Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szólok érte bunkó és önző...

Ha szólok érte bunkó és önző vagyok, ha meg elnézem és hallgatok akkor én járok rosszul?

Figyelt kérdés

Arról van szó h adok le pénzt anyukámnak a fizetésemből azért mert itthon lakok meg mivel általában ő főz. A kaja jeggyel együtt 50.000Ft. Hiába adok ennyi pénzt ilyen luxus dolgokra nem tellik,mint pl sajt vagy joghurt,kefír vagy bármi más. csak ilyen alap dolgokra.

Ha én vmi luxust akarok enni azt a maradlk pénzemből kell megvennem. E hiába veszek mondjuk sajtot mert abból mindenki eszik,anya és a testvérem-aki szintén dolgozik,így én mikor legközelebb raknék a szendvicsembe már nem marad. vagy ha veszek mondjuk 2-3 joghurtot h legyen másnapra is,akkr nem marad meg. ha pl üdítőt veszek akkor is iszok belőle egy pohárral és mikor legközelebb innék pár óra mulva már nincs több.

Már egyszer szóltam ez miatt,h ha anya nem veszi meg az ilyen luxus dolgokat akkor ha én megveszem magamnak mert megenném akkor miért eszik mindketten meg előlem? Akkor én egy önző sz.emétláda vagyok aki mindent sajnál.

Most is vettem tegnap sajtot a zsemlémbe meg ma este melegszendvicset akartam volna készíteni de már nincs sajt.

Elköltözni nem szeretnék,mert akkor nehéz helyzetben lenne anyukám. Így h én is adok pénzt meg tesóm is és anya is dolgozik,épp h tudjuk fizetni a dolgokat,meg alap ennivalót tudunk enni. De ez a helyzet nagyon idegesít engem.


2012. márc. 14. 11:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez elég gáz, költözz el.
2012. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
és nem is az h esznek belőle ugyh maradjon nekem is,hanem az egészet megeszik
2012. márc. 14. 11:47
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

50.000 ft-ot adsz le havonta? Abból pedig kéne futnia joghurtra, sajtra.

Ha mindhárman dolgoztok akkor miért nem telik mindenre?

2012. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
mert sok az addóság,lakáshitel,személyi kölcsön,rezsi tartozás...
2012. márc. 14. 11:48
 5/22 A kérdező kommentje:
Apukámat váláskor ki kellett fizetni,mert nem ment el a lakásból,elég durva dolgokat megcsinált
2012. márc. 14. 11:49
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Pedig más megoldás nincs, nem hogy még meg is eszik előled a dolgokat még et vagy a rossz ha szólsz érte, látnod kéne hogy ők függnek tőled mivel ha te elmennél ki fizetni többek közt a hitelt? Tekints el attól hogy miket mondanak rád és értesd meg hogy igenis az a tied ők se vesznek neked semmit. Én is 50-et adok le és a párom is itthonra mégis van mindenünk még azt is vesznek ami nem feltétlen kell de legyen néha mert segítünk, és nekünk is van hitelünk.
2012. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
*et helyett te
2012. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem rakj félre magadnak pénzt amiből ezeket megveszed. Nem egyszerre többet kell a hűtőbe tenni, hanem amikor megkívánod és rögtön megeszed.
2012. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
11%
Vagy veszel annyit , amit egyszerre elfogyasztasz, vagy NEM sajnálod a családtagjaidtól a maradékot.
2012. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

én megértelek


Én mikor elkezdtem dolgozni nem raktam le otthon egy forintot sem, hanem amikor a fizetést megkaptam akkor öcsémmel vagy éppen kivel elmentem és bevásároltam minimum 30 ezer forint értékben

Így mindig volt otthon sajt, joghurt, csoki, üdítő és drágább felvágottak. Amik előtte nem igazán. Ha hó közben valami elfogyott akkor én mentem el a boltba vásárolni. Végül is lehet azt mondani, hogy a családot én láttam el kaja téren. Én főztem szinte minden nap. Én tudtam, hogy mi van otthon és mi az ami kell.

Ha ünnep közeledett akkor is én fizettem, pl. húsvétnál a sütiket, üdítő, ital, nyuszik, tojások.Öcsém ballagásának a felét én álltam 60 fő volt.


A legjobb az lenne hanem adnád ki a kezedből azt az 50 ezret hanem bevásárolnál hó elején belőle.

Anyukád és testvéred pedig fizessék a számlákat

2012. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!