Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ésszerű lenne egy kisbabát pl...

Ésszerű lenne egy kisbabát pl magyarul is meg angolul is tanítani kiskorában?

Figyelt kérdés

Vajdaságban élek és errefelé sok a ,,kétajkú" gyerek. Szóval az egyik szülő magyar, a másik szerb. A gyerekük pedig kiskora óta tudja mind a két nyelvet. Esetleg lehetne ezt úgy, hogy egy kisgyereknek angolt és magyart tanítani így. (Nem tanítani, csak pl úgy beszélsz hozzá, és megtanulja)


Hozzátenném, hogy nekem nincs gyerekem és még csak házasságban sem élek.


2012. febr. 21. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen, mi is így tanítottuk meg németül beszélni a 2 gyerekünket. 3-4 éves korukra elég szépen beszélték a magyart is és a németet is.

Mindenképpen célszerű, hiszen ilyen korban nagyon fogékonyak!

29/N

2012. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Egyébként 3 nyelv már sok lenne egyszerre, ugye?

2012. febr. 21. 17:52
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Nincsmit :) Szerintem igen, az már sok lenne.
2012. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Ehhez csak azt kellene tudni, hogy CSAK olyan valaki tanithatja a gyereket valamelyik nyelvre, aki tényleg tökéletesen, anyanyelvi szinten beszéli, és nem csak van valamilyen nyelvvizsgája róla.

Ugyanis a legtöbb ember, aki nyelvvizsgát szerzett, egyáltalán nem tud normálisan azon a nyelven, legfeljebb azt hiszi. A gyerek meg megtanul egy nyelvet rosszul, amit utána kijavitani majdnem lehetetlen, és ezért többet árt, mint használ.

2012. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

ezt csinálták a barátommal. kisbaba korában költöztek ide oroszországból, a szülei oroszul beszéltek, németes oviba iratták a gyerekek meg magyarul beszéltek hozzá.

jól megtanulta a nyelveket, de 8-10 éves koráig kínszenvedett, nem voltak barátai, mert mindegyik kicsúfolta.

2012. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

6 nyelvig lehet tanítani állítólag, annyit tudnak különválasztani.

a gyerek emiatt kicsit később tanul meg beszélni, de más hátránya nincsen. ez egy nagyon jó indítás az életben.


ha a szülők egy harmadik nyelvet beszélnek egymás között,pl angol,megtanulja azt is könnyen

2012. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem sok a három.Az arab kollágáimnál otthon arabul beszélnek,meg magyarul.Iskolában,óvodában jön hozzá az angol meg a magyar.És később a francia.10 éves korukban 4 nyelven beszélnek anyanyelvi szinten.
2012. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Ésszerű, ha ésszerűen csinálják. Másképpen tényleg többet árt, mint használ.

Az a lényeg, hogy ha az anya mondjuk angolul beszél a kicsihez, akkor MINDIG ő beszéljen angolul hozza, az apa meg magyarul vagy fordítva. Az a lényeg, hogy ez stabil legyen. Jó következetes lenni. Ha ezt nem tudják betartani nem érdemes, mert csak rossz lesz.

2012. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok értelme van, én mindenképpen támogatom az ilyen ötletet. Viszont egyetértek egy előző hozzászólóval, csak akkor van értelme, ha a szülő ténylegesen beszéli a nyelvet és nem csak mekeg makog ezt azt. Ez viszont hatalmas segítség lenne a jövőben, kiváltképp most, mikor az angolt már szinte mindenkinek kéne beszélnie, és emiatt a többi nyelv háttérbe szorul, holott előfordulhat, hogy valaki más nyelven szeretne megtanulni.
2012. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Én vagyok a 7. Miért kell azért lepontozni,mert elmondtam,hogy nálunk az arab családok hogyan csinálják.

Nem egy,hanem mind.

2012. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!