Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a tesómtól, anyuéknak...

Félek a tesómtól, anyuéknak sem merek szólni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tesóm összeveszett velem,mert nekem jövő hónapba anyáék 40.000Ftért szemüveget vesznek. Azt mondta h nem kell nekem szemüveg mert majd kitolja a szemem a helyéről,és el is kapta már a nyakam! Alig tudtam elfutni előle. Folyton fenyeget hogy majd megöl,mert neki sokkal jobb volt amig én nem voltam. Anyáéknak mikor szóltam h ilyeneket mond akkor elintézik egy jaj,ne mondj már neki ilyen butaságokat mondattal.

De mosta szemüveg miatt nagyon berágott,mert ő meg nem fog kapni semmit sem,mert sok lesz a kiadés így abba a hónapba. De nem is mindig szoktunk kapni pénzt vagy bármit,csak ha pl szükség van ruhára cipőre akkor kapunk,meg ha egész hónapba jó jegyeket hozunk haza a suliból akkor is szoktunk kapni. De mondták anyáék h jövö hónapba nem lesz zsebpénz mert sok lesz a kiadés,és tesóm most engem hibáztat h miattam- Én sem akartam szemüveges lenni pedig. kezdek félni tőle. Anyáék meg azt hiszik h csak viccből nekem ilyeneket a tesóm. Meg ő letagadja h nem is azt mondta és hogy én hazudok. Mikor meg ver és utánna nyoma marad azt mondja h béna voltam és leestem a lépcsőn,vagy elestem. anyáék meg elhiszik. Azt hiszik h nagyon jó testvérek vagyunk.

Pedig tesóm már évek óta terrorizál!

Én 13/l tesóm pedig 18/L


2012. márc. 12. 23:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakoznék az utolsóhoz, valóban nem mindegy, hogy milyen lencse kell. Én a két lencsémet(!) 80 alatt nem úszom meg, pedig nem sötétedik meg semmi fixni-faxni (nyilván uv védelem van rajta, meg hasonlók). De "különleges" szemem van, azért kell ilyen. Szóval az, hogy valaki 20ért tud venni, nem jelenti azt, hogy mindenki.

Valóban érdemes megbeszélni ezt anyukáddal négyszemközt, ha nem vesz komolyan, akkor pedig tanárnak szólni, felvenni, hogy miket mond tesód.

2012. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg ennyi a szemüveg jujj,de simán el tudom hinnni hogy olyan a szemed stb.Ami pedig a tesódat illeti ha nem veszed fel a hangját ahogy szapul téged és nem állsz ki magadért mindig a rugdosható ütlegelhető tesó maradsz. A bolondra az a szabály, hogy akinél érzi, hogy gyenge és bántalmazható azt bántani is fogja.Szóval állj ki magadért bármi lesz a következmény, mert ha ezt továbbra is hagyod, mert félsz tőle akkor a nélkül, hogy beárulnád anyukádnak akkor is egyszer lefog támadni, idővel már ennyire sem tudja majd kontrollálni magát.(megjegyzem apám skizofrén, depressziós tudom milyen egy nem kiszámítható egyénnel élni)
2012. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%

Akkor már miért nem az interbe, tescoba pár ezerélt külditek venni szemüveget?

Ha 40be kerül hát ennyibe. Nyilván a szülei akik megkeresik az árát ők is sokalták s több helyen körbenéztek de ha ennyire speciális látási gondja van a kérdezőnek, hogy így meg úgy kell csiszoldin domborítani, más a dioptriája esetleg még valami strapabírobb anyagból van a lence s a keret mivel egy aktív nagygyereknek lessz.


Ha megver s nyoma van bizony menj el látleletet vetetni a helyi kórházba, legalább azt kezelik vagy írnak rá kenőcsöt. Elöbb utóbb bizony remegni kezdessz a tesód közelében ha így folytatódik, inkább próbálj minnél kevesebb támadási felületet adni neki.

Zárd a szobád mikor anyudék nincsenek a házban, ne is szólj hozzá, nézd levegőnek úgy a szavaidba se tud belekötni. Ha anyudék kérdezik ne hisztisen hanem minnél megtörtebben, szomorúbban, ahogy érzed mond meg menniyre megbántott az agresszívitásával s mennyire félsz tőle.

Elöbb utóbb anyudék is észreveszik hogy nem beszélsz hozzá kajánál, család elött sem s mindig hánytorgasd fel nekik mikor tesód nincs ott.

Így kivédhetett, hogy ő kezdjen mártírkodni a pénz reményében amitől most akaratlanúl is de megfosztottad.


Hangfelvétel jó, de mégjobb lenne ha felvennéd. A szobaajtód látszódjon úgy álísd be a moilod videora mikor tudod valami készül. amikor neked esik fuss a szobádhoz s ott aztán kérdezd meg a felvételen miért teszi, mégis miért nem lehet békében élni stb. Na azt mutasd meg szüleidnek akkor tuti elkapják.

2012. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Pevi válasza:
77%
Itt nem az a lényeg, hogy 40 ezer Ft a szemüveg! Hanem az, hogy a tesó féltékeny a húgára, mert önző és azt hiszi így kevesebb jut neki. Valószínű nem nagyon örült annak idején sem, amikor született a húga. A szülőkön nagyon csodálkozom. Valamit elszúrhattak, ha a két tesó ennyire nem jön ki egymással. Nem igaz, hogy nem lehet észrevenni az ilyet. Nekem is két gyerekem van, de én elhinném, ha az egyik hasonlókra panaszkodna, de legalábbis meggyőződnék róla.
2012. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

simán vágd hátba a seprünyéllel ha bánt... de komolyan... segíts magadon és Isten is megsegít! Nekem egy bátyám volt, akivel öltük egymást ^^, s olyan bunyók voltak... :') Istenem, de szép emlékek.


21/L

2012. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%
Ezek kajak leszavaztak már! -.-
2012. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Most azért pontoztok, mert ti drágábban jutottatok márkás szemcsihez, mint én!? féltékeny kis surmó spermák! xD
2012. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!