Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki örökbe fogadta a gyermekét...

Aki örökbe fogadta a gyermekét, hogyan és mennyi idős korában mondta el neki? Hogyan reagált a gyermek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bátyámék fogadtak örökbe 2 gyereket, ők a legelejétől mondták nekik. ma már egyetemisták
2012. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ja, ésnem volt reakció, mert nekik ez volt a természetes.
2012. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm úgy tudta meg, hogy megtalálta a születési anyakönyvi kivonatát, teljesen más névvel született, de a dátum stimmelt. 18 éves volt, sokkolta, pár hétig nem állt szóba az anyukájával, odaköltözött addig a barátjához, (apukája - vagyis nevelőapukája) addigra már nem élt.
2012. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden örökbefogaadó szülőnek ugy kéne tennie hogy pici korátol mondja a gyereknek,persze a gyerek szintjén,hogy tisztába legyen vele a gyerek! A legnagyobb hulyeséget koveti el az aki nem mondja meg,vagy csak nagyobb korában akarja elmondani.

Ismertem egy lányt aki a játszótéren tudta meg a többi gyerektől..

2012. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyámék fogadtak örökbe egy kisfiút. Ő is a kezdetektől fogva tudta hogy örökbe fogadták. Emlékszem mikor kb. 2-2,5 éves volt mondta nekem hogy : Én egy másik néni hasában voltam. :) Megjegyzem semmi ilyenről nem beszéltünk előtte, hanem egyszer csak fürdés közben mondta ezt.
2012. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Softness ***** válasza:
72%
nálunk ilyemi a szitu, a mi lányznk 3 éves, de még korainak tartom ilyesmiről beszélni, nem értené meg és lehet el is szomorodna. de mindenképp szeretném ha tudna róla, amint lehetséges, mert szerintem sokkal megrázóbb hazugságban élni
2012. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm mikor már értette a gyerek elmondta neki hogy Ő az anyukája de valaki más szülte meg neki azért, hogy ő most nagyon tudja szeretni... Ovis volt a gyerek ez a természetes neki... Azóta néha "emlékezteti rá" véletlen mikor valahogy szóba hozza 1-2 mondat erejéig az anyját...
2012. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A három évesnek már igen is el kell mondani. Nem tudom mire vársz, minél nagyobb lesz annál jobban fogja érteni és annál kevesebb bátorságod lesz elmondani. Nem látod, hogy ez ördögi csapda?

Bocs, ez az egyik válaszolónak szólt. Nekem munkatársam fogadott örökbe csecsemőt. Ahogy a szót megértette a kisfiú már beszéltek róla, hogy ő nem az anyukája hasából született. Szerintem csak ez az egy módja annak, hogy fájdalom és törés nélkül mondjuk el ezt a nagyon fontos dolgot egy gyereknek.

2012. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsó válaszolónak.Minél jobban halogatjuk,annál nehezebb erről beszélni.

Az egyik ismerősöm egy mesekönyv segítségével avatta be a lányát a "titokba". A Nekem két születésnapom van című könyvvel.


[link]


Talán ez segít a 3 éves anyukájának is.

2012. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor a legjobb, amikor egyébként is kérdezgeti ezt, hogy honnan jön a kisbaba, meg ilyenek. Akkor rá lehet terelni a szót, hogy másvalaki pocakjában voltál. Mindenképp kicsi korban el kell mondani, mert nagy a veszélye, hogy mástól tudja meg...
2012. márc. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!