Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnő vs macska. Szerintetek...

Barátnő vs macska. Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Gondoltam kiírom kérdésben, érdekelnek a reakciók.


A sztori: Van egy macskám, több mint 5 éves már. Kölyökkora óra nevelem, szeretem nagyon, nálunk családtagnak számít. Panelban élünk. Barátnőmmel Augusztusban leszünk 5 évesek. Majdnem 2 éve lakunk már együtt, apám lakásában. Ő nem sokat tartózkodik itthon 1-2 hetente kicsit max. Szinte minden költséget fizetünk, albi pénzt nem kér persze, hisz nem béreljük. Ez rendben is van szerintem.


Barátnőm el akar költözni, persze én is örülnék független életnek, apám néha kicsit idegesítő, pl amikor beleköt minden apróságba amikor hazajár, ezt nem bírja bnőm, én se nagyon, bár mostanság elég jól megvagyunk vele is.


Nah most a kérdés lényege a macska. Bnőm nem szereti. Zavarja sokszor ha a macska rajtam ül amikor a fotelban vagyok, van, hogy lekergeti rólam. Zavarja, hogy este nálam alszik a lábamnál, oké ezt még meg is értem. Sokszor ha nyávog egy kicsit akkor lekussozza. Régebben nem volt ennyire gáz, akkor még felengedte magára is kicsit, most már egyáltalán nem. Néha egy gyenge pillanatban megsimogatja meg játszik vele max.


Ami még fontos elem és most majd felkapja a fejét rá mindenki, hogy "háhá, értem már!", az az, hogy allergiás. Sok mindenre. Porra, macskára, pollenre is talán, stb. Szed gyógyszert, így nincs akkora gond, anélkül tüsszögne. Most voltunk vizsgálaton, ahol kapott "pipát" is ami hörgőtágító (ilyen szívós porfújó), hogy ha nehezen kap levegőt, ami néha előfordul, akkor használja meg egy másikat napi használatra. A doki is jól bemondta neki, hogy a macskától előbb-utóbb lehet szabadulni kell.

Bnőm már pár éve kiverte a hisztit, hogy egyszer majd a macska miatt fog megfulladni meg meghalni meg ilyenek. Egyáltalán nem ennyire vészes a helyzet, akkor be is vallotta, hogy féltékeny rá. Választás elé állított, hogy mi lenne ha döntenem kellene, hogy ő vagy a macska maradjon. Én meg nem tudtam mit mondani, mert nem ennyire fekete-fehéren látom a dolgokat az adott helyzet mondja meg. Akkor persze jött a sírás, hogy a macska a fontosabb és nem ő.


Most ugyanez megy. Mondja, hogy ha 1 év múlva elköltözünk, akkor a macska marad itt apámra (mintha hazaköltözne). Tegnap az allergia volt a főindok, ma már az, hogy nem szereti. És persze megint a választás elé való állítás. Ha az lenne, hogy annyira allergiás lenen és annyira szar lenne minden, hogy a macska a fő forrása minden bajnak, akkor lehet megfontolnám, kibszott fájó szívvel. Persze itthon állt mindenhol a por, a kosz, és amikor mondtam ,hogy takarítsunk közösen, akkor "most nincs kedvem, hagyjuk", pedig a porra is allergiás állítólag.


Én itthonról dolgozok távmunkában. Ma direkt reggeltől estig pakoltam, takarítottam, hogy tisztaság legyen, reggel 9-től fél5ig, úgy, hogy enni nem volt időm egész nap és a rendes melómra nem tudtam ránézni (majd éjjel), hogy lássa a tisztaság mennyit számít és javít. Láthatóan pont leszarta...


hajlandó vagyok arra is, hogy a macskát leszoktassuk az ágyról, hogy bepakolom a sarokba valami kosárba (elég nagy kihívás egy 5 éves elkényeztetett ragaszkodó macskával), hogy ott aludjon, de nem elég neki.



Én viszont ilyen "nem szeretem ezért vagy ő vagy én" kérdésben nem engedek, ezer dologban hagytam magam az 5 év alatt, ebben nem fogom.


Szerintem ha felteszi erre a kérdésre az egész kapcsolatunkat, akkor az krva nagy gáz. Rohadtul fáj. A legelején megmondtam azt is, hogy ha csak úgy választás elé állítanak, hogy vagy lén vagy xyz, akkor nem fogok belemenni.


Véleményem szerint ez nem azt jelenti, hogy a macska fontosabb, hanem azt, hogy nem fogok egy ártatlan élőlényt magára hagyni azért mert a párom nincs oda érte.


(biztos kihagytam 1-2 dolgot a történetből.)

szerintetek?


2012. febr. 29. 19:12
1 2 3
 21/27 lizzi77 ***** válasza:
63%
Ha ennyire érzékeny a porra a barátnőd, akkor csinálja ő a "vizes" dolgokat(mosogatás, mosás, felmosás, viráglocsolás), te meg a "poros" dolgokat.Én a vegyszereket is rosszul bírom, pl. domestostól, hypotól fulladok.Lehet pormaszkot is venni, lehet már allergiásoknak való portalanítót venni, lehet biocuccokkal(ecet, szódabikarbóna) takarítani.A gőzölős tisztítógép is jó, és még párásít is.A párásítókészülék, sólámpa is jót tesz az allergiának.Ja, és kompromisszum a macs felé: okés, hogy az ágyra ne menjen, de legyen egy olyan hely, ahol felugorhat az öledbe hasvakargatásra.
2012. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%

"ha igazán szeretne téged, akkor nem állítana olyan választás elé, amiről tudja h neked nehéz. elég önző dolog szerintem. én a macskát választanám."


így van, jól mondják. Itt már nem a macska a baj, csak a szerencsétlenre fogja, de közben más baja van.

2012. márc. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
62%

Én a helyedben dobnám a csajt. És nem a macska miatt, hanem mert a leírtak alapján rosszul bánik veled! Te próbálkozol, igyekszel megoldást találni és teszel is érte, de ő lényegében tesz az egészre.

Egyébként a poratka sokkal veszélyesebb, mint a macska. Ha nem teszi az arcához a macskát, és nem száll a szőr a levegőben, ill. nem kerül a ruhájára, törölközőre, párnára ilyenekre akkor nincs gond.

Az atkákkal viszont tele van a szőnyeg, az ágynemű, a párnák belseje (kivéve ha direkt allergiásoknak kifejlesztettet használ) és az ürülékük okozza a gondot.

Amúgy nyugodtan takaríthatna ő is, mit gondol, aki egyedül él, az hogy oldja meg?! Lehet feltenni maszkot, vagy egy vizes ruhát az orrára/szájára kötni. De ha nedves ruhával letörli a port attól aztán pláne nem lesz semmi baja.


Én a helyedben elköltöznék, de egyedül! Ha igazán szeretne a barátnőd próbálna megoldást találni, hogy ne érezd magad rosszul és ne kelljen megválnod a cicától.

De ő nem törődik ezzel, csak kihisztizi magának, amit akar.

Amúgy nem is értem, miért féltékeny a macskára. A macskával nyilván nem létesítesz szexuális kapcsolatot, ha pedig az zavarja, hogy vele olykor sorosabb az érzelmi kötelék, azt magának köszönheti. Ha így viselkedik azzal egyre inkább csak eltávolodtok. Na mindegy.


Felnőtt férfi vagy, ha nem is szakítasz vele, ne hagyd magad. Állj ki magadért!

2012. márc. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem írtam vissza azóta se. Annyi melóm van (többfelé is egyszerre), hogy nem térek magamhoz, plusz itthon is csinálok ezt-azt.


Barátnőm elolvasta ezt a kérdést, akartam mutatni én is, de rátalált magtól mivel be voltam jelentkezve (ahogy mindenhova, nincs mit titkolnom, nem szokott zavarni, ő az első olyan barátnőm akinek megmondtam a jelszavaimat, tehát nem para)


Én úgy éreztem, hogy kicsit elgondolkodott ennyi egybehangzó válasz után. Most azóta béke van. Én tényleg megteszek mindent a kompromisszumért. Macska azóta se alhat az ágyon (kivéve tegnap amikor 1-2 órára sikerült felszöknie hozzám álmomban, de amikor felébredtem és észrevettem, azonnal leküldtem).


Egyik nap el is szólta magát amikor odabújt kicsit hozzám, hogy mennyivel jobb, hogy nincs tele szőrrel a takaró, tehát számít azért ez is.


Igyekszem kezelni a helyzetet. Tuti lesz még 1-2 vita amíg elköltözünk persze.

2012. márc. 6. 15:03
 25/27 aletheia válasza:
0%

Mindenek előtt: hihetetlen vérlázító ez a butaság. Ki kell ábrándítsalak, kedves Kamumail, te fekete-fehéren látsz, és a kicsi szived sincs a helyén. Az emberséged- ha lehet ezt a szót esetben használni egyáltalán- merő öntetszelgés csupán, akárcsak a vergősdésed, ami állítólag arról szólna, hogy megoldást találj egy nagyon is valós problémára.


A papucs szerep tényleg nem fog menni, mert amiben te igazán jó vagy, az eléggé nyilvánaló: köcsöge lenni a sok kedves, magasan képzett, és valószínűleg hozzád hasonlóan emberséges hozzászólónak....


(az a szomorú tény, hogy a barátnő még veled van, csak neki köszönhető- valószínűleg árnyaltabb némileg a gondolkodása, és tuti, hogy a szíve is érted dobog te jótét lélek

2012. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
36%
Aletheia, neked mégis mi bajod van?
2012. márc. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Én se nagyon értem mit akart mondani konkrétan...
2012. márc. 27. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!