Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyámnak...

Hogy mondjam meg anyámnak hogy hagyjon békén?

Figyelt kérdés

Jön a jó idő, már motorozunk is a haverokkal. Anyámnak nem tetszik és mindent megtesz azért hogy ne menjek. Azért is mert tavaly volt egy balesetem (eltört a kezem, kisebb-nagyobb karcolások) de mire kész lett a motor és a kezem már mentem tovább. Nem én voltam a hibás de legalább szereztem tapasztalatot és ennyiért nem fogom abbahagyni. Elhiszem hogy félt, de örülnék neki ha hagyna mert ezt szeretem a legjobban csinálni. Nem akarom megbántani de már szépen nem tudom neki mondani. Van ötletetek?

21/F


2012. márc. 3. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

sztem meg örülj h aggodik,másnak meg az a baja,h pont nem szólnak a szülei.

én se engednem a gyerekemet.

2012. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor fog békén hagyni, ha lenyugszik. Ülj le vele beszélni. Inkább legyen 1 db kimerítő beszélgetés vele, mint állandó magyarázkodás naponta. Kérdezd meg, mit ellenez rajta, mitől félt. Beszéljétek meg. Egyébként meg természetes, hogy anyukád félt, de Te már felnőtt vagy. Nem írtad le, hogy pl. mit tesz meg azért, hogy ne menj. Ha leírnád, könnyebb lenne válaszolni.
2012. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
"Anya, hagyj békén!" pl. így. Amúgy megértem anyádat, remélem az én fiam soha nem vágyik ilyen hobbira... Engem elborzaszt az a sok halálos kimenetelű baleset vagy amputált végtag...
2012. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

5 éve volt motoros balesetem , 250-es KTM GS 2 ütemű 56 lovas powerszelepes,gyári cross , szóval ,ha ismered a motorokat sejtheted mit tud egy ilyen motor. Terepjáróba ugrattam 110 km/h val, 36 m repültem és , csoda volt ,hogy életben maradtam. Teszem hozzá még azt ,hogy én voltam a vétlen , mivel ez egy crosspályán volt ahová betévedt a terepjárós.

Nyílt alkartörés , részleges combizom bénulás, agyrázkódás, 2 bordám tört, térdszalag ,kereszt szalag szakadás, orsócsont törés , és fél évig teljesen béna volt a bal kezem.

Baleset után majdnem 1 évig szelektív ingeráram kezelés, gyógytorna stb.... Szóval megjártam a poklot, ezalatt az akkori b.nőm elhagyott és 1 év után mikor felépültem ,alig vártam ,hogy motorra ülhessek. Szülők nehéz éven mentek át

akkor, és garantáltan öregedtek 5 évet.

Most saját motorom nincs,mert megígértem ,hogy nem veszek, de barátokéval mai napig motorozok szülők tudta nélkül, mert nem akarom, hogy aggódjanak.

Te majd akkor fogod megérteni,hogy ők min mennek át, mikor motorozol, ha saját gyereked lesz és pl ő is motorozni fog.

Ők viszont soha nem fogják megérteni,hogy milyen élményt nyújt a motorozás.. Balesetmentes szezont kívánok, ésszel lehet motorozni, de ne vállald túl, magad soha!!

Ne veszekedj anyuddal, hanem ülj le vele értelmesen és mondd ezt neki: Kedves Édesanyám ,tudom ,hogy min mentél keresztül, amikor balesetem volt, és akkor megfogadtam magamnak ,ha motorozni fogok , mindig körültekintő és figyelmes leszek . Viszont kérlek ne tilts attól ,ami az életem legnagyobb öröme, mert ez az életem része ,és így vagyok boldog......

2012. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
ja 28 F előző voltam.
2012. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy féltik a szülők a gyerekeiket. De sajnos nem tehetünk mást, hogy engedjünk nekik, egyszer felnőtté kell válniuk.

Azért mert egyszer előfordult, nem biztos hogy megint baleset ér. Minden embert érhet baj, nem kell ahhoz motorozni. Még annyit azért mondhatsz nekik, hogy óvatosabb leszel. De tartsd a szavad.

2012. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Minden költségedet tudod fizetni, ha mégis baj lesz? Vagy anyukádra várna a feladat, hogy élete végéig tologasson a kerekes székedben? Ha igen, akkor nyugodtan megtilthatja. Neki is jogai vannak ám, nem csak neked. Például, joga van hátradőlni, felnevelt egy okos nagyfiút és kipihenheti eddigi élete fáradalmait.
2012. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eltűnt a kérdező, biztos most is motorozni ment :)
2012. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

17:26 nem irigyellek. Szerencséd volt hogy egyben vagy. Balesetmenteset neked is :)

Faterom régebben nagy motoros volt de mostanában nincs rá ideje. Egyszer elütött egy szarvast motorral és eltört a gerince és egyszer nekiment szemből egy Ifának. Nem akarok veszekedni anyámmal csak hiába mondom neki szépen, ugyanúgy beszél le róla és már idegesít hogy nem érti meg.

2012. márc. 3. 21:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok : mondd ezt neki: Kedves Édesanyám ,tudom ,hogy min mentél keresztül, amikor balesetem volt, és akkor megfogadtam magamnak ,ha motorozni fogok , mindig körültekintő és figyelmes leszek . Viszont kérlek ne tilts attól ,ami az életem legnagyobb öröme, mert ez az életem része ,és így vagyok boldog......
2012. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!