Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 éves is lehet magányos?...

Egy 16 éves is lehet magányos?! (L)

Figyelt kérdés
Nincs senkim a családomon kívül. Szüleim, testvéreim ugye velem vannak, de nincsenek barátaim már több mint 3 éve. Mindenki azt mondja, hogy egy 16 évesnek nincsenek gondjai meg stb, stb... Dehogynem! Nekem nagyon is vannak gondjaim. Anorexiás voltam 1 évig (még mindig bennem van...) Nincsenek barátaim, egy se. Soha nem csinálok semmit az öcsém szórakoztatásán kívül (3 éves), tanuláson és a gépezésen kívül. Illetve még olvasok + írok egy könyvet, ami mostanság szintén nem megy. Igazából még csak 5 oldalam van.... Volt már pasim de semmi komoly. Egyedül vagyok, magányosnak érzem magam. :( Biszex vagyok, ami egy plusz ráadás. Na meg tetszik a tanárnőm, teljesen oda vagyok érte.... Barátnőm még nem volt különben... Próbáltam már öngyilkos lenni, de tudtam, ez nem megoldás. Nem is akarok meghalni. Látni akarom az öcsémet ahogy felnő. Ha nagy leszek szeretnék majd dolgozni, jól fizető állást találni. De jelenleg kész csődtömeg vagyok. Fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyen szomorú legyek. Ide is szerintem csak azért írtam, hogy kiöntsem a lelkem. De köszönöm annak aki elolvasta. Esetleg valami tanács?!
2012. márc. 11. 01:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és aludni sem tudok. Szóval úgy nézek ki mint egy drogos zombi. Legalábbis mindenki ezt mondja.
2012. márc. 11. 01:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És mért nincs egy barátod sem? Próbálj meg szerezni... Esetleg valami hobbit is kereshetnél, ez segítene a barátkozásban is. Mondjuk valami játék számítógépen? Azokat a lányokat mindig szeretik, akik játszanak...
2012. márc. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szia !


nemtudom hogy mennyire lesz jó tanács de remélem tudok segíteni.


Na most akkor amit itt leírtál azt "felejtsd el". Egy okból. Rengeteg embert megtud bélyegezni a kisugárzása. Próbálj meg életvidám, nyitott lenni (tudom nehéz lehet így de csak sikerül :) ) és hátha csak összejön valami :)


15/F

2012. márc. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"Egy 16 éves is lehet magányos?"


Válasszuk ketté a problémát. Gyakori, hogy egy 16 éves igazán magányos? Nem. Gyakori, hogy annak érzi magát? Eléggé.


"Nincs senkim a családomon kívül. "


Csakhogy a család sokkal többet ér, mint bármiféle barátság. Most lehet, hogy a család számodra csak a korlátozásokat és a veszekedéseket jelenti, de később ezt átértékeled.


"Mindenki azt mondja, hogy egy 16 évesnek nincsenek gondjai"


Frászt, ez az életkor közismerten nagyon nehéz.


"Nincsenek barátaim, egy se."


Érdemes barátkoznod. Ha nem megy, fejleszteni tudod a társas képességeidet. Fordulj (iskola)pszichológushoz.


"Soha nem csinálok semmit az öcsém szórakoztatásán kívül (3 éves), tanuláson és a gépezésen kívül."


16 évesek ilyesmiket szoktak csinálni. Tanulj rendesen, fontos.


"Biszex vagyok, ami egy plusz ráadás"


Szinte biztos, hogy nem vagy az, bár a te korodban sok lány ezt képzeli magáról.


"Ha nagy leszek szeretnék majd dolgozni, jól fizető állást találni."


Akkor tanulj rendesen, és ne törd a fejed semmilyen forrófejű vagy színpadias akción.


"Fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyen szomorú legyek. "


Nem. Minden kamasznak vannak nehéz időszakai. Általában a tizenéves kor küzdelmes.


"Esetleg valami tanács?"


Kezdetnek mondjuk az, hogy elmesélheted a problémádat az anyukádnak. Vagy ha nem olyan a viszonyotok, akkor pszichológusnak, pl. iskolapszichológus.

2012. márc. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

01:49


Ha sportolsz és minden nap lefárasztod magad, könnyebben tudsz aludni.

2012. márc. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb 16 éves magányos. Te is. Nem tudod, hol a helyed a világban, mit akarsz az élettől. Próbáld meg ezt megkeresni!

Én pl. 16 évesen jöttem rá, hogy zenész akarok lenni. Elmentem tehát egy zeneművészeti gimibe. Onnantól: mintha kicseréltek volna! Hirtelen mindennek célja és értelme lett.

Keresd meg te is a helyed a világban. Nem baj, ha nem találod meg elsőre, a lényeg hogy próbálkozz. Belőlem se lett végül zenész, viszont a tinikorom több mint csodálatos volt. A titok nyitja pedig egész egyszerűen az, hogy 100%-os erőbedobással csináld, ami érdekel.

(megj. a "jól fizető állás" nem hivatás!)

2012. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
25%

16 éves nem lehet magányos. Maximum 15 vagy 17.

A 16 pont nem.

2012. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Utolsó, ne arcoskodj.

2012. márc. 11. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!