Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetni kell ha bejegyzett...

Fizetni kell ha bejegyzett élettársak akarunk lenni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 13:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak melegek, ki mondta ezt a hülyeséget nektek??

Mi voltunk bent a párommal a hivatalban ezzel kapcsolatban, azt mondták felesleges bejegyeztetni magunkat, mert semmi haszna nincs, viszont 30 ezer forint körül van.

A házasság (a hivatali) úgy zajlik, hogy bemész egy hónappal előtte, a születési anyakönyvi kivonatotokkal és a személyes iratokkal, felveszik az adatokat, és adnak egy időpontot, amikor megjelenhettek házasságkötésre. Ez 1 hónap a kérelemtől számítva kb. Persze vannak olyan esetek is mikor nem kell megvárni az 1 hónapot, ilyen pl. ha jön a baba.

2012. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem írni, hogy a házasságkötésért nem kell fizetni úgy tudom.


Amúgy meg:

"2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg."


Szóval tényleg nem tudom honnan vettétek hogy csak homik vehetik igénybe...

2012. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Polg. mesteri hivataltól függ, h kell-e fizetni és mennyit. kb 5-25000 Huf. (15.ker.-ben 7000, egyik legolcsóbb)
2012. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
és a templomi esküvőhöz mi kell?
2012. márc. 2. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!