Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele? Már...

Mit csináljak vele? Már nagyon zavar.

Figyelt kérdés

A feleségemről van szó. Nagyon szeretem, de van egy nagy problémám vele, és nem tudom, hogyan kezeljem ezt a helyzetet. A feleségem imádja az Angry Birds nevű játékot. Sokan szeretik, de ő már betegesen rajong érte. A rajongása odáig fajult, hogy már a kapcsolatunk rovására megy. Próbáltam vele beszélni, nem igazán sikerült. Amikor elvettem a telefonját (amin a játék van), vagy letöröltem a gépről a játékot, akkor veszekedett és üvöltözött velem.


Mi a gond a rajongásával? Elhanyagolja teljesen a háztartást, a munkáját. Nem akar főzni, takarítani, már nem dolgozik, és nem akar szexelni sem. Én látom el a háztartást, eddig megosztottuk a házimunkát, most már teljesen rám maradt ez is. Állandóan csak a játékról beszél, stratégiákról, madarakról, disznókról, másról nem is lehet vele már beszélni. A barátait elmarta maga mellől, mert nekik nem tetszett a játék, vagy szóltak neki, hogy kevesebbet kéne játszania. Karácsonykor nagyon megsértődött rám, amiért nem kapott AB-ös plüssfigurát és egyéb cuccokat. Kapott mást, ékszert, parfümöt, stb, de egyik sem érdekelte. És a legdurvább, hogy nem hajlandó rántottát, vagy egyéb olyan ételt főzni, amiben tojás van, ellenben teljesen rákattant a disznóhúsra, mert a játék miatt megutálta őket.


Gondoltam rá, hogy orvoshoz kéne vinni, mert nagyon aggódom érte. Egyébkánt mindketten 31 évesek vagyunk, gyerekünk nincs.


2012. febr. 29. 09:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, látom másnak is szemet szúrt:)
2012. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Most azon gondolkodtam, hogy unatkozhat valaki ennyire, hogy ilyen történetet talál ki. Ott is baj van a fejben.
2012. febr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
45%

Nem értem, hogy miért kell ezen problémázni. Szeret egy játékot, igaz, kicsit jobban, mint egy átlagember. Miért baj ez?

Szenvedésen kívül próbáltál már beszélni vele a játékról? Együtt örültél vele, ha végigvitt egy pályát? Próbáltál vele új stratégiát kitalálni?

Vagy mondtad, hogy nincs kedve a szexhez sem. Gondolom nem jutott eszedbe, hogy játszhatnátok közben angry birds-es szerepeket. Vagy adjatok ki közben olyan hangokat, mint a madarak (vagy esetleg te lehetnél a disznó). És ha tudtad, hogy karácsonykor örülne egy olyan plüssfigurának, akkor miért nem vettél azt neki? Aztán meg kiakadsz, hogy nem kell neki olyasmi, amire nem is vágyott.

Remélem, nem kezdesz el egy hónap múlva azon siránkozni, hogy nem festett neked húsvétra tojást.

Komolyan, az ilyen tehetetlen férfiak nem érdemelnek nőt. Orvoshoz akarod vinni őt? Szegény lány...pffff

2012. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Mindig is ilyen volt. Amint valamilyen komolyabb problémája akadt, menekült. Tizenévesen vagdosta magát. Ez szerintem egy fokkal jobb, ez a játékfüggőség. Fél éve halt meg az apja, azóta ilyen. Kezdetben persze nem volt ennyire durva a dolog, fokozatosan alakult így.


Nekem is az jár a fejemben, hogy pszichológushoz kéne vinni, mert valószínűleg nem tudja feldolgozni az apja halálát. Már akkor megkérdeztem tőle egyébként, hogy nem szeretne-e elmenni, erre sértődötten válaszolta, hogy egyedül is képe feldolgozni mindezt. Én azonban most már úgy látom, hogy nem.


Lehet, hogy utolsónak van igaza, és csak túlreagálom a dolgot, nem tettem meg mindent, hogy neki jobb legyen :(

2012. febr. 29. 13:46
 15/16 anonim válasza:

És miért vettél el egy ilyen nőt?

Teljes mértékben életképtelen. Még jó, hogy nem sikerült összehozni egy gyereket. A mai fiatalok tényleg megérdemlik a sorsukat.

Te, Kérdező, nem vagy különb a feleségednél, ha nem tudod megoldani a helyzetet.

2012. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
menj el először te pszichológushoz, és beszéld meg vele mi a helyes viselkedés
2012. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!