Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnő vs macska. Szerintetek...

Barátnő vs macska. Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Gondoltam kiírom kérdésben, érdekelnek a reakciók.


A sztori: Van egy macskám, több mint 5 éves már. Kölyökkora óra nevelem, szeretem nagyon, nálunk családtagnak számít. Panelban élünk. Barátnőmmel Augusztusban leszünk 5 évesek. Majdnem 2 éve lakunk már együtt, apám lakásában. Ő nem sokat tartózkodik itthon 1-2 hetente kicsit max. Szinte minden költséget fizetünk, albi pénzt nem kér persze, hisz nem béreljük. Ez rendben is van szerintem.


Barátnőm el akar költözni, persze én is örülnék független életnek, apám néha kicsit idegesítő, pl amikor beleköt minden apróságba amikor hazajár, ezt nem bírja bnőm, én se nagyon, bár mostanság elég jól megvagyunk vele is.


Nah most a kérdés lényege a macska. Bnőm nem szereti. Zavarja sokszor ha a macska rajtam ül amikor a fotelban vagyok, van, hogy lekergeti rólam. Zavarja, hogy este nálam alszik a lábamnál, oké ezt még meg is értem. Sokszor ha nyávog egy kicsit akkor lekussozza. Régebben nem volt ennyire gáz, akkor még felengedte magára is kicsit, most már egyáltalán nem. Néha egy gyenge pillanatban megsimogatja meg játszik vele max.


Ami még fontos elem és most majd felkapja a fejét rá mindenki, hogy "háhá, értem már!", az az, hogy allergiás. Sok mindenre. Porra, macskára, pollenre is talán, stb. Szed gyógyszert, így nincs akkora gond, anélkül tüsszögne. Most voltunk vizsgálaton, ahol kapott "pipát" is ami hörgőtágító (ilyen szívós porfújó), hogy ha nehezen kap levegőt, ami néha előfordul, akkor használja meg egy másikat napi használatra. A doki is jól bemondta neki, hogy a macskától előbb-utóbb lehet szabadulni kell.

Bnőm már pár éve kiverte a hisztit, hogy egyszer majd a macska miatt fog megfulladni meg meghalni meg ilyenek. Egyáltalán nem ennyire vészes a helyzet, akkor be is vallotta, hogy féltékeny rá. Választás elé állított, hogy mi lenne ha döntenem kellene, hogy ő vagy a macska maradjon. Én meg nem tudtam mit mondani, mert nem ennyire fekete-fehéren látom a dolgokat az adott helyzet mondja meg. Akkor persze jött a sírás, hogy a macska a fontosabb és nem ő.


Most ugyanez megy. Mondja, hogy ha 1 év múlva elköltözünk, akkor a macska marad itt apámra (mintha hazaköltözne). Tegnap az allergia volt a főindok, ma már az, hogy nem szereti. És persze megint a választás elé való állítás. Ha az lenne, hogy annyira allergiás lenen és annyira szar lenne minden, hogy a macska a fő forrása minden bajnak, akkor lehet megfontolnám, kibszott fájó szívvel. Persze itthon állt mindenhol a por, a kosz, és amikor mondtam ,hogy takarítsunk közösen, akkor "most nincs kedvem, hagyjuk", pedig a porra is allergiás állítólag.


Én itthonról dolgozok távmunkában. Ma direkt reggeltől estig pakoltam, takarítottam, hogy tisztaság legyen, reggel 9-től fél5ig, úgy, hogy enni nem volt időm egész nap és a rendes melómra nem tudtam ránézni (majd éjjel), hogy lássa a tisztaság mennyit számít és javít. Láthatóan pont leszarta...


hajlandó vagyok arra is, hogy a macskát leszoktassuk az ágyról, hogy bepakolom a sarokba valami kosárba (elég nagy kihívás egy 5 éves elkényeztetett ragaszkodó macskával), hogy ott aludjon, de nem elég neki.



Én viszont ilyen "nem szeretem ezért vagy ő vagy én" kérdésben nem engedek, ezer dologban hagytam magam az 5 év alatt, ebben nem fogom.


Szerintem ha felteszi erre a kérdésre az egész kapcsolatunkat, akkor az krva nagy gáz. Rohadtul fáj. A legelején megmondtam azt is, hogy ha csak úgy választás elé állítanak, hogy vagy lén vagy xyz, akkor nem fogok belemenni.


Véleményem szerint ez nem azt jelenti, hogy a macska fontosabb, hanem azt, hogy nem fogok egy ártatlan élőlényt magára hagyni azért mert a párom nincs oda érte.


(biztos kihagytam 1-2 dolgot a történetből.)

szerintetek?


2012. febr. 29. 19:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, lehet, hülyén hangzik, de én onnan tudtam, hogy a párom milyen szülő lesz, hogy hogyan viselkedik a macskámmal. Mert valóban arról van szó, hogy te felelős vagy egy élőlényért, akár tetszik neki, akár nem.

Az allergiával pedig lehet élni, sőt, ha tartósan együtt él macskával, el is tud múlni!

2012. febr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Én is allergiás vagyok a macskaszőrre, mégis van egy cicám, kellemetlen néha, de azért elviselhetetlennek nem mondanám. Szerintem szimplán nem szereti a cicát. Azt írod, hogy 5 éve van meg a macska, és hogy 5 éve vagytok együtt. Akkor kb akkor került hozzád amikor összejöttetek? Nem értem, hogy csak most jutott eszébe hepciáskodni 5 év elteltével?! Én semmi pénzért nem válnék meg a háziállatomtól, próbálj meg vele kompromisszumot kötni.
2012. febr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez igen összetett dolog. A barátnőd részét is megértem és a tiédet is. Az övét a betegsége részéről, hogy allergiás rá, pláne hogy ha így befullad, és spray is kell rá akkor az úgy elég gázos. Tesómnak is ilyenje volt és tökre aggódtam érte, hogy megfullad egyszer :S Lehet ez csak az ördög falra festése, de akkoris....


Viszont a te helyzeted is értem, van egy macskád akit gyerekkorod óta nevelsz, szereted és nem akarsz tőle elszakadni. Mivel az állat nem tudja magát ellátni, ezért szüksége van rád, ez nem úgy megy, hogy csak úgy kidobjuk.


Példának felhozom az én történetem, igaz kb teljesen más, de lásd nem vagy egyedül: barátommal együtt élek én is, és az ő szüleinek van egy fehér kiskutyája. Nem csivava, hanem nagyobb, tacskó féleség, keverék. Néha elmennek egy-egy hétvégére, vagy nyaralni akkor automatikusan jön át hozzánk a kutya megőrzésre. De azt a kutyát nem úgy nevelték ám, hogy jó akkor most a földön a párnára lefekszel és alszol, hanem úgy hogy őneki MINDENKÉPP az ágyban kell lennie, persze barátom lába alatt, vagy a fenekénél. Ha kizárod a szobából hogy ne idegesítsen, járkáljon egész éjjel az ágyon akkor nyüszít, visít, kaparja az ajtót. Tegyük hozzá hogy fehér kutya és mindent beborít a szőre. Az agyam el tudom tőle dobni, egyszerűen gyűlölöm ilyenkor a kutyát mikor nálunk van, mert nem bírom elviselni, se a szőrét, se azt hogy egész éjjel járkál RAJTUNK az ágyon és kb 6-7 alkalommal felébredek rá. De hogy még az ÁGYBÓL ki se lehessen rakni, nekem ez sok. Hála a jó istennek nem kell elviselni sokáig csak nagy ritkán, pár napra. Amúgy imádnivaló kis álladék :)


Szóval... én amondó vagyok hogy nehogy már egy macska miatt szakítsatok vagy legyen bármiféle nagyobb gond! Üljetek le megbeszélni, hogy hogy tudnátok megoldani hogy mindkettőtöknek jobb legyen. Ez esetben valószínűleg a barátnődnek kell engedni, hogy a macska marad, viszont neked is, hogy leszoktatod az ágyon alvásról. Kis kuckót csinálsz neki a sarokba, meg ilyenek. Mindennek van megoldása, így biztos ennek a helyzetnek is!

Beszéljetek mindneképp mert kommunikáció nélkül behal egy kapcsolat!


22/L

2012. febr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.


amit lehagytam, én 26 ő 22 évesek vagyunk.

A szülős dologra gondoltam én is, de talán komplexebb ez azért, sokszor pont azzal jön, hogy ha lesz gyerek és allergiás lesz akkor annál is a macska pártját fognám e, stb.

2012. febr. 29. 19:29
 5/27 A kérdező kommentje:
aug-ban leszünk 5 évesek, a macska kb fél évvel van itt előbb.
2012. febr. 29. 19:30
 6/27 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, kommunikáció nélkül meghal, ezt mondogatom én is amikor hisztizik valamin és nem hajlandó beszélni róla. Én kompromisszumképes vagyok, de így is sok mindenben engedek, ebben nem tudok 100%-ig papucsba átmenni.
2012. febr. 29. 19:32
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha kiraknád szegény macskát, max akkor mennél át teljesen papucsba. Szerintem tényleg a legjobb megoldás az, ha veletek marad, hiszen egy ártatlan kisállat, aki semmiről nem tehet, de akkor a földön alszik, és így senkit nem zavar.


Takarítani pedig rendszeresen kell és így se a por se a szőr nem fogja őt zavarni. Ha meg zavarja van és kosz, hát akkor hajrá, vegye elő a porszívót! :)


22/L

2012. febr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem abban, hogy onnan elkerüljön a cica ne engedj. Ha nem lehet vele megállapodni ebben ott már rég nem a macska a baj!
2012. febr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
ha lesz gyerek és allergiás lesz: a gyerek nem lesz allergiás, ha macskával nő fel! Pont hogy meg lehet vele előzni az allergiát, olvasson utána a barátnőd!
2012. febr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
ha igazán szeretne téged, akkor nem állítana olyan választás elé, amiről tudja h neked nehéz. elég önző dolog szerintem. én a macskát választanám.
2012. febr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!