Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem kilátástalan...

Unokatestvérem kilátástalan és lusta, lehet rajta segíteni, vagy végleg eltolja az életét?

Figyelt kérdés

24 éves fiúról van szó. Szülei korán elváltak és nem törődtek vele (főleg az apja), de az anyukája is hagyta,hogy a számítógépes játékok előtt töltse gyerekkorát.Középsuliban bukdácsolt.Közmunkaprogramban néha részt vesz, egyébként szociális segélyen él.Jelenleg Budapesten él egyedül egy kis lakásban,társasági élete szinte nincs, napközben számítógépen játszik. Anyukája fizeti a lakás törlesztőrészletét,77 nagymamája vidékről jár fel néha és főz rá.

Semmi önbizalma és ambíciója.Én szoktam néha papolni neki,hogy vegye kezébe életét,minden előtte (és rajta) áll,kértem,hogy legalább nyelvet tanuljon (sőt, fizetnék is tanfolyamot, bár mivel otthon van egész nap simán egyedül is tudna tanulni). Tanácsoltam neki,hogy mehetne Ausztriába takarítani,mosogatni. De ehelyett flegma, rokonaival kapcsolatot nem tart, teljesen bezárkózott. Mégiscsak egyetlen unokatestvérem,és sajnálom szegény nagymamám is,aki erején felül segítené. Szerintem két nagy pofonnal kellene indítani (de nincs, aki megtenné, apja rá se néz),a számítógépet kihajítani,és elzavarni dolgozni. A lakástörlesztőt is fizesse ő,egyébként meg költözzön vissza a nevelőapjához,akivel utálják egymást... (valami drasztikus változtatás kellene)


Tudom,mindenki úgy rontja el saját sorsát, ahogy akarja, de mégiscsak segítségre van szüksége és tehetetlennek érzem magam.Most még legalább mi segítenénk rajta! Kérdések:

1) Mit kellene az anyukájának,nekem,vagy akár nagymamájának tennie?

2) Milyen munkákat tudna most Pesten azonnal elvállalni (ha méltóztatna)? Nem élek Magyarországon,nem tudom mennyire nehéz képesítést nem igénylő munkát is kapni azonnal (pl. parkolóőr,Tesco polcfeltöltés,stb.)?

3) Alapfokú német és angol nyelvtudással, ha megpróbálná az ausztriai szállodai vendégmunkát, hogy tudna olyanokkal megismerkedni,akik szintén Ausztriába mennek/már dolgoznak (hogy legalább egy településen legyen magyar ismerős)?



2012. márc. 6. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!

Elég sok mindet felsoroltál, amit az unokatesó csinálhatna. Most mi szóljunk neki, vagy hogyan gondolod?

2012. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem első sorban a pénzforrást kéne az anyjának befagyasztani vagyis fizesse saját maga a lakáshitelt.

Utána jöhet a két nagy büdös pofon akár tőled is kedves kérdező....

2012. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első lépésben pszichológus. Utána ha már kezd kicsit rendbe jönni, akkor jöhet a munka.
2012. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
70%
24 evesen felnott ember. Te megtetted amit tudtal. Utana mar minden rajta mulik.
2012. márc. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

szerintem a pénzmegvonás lenne az első, amivel lehetne rá hatni.

nem kell kinyalni a popóját, máris észrevenné, hogy az élet nem abból áll, h mindent más csinál meg helyettünk, mi meg gépezünk.

sokféle meló van, csak jelentkezni kell rá. mc donaldsban takarítani, teszkóban kocsit szedni, telemarketinges melók. igaz, nem lehet vele milliókat keresni, de valahol el kell kezdeni.

2012. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is valamilyen segítő felé kéne terelgetni a fiatalembert, mert ez a probléma magától nem fog megoldódni, egy anya meg azért mégse fogja azt megtenni, hogy hagyja a saját gyerekét éhenhalni, ha már ilyen élhetetlen a gyerek. Egy kívülálló ilyenkor határozottan többet tud segíteni, mert a családtagok elfogultak lehetnek.
2012. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ő nem érzi azt, hogy segítségre lenne szüksége, hiszen mindent megkap.

Ez nem is fog megváltozni, amíg nincs rákényszerítve. Viszont félő, hogy ha anyu nem fizeti a törlesztőt, akkor a fiú sem fogja és úszik a lakás. Ami amúgy kié?


De egy jó kis fejmosás biztos ráférne, így kihasználni a rokonokat.. erről azért anyuka nagyon is tehet, ő kapatta el.

2012. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A pszichológushoz erőszakkal nem lehetne elvinni, az anyukája tudna csak rá hatni (szép vagy csúnya szóval, és számítógép megvonással).

Ki lehetne adni a lakást is, a gyerek meg visszaköltözne vidékre az anyjához és annak barátjához, de az az érzésem,hogy pont ezt nem akarja az anyja, ezért még mindig megéri "fenntartani" ezt a sehova nem vezető helyzetet.

Pesten milyen munkákat lehet azonnal elvállalni(McDonaldsba tényleg bárkit felvesznek)?

2012. márc. 7. 13:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fel. Láttam már idősebb dolgozókat is.
2012. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KMJ válasza:

Elég kényelmetlen a helyzetemből tanácsot adni, én azt tanácsolom, hogy kizárólag KEDVESEN beszéljen valamelyikötök vele, világosítsátok föl, hogy nem tartjátok el a végtelenségig és, hogy ez az élet menete, föl kell álni a szar helyzetekből, keresse meg az értékeit, olyat csináljon amit szeretettel tud csinálni, olyan dolgot ami másoknak is építő, tehát nem számítógépes játékokon játszani, hanem maga találja meg amitől valóban értelme lessz az életének, amitől hasznosnak érzi magát, mert most gyakorlatilag a gép tartja fogva illúziókkal, tehát ne eröltesetek rá munkákat, hanem tereljétek el a gép illuzióitól, az ő akarata a fontos és nem a tiétek az önállósodáshoz. Ez az egész először is azzal jár, hogy nagyon jó bizalmas kapcsolatban kell lennetek, mert csak akkor halgat rád. És ugye a bizalomhoz együttérzés kell amit pofonnal nem érsz el, meg semmi mással csak az együttérzéssel és szeretettel, és ne sajnáltasd, mert akkor azt hiszi, hogy betegnek tartjátok, de ne legyél agresszív se mert akkor lustának, semmirekellő problémának fogja föl magát a helyzetedből, aki csupa kényelmetlenségbe akarja keverni, csak azért mert a rokona.

Tehát meg kéne mutatni neki az akaraterőt(meg az értelmét), és annak a jutalmát.

2012. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!