adott le a keresetéből, de simán megette a kajáimat-ő pedig ha vett valamit bevitte a szobájába és eldugta. Aztán én is el kezdtem ezt csinálni. Ha romlandó akkor meg vegyél kisebb adagot, többit meg lehet dugdosni a szobádban, tényleg sunyi érzés, de nem lehet mit tenni.
2012. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%
Jól írja az utolsó, vagy vásárolj be te vagy vegyél annyit amennyit egyszerre megeszel, vagy vegyél többet. Vagy ha veszel egy üveg kólát akkor vidd be a szobádba....
2012. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szólj még egyszer. Mondd meg, hogy te nem sajnálod, de azt MAGADNAK vetted. Ők nem vesznek semmit, hogy tudják viszonozni, ergo te nem tudsz elvenni az övükéből, ha neked kellene valami, te azt azért vetted, hogy neked legyen. Dolgoznak ők is, vegyenek maguknak.
2012. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

Konstruktív javaslat vegyél annyit mindenből, amit nem sajnálsz ha elfogy.

Egyébként meg: 50 e még mindig kevesebb mint albérlet+rezsi+alapkaja. Sajnos el kell fogadni, hogy a családod nehéz helyzetben van-a hitelek részben arra mentek, hogy neked is legyen fedél a fejed fölött. Esetleg adj bele több pénzt és akkor jut jobb kajára. A lényeg: nem ti tehettek erről a szituációról. Se te se a családtagjaid. mindenkinek nehéz.

2012. márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%
Jobban járnál, ha barátokkal költöznél össze. A hitelt te vetted fel? Rád költötték? ha a válasz igen, akkor maradj. Így a büdös életben nem fogsz önálló életet kezdeni, ha elszívják az összes pénzedet, ha nem is közvetlenül, de azáltal, hogy felzabálják a dolgaidat. Vagy maradj, de rakd zárható helyre a dolgaidat, és ne adj annyi pénzt haza. Vásároljon mindenki magának kaját.
2012. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Tegnap délelőtt vettem 10dkg sajtot,egy picit raktam a zsemlébe,gondoltam jut mára is,meg marad annyi is h melegszendvicsre tegyek. De már semmi nincs belőle.

Nem igazán szeretnék dugdosni semmit a szobámba. Tudom h ez egy kényszer helyzet senki nem örül annak h ennyi mindent kell fizetni. De akkor is,ha veszek magamnak a maradék pénzemből vmit és eltűnik bunkó vagyok ha szólok.

2012. márc. 14. 12:24
 18/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem akarsz dugdosni semmit és beszélni se lehet velük akkor csak nyavalyogsz, vagy dugdosol vagy megérteted a dolgot. mást nem tehetsz, vegyél egy kis mini hűtőt és azt tedd be a szobába nem lehetetlen nálunk is így van.
2012. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

1.megbeszélés, hogy amit nem ők vesznek, azt ne egyék meg vagy kérdezzék meg, hogy szabad-e.

2. feliratozd a kajádat, a tiéd, semmi közük hozzá

3. ha még így sem megy a dolog, minihűtő a szobádba

4. fenyegetés, hogy vagy tiszteletben tartják a dolgaidat, vagy elköltözöl

Valóban dühítő, hogy ennyi pénzt leadsz és sáskák módjára felzabálják a kajádat.

2012. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

50ezret adsz le?hát abból pedig meg lehet tömni a hűtöt meg a fagyasztót is!

Egyetértek az egyik válaszolóval,hogy ne pénzt adj,hanem menj el vásárolni!én is ezt csináltam.Minden nap megkérdeztem anyumat mi kell a boltból;mit szeretne főzni.Aztán hopp,volt mikor egy hónapban így csak 25-30 körül jött ki amit a konyhára kellett költenem,és ezt úgy,hogy minden megvolt ami kellett!

2012. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!