Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy maradjak nyugodt?

Hogy maradjak nyugodt?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap volt itt egy kérdésem lehet hogy valaki emlékszik rá. Az a lényeg hogy folyton visszabeszéltem régebben a tanároknak és nem azt csináltam amit kellett volna úgyhogy kirúgtak. Új helyre kerültem de a tanárok tudták hogy milyen vagyok úgyhogy mielőtt megismertek volna egy része már bunkózott velem. Én meg ugye nem hagytam magam. Nem vagyok szent, de tényleg sokszor nem is én kezdem. Jól fel tud idegesíteni 1-2 és nem bírom megállni hogy ne pofázzak vissza, ha meg bírom egy kis ideig akkor vagy durvábban jön ki, vagy egész órán megjegyzéseket teszek. Tele van az ellenörzőm figyelmeztetésekkel. Itthon kapok értük de szinte semmit sem ér. Egyébként nevelőszülőknél vagyok. Kiskoromban mindig azt mondták hogy ne hagyjam magam senkinek. Amikor nyugodt vagyok vagy nincs utálatos tanár a közelemben akkor mindig meg akarok változni és rájövök hogy néha igaza van, de ha szól vagy elkezd cseszegetni akkor robbanok. Vissza kell vennem, de hogyan?

15/F


2012. febr. 22. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy próbálj önuralmat gyakorolni. Nagyon fontos lenne, mert egy munkahelyen még rosszabb, és onnan simán kipenderítenek mint a szél.


Nem tudsz elmenni sportolni? Még akár küzdősportokat is. Az önfegyelmet is tanít.

2012. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sportolok én egész délután majdnem minden nap.
2012. febr. 22. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor rendesen elrontottak téged otthon gyerekkorodban. Nehezen fogsz hozzászokni, hogy az életben sokszor inkább tűrni kell, ha csak nem akarsz örökké mindenhonnan kibukni. Egyébként ezt hívják alkalmazkodóképességnek. Régen a katonaság nagyszerű iskola volt az elkényeztetett kis akarnokoknak. Ma már nincs ilyen, és mindenki ott rombolja az emberi kapcsolatait, ahol tudja. És az életünk egy vég nélküli gyalázás, anyázás, visszaszólás, de ez így elég céltalan...
2012. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülő vagy nevelőszülő akkor tesz jót a gyerekével, ha megtanítja alkalmazkodni, a vilgban uralkodó szabályok elfogadására oktatja. Ezzel megvédi egy sorozat későbbi kudarctól, meg attól, hogy az emberek - pl. tanárok, munkatársak, főnökök - később majd utálják őt. Ha ezt nem tetteék meg a téged nevelők, bizony erre kellene rászorítanod magad. Nincs olyan, hogy "ők kezdték"!! Te gyerek vagy, ők meg a tanáraid. Nem vagy egyenrangú. Ők egy sor dolgot megtehetnek, amit te nem. Például ki is rúghatnak. Tehát neked kell alkalmazkodnod! Különben fegyelmezetlen, közutálatnak örvendő felnőtt lesz belőled.
2012. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor vagyok normális ha ők is. Már az első napokban is ott nyomorékoskodtak pedig nem is ismertek..meg nem csináltam semmit. Direkt csendbe voltam. Osztálytársakkal meg másokkal nincs baj. vagyis már előfordult de az nem olyan mint a tanárokkal. Vannak olyan tanárok akikkel tök jól kijövök meg néha sulin kívül is beszélünk, de a többi...
2012. febr. 22. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha így fogod fel, hogy "nyomorékoskodtak", akkor nem lehet rajtad segíteni. Nincs ötletem. Kicsit reménytelennek látszol. Egy jellemes ember mindig saját magéáben keresi elsősorban a hibát, nem azt gondolja, hogy a világ hülye, mert összeesküdött ellene, hanem azt, hogy mégis olyannak kellene lenni, ami másoknak is elfogadható.
2012. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó tudom hogy én hibáztam. Igazából nem is tudom miért csináltam annyi hülyeséget régen. De miért kellett egyből véleményt alkotni rólam? Nem is ismertek és egyből úgy viselkedtek velem mintha ki tudja ki lennék. Nekem elegem lett abból hogy mindig mindenért én vagyok a hibás.
2012. febr. 22. 22:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy rosszul állsz hozzá. Ha valaki egyszer besározódik, mások szemében "feketeseggű" lesz, akkor el kell viselnie, hogy ebből csak hosszabb folyamat árán tud kimászni. Olyan ez, mint a szabadult rab. Persze, hogy mindenkinek előitélete van a börtönből szabadlttal szemben! És ezt meg is értjük, tudomásul is vesszük. Ai kibírja, és bizonyít, hogy ő nem olyan, az be tud illeszkedni, aki nem bírja ki, az visszakerül a sittre. Tehát te most ne okold a tanrokat, neked priuszod van! Ezen csak ronthatsz, ha úhy viselkedsz, ahogy hiszik rólad! Meg kell ezt cáfolnod és ez most sokkal sokkal hosszabb időt vesz igénybe! De ne okold a tanárokat. Ha így kezded és így folytatod, akkor hiába beszélünk itt.
2012. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!