Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele? Már...

Mit csináljak vele? Már nagyon zavar.

Figyelt kérdés

A feleségemről van szó. Nagyon szeretem, de van egy nagy problémám vele, és nem tudom, hogyan kezeljem ezt a helyzetet. A feleségem imádja az Angry Birds nevű játékot. Sokan szeretik, de ő már betegesen rajong érte. A rajongása odáig fajult, hogy már a kapcsolatunk rovására megy. Próbáltam vele beszélni, nem igazán sikerült. Amikor elvettem a telefonját (amin a játék van), vagy letöröltem a gépről a játékot, akkor veszekedett és üvöltözött velem.


Mi a gond a rajongásával? Elhanyagolja teljesen a háztartást, a munkáját. Nem akar főzni, takarítani, már nem dolgozik, és nem akar szexelni sem. Én látom el a háztartást, eddig megosztottuk a házimunkát, most már teljesen rám maradt ez is. Állandóan csak a játékról beszél, stratégiákról, madarakról, disznókról, másról nem is lehet vele már beszélni. A barátait elmarta maga mellől, mert nekik nem tetszett a játék, vagy szóltak neki, hogy kevesebbet kéne játszania. Karácsonykor nagyon megsértődött rám, amiért nem kapott AB-ös plüssfigurát és egyéb cuccokat. Kapott mást, ékszert, parfümöt, stb, de egyik sem érdekelte. És a legdurvább, hogy nem hajlandó rántottát, vagy egyéb olyan ételt főzni, amiben tojás van, ellenben teljesen rákattant a disznóhúsra, mert a játék miatt megutálta őket.


Gondoltam rá, hogy orvoshoz kéne vinni, mert nagyon aggódom érte. Egyébkánt mindketten 31 évesek vagyunk, gyerekünk nincs.


2012. febr. 29. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Hat ez nem semmi! Szegeny te vagyis ti, mert ugyan nemsokat tudok a szenvedelybetegsegekrol, de nagyon ugy tunik hogy ez az. Igazabol nemsokmindent lehet tenni.... Mert o nem latja be azokat a dolkokat , amik tonkreteszik az eletet es ezaltal a tiedet is . En leulnek vele, megprobalnam szepen nem sertoen elmagyarazni ezt az egesszet( de gondolom ez mar megvolt, es halalra sertodott). A masik megoldas , szakorvossal valo konzultacio! Sajnos nincs mas otletem!:(

Irj hogy hogy alakup a helyzet! Aterzem mennyire rossz lehet neked! :(

2012. febr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez már kemény játék függőség. Ha Te sem tudod kimozdítani ebből a helyzetből, akkor pszichológus kell(ene) neki. A kérdés az, hogy van-e betegség tudata, mert ha nincs, akkor semmivel nem tudod rávenni, hogy orvoshoz menjen.


Egyáltalán észreveszi, hogy mellette vagy ? Hiányzol neki ?

Az azért elég gáz, hogy Te dolgozol és mellette még a háztartást is Te látod el.

Mi lenne veletek, ha Te sem vinnél haza pénzt és a kisujjadat sem mozdítanád otthon ?! Belegondoltál már ?

2012. febr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

ez mekkora kamu :D

vagy ha igaz akkor eleg egyszeru no a feleseged, mert az angry birds kb fel oraig kot le egy ertelmes embert. na meg ha vegigjatszotta az osszes palyat (ami nem lehet azert annyira sok ido) akkor meg baromira unalmas is.

2012. febr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 borcsi02 ***** válasza:
52%

Elég nyilvánvaló,hogy rád és a barátaira nem hallgat,és elvan a kis világában,a kialakult körülményekről nem hajlandó tudomást venni.

De te is eléggé a sarkadra álltál??Ha szeretsz valakit,néha nem könnyű.

Szerintem,esetleg külső segítséggel,ellentmondást nem tűrően kellene fellépni,de ennek te is légy részese majd,ne hagyd teljesen egy idegenre,fogjatok össze!Például a szülei bevonása,akik előtt biztos elég kínos lenne neki,hogy 31 évesen mindent elhanyagol egy játék miatt,és már csak ezért is próbálna változtatni.

Nem lehet,hogy unatkozott és azért kapott rá?Valami olyasmi kéne,ami kibillenti a játékból,valami jó kis program,akármi..

Ha pár napra megoldható,hogy ne játsszon,pl "szoros ellenőrzés" alatt tartod,letiltod,és lekötöd,kicsit tisztulni fog a feje, és ez a LÉNYEG,mert ezek a játékok nagyon komolyan addiktívak,sajnos,minél többet játszol velük,annál jobban rákattansz.Erre figyelmeztetni is szoktak!

Tényleg radikálisnak és kőkeménynek kell lenned,ne félj attól,hogy úgy tűnik,meggyűlöl ezért,mert később hálás lesz,és meg fogja köszönni.

Ha kiskapukat hagysz neki,mert megsajnálod,ez nem fog változni,és hidd el,túl kell esni ezen a kellemetlenségen,mert ezzel legfőképpen az ő élete megy tönkre,még ha észre sem veszi!Ha kell,adj neki ultimátumot,de olyat,amit komolyan is vesz!

És persze az sem megoldás,hogy te szó nélkül ellátod a házi munkát,mert így teljesen kényelmes körülményeket teremtesz neki,asszisztálsz ehhez az egészhez...:(

Majd ha nem lesz ebéd,nem lesz kitakarítva a lakás,megeszi a kosz,lehet,feleszmél..Persze,ezt azért nem lenne túl kellemes elviselni neked sem.

2012. febr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez igaz amit leírtál akkor valahogy ráncigáld el orvoshoz. Ez szerintem nem normális pláne nem egy 31 éves nőtől.


Nekem az is furcsa, hogy hogyan kattanhatott rá ennyire, nem volt előtte más problémátok ami elől esetleg ebbe menekült vagy más, munkahelyi egyéb nehézségek? Ok nélkül nem szokott egy normális ember becsavarodni. Úgy meg tényleg nem, hogy be sem látja, hogy ez már túlzás.


Mondjuk van, hogy rám is rám tör néha mindenféle őrület, a múltkor pl. pingvin mániám volt, ezért kellett pingvines bögre, meg táska meg hasonlók, de igazából ez nem teljesen analóg, mert én nem játszottam velük, hanem használom őket a mindennapokban. Csak azt akartam ezzel szemléltetni, hogy nehéz meghúzni hol van a normális és nem normális határa.

2012. febr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Ne csinálj a háztartásban semmit, ne főzz és ne takaríts! Talán, ha nagy kupi lesz és akkor próbálsz beszélni vele,észre veszi, milyen hatással van a játék az életetekre.
2012. febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Sajnállak. Ez már tipikus orvosi eset. Én egy időben msn függő voltam és a férjem sokat veszekedett velem. Csak az volt a jó, hogy megjött az eszem, rájöttem, hogy a férjem mindennél fontosabb. Vett ki két hét szabadságot és ez idő alatt csak egymással törődtünk.
2012. febr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
fake.
2012. febr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Kapott mást, ékszert, parfümöt, stb, de egyik sem érdekelte. És a legdurvább, hogy nem hajlandó rántottát, vagy egyéb olyan ételt főzni, amiben tojás van, ellenben teljesen rákattant a disznóhúsra, mert a játék miatt megutálta őket.



Innentől kezdve komolytalan a kérdés. Mások meg szépen beveszik. És igen, van szenvedélybeteg rokonom, de erről a kérdésről süt, hogy beetetés. Amúgy jópofa:)

2012. febr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
És az emberek ezt beveszik:DDDD
2012. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!