Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartás ami hazugságon...

Gyermektartás ami hazugságon alapszik. Jóhiszemű voltam mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy éve mondták ki jogerősen a válásunkat. Az exem akkor is minimálbérre volt bejelentve, de akkor úgy gondoltam fontosak neki a gyermekei és mivel megígérte, hogy támogatni fogja őket beleegyeztem a gyermekenkét 10000 Ft-os gyermektartásba. Ráadásul minimálbérre van bejelentve. a vállalkozást ahol dolgozik barátjával közösen alapították, de a hitelei miatt ő csak alkalmazottként szerepel. az ígéreteiből semmit meg nem tartott, sőt, hogy ne tudjak több tartásdíjat kérni most még lecsökkentette az óraszámát is még kevesebb hivatalos jövedelem miatt. Na most akkor még egy évig nem tehetek semmit? Vagy azután sem???

2012. márc. 13. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem semmit nem tehetsz hivatalosan, ha fizeti a tartasdijat rendszeresen, max az APEH-ot, vagy a Munkaügyi Hivatalt küldheted a cegükre. De gondolom ezt nem akarod. Naiv voltal anno, de nem tehetsz rola, csak biztal benne. A fentiek szerint nem jol tetted. Sajnallak, mert ugyanigy jart a parom is, naiv volt es jolelkü, pont a gyerekek erdekeben.


Esetleg a paroddal nem tudsz beszelni a gyerekekkel kapcsolatos költsegek növekedese miatt? Ha szereti öket, akkor talan nem sajnalja a penzt tölük, talan csak töled tart, esetleg összeirhatnal neki egy listat, mennyibe kerülnek havonta, es hogy te ezt nem gyözöd nelküle, anno is együtt vallaltatok a gyerekeket, valahogy probalhatnal hatni a lelkere. Hatha valahogy beleszallna a költsegekbe.

2012. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Én simán ráküldenék mindent ha ő kö..ögösködik akkor a kérdező miért ne tegye,
2012. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, hiába. Az a baj, hogy ha APEH vizsgálatot indítanék ellene, nem csak őt hanem egy másik családot is tönkretennék sajnos. Épp ma beszéltem erről vele, de hajthatatlan. Pedig tudom mennyit keres, hiszen ameddig együtt éltünk én kezeltem a hivatalos ügyeket.
2012. márc. 13. 14:08
 4/10 lizzi77 ***** válasza:
67%
Állítsd választás elé.Te nem szeretnél rosszat sem neki, sem másnak, de ennyi pénzből nem tudtok megélni, és neked a saját gyerekeid a legfontosabbak.Ha ezt képtelen belátni, vagy sajnálja a gyerekektől, akkor neked kell az érdekükben fellépned.
2012. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
20 ezer ft miatt nem tennék tönkre egy másik családot.Jogilag nem tehetsz semmit,mert a bejelentett jövedelme után ítélik meg a gyerektartást. Te mit dolgozol?
2012. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg gyesen vagyok. Nem 20 000 forintról van szó hanem emberségről. Hazudott nekem amit nem érdemeltem meg. Pont a másik család miatt nem bolygattam eddig az egészet.
2012. márc. 13. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
A másik családdal akit a vagyonosodási vizsgálat érintene beszélj,hogy vmit kezdjenek a férjeddel,mert különben megléped az apeh felé a kellő lépéseket,és akkor ők is buknak a férjeddel együtt. A gyeredet nézd először utánna a másika családot
2012. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják zsarolásnak. 20 ezer ft-ért lehet,hogy a másik családból valaki börtönbe megy.Ez nem ilyen egyszerű,ott is vannak gyerekek.
2012. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontosan a gyerekek miatt nem akarom a másik családot meghurcoltatni.
2012. márc. 20. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Sz*r ügy. Esetleg a baratjat felhivhatod, ha minden kötel szakad, hogy szükseged van a penzre a gyerekek miatt, de amit az exed fizet, az semmire nem eleg, es meg a minimumot sem üti; es mivel neki is vannak gyerekei, az hatha nemi megertest csihol ki belöle, es ha mas nem, akkor ö szoritja az exedet sarokba, hogy fizessen. (Vagy a barat felesegevel is beszelhetsz, kerhetsz segitseget, akarmilyen kellemetlennek tünhet elsö pillanatban. Egy probat meger, ha egyaltalan nem allnak a partodon, akkor ugysem veszitesz semmit vele.)
2012. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!