Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem depressziós...

Hogyan kezeljem depressziós anyukámat?

Figyelt kérdés

Anyu 60 éves, nyugdíjas, 7 éve özvegy, a szomszédban lakik. 4 éve rákot diagnosztizáltak nála, de szerencsére kigyógyult belőle, pontosabban a műtét, kemotherápia és sugárkezelés óta teljesen tünetmentes, a leletei mindig jók. Ennek ellenére borzasztóan depressziós, semminek nem tud örülni. 1 éves a kisfiam és nagyon szereti, de igazán neki sem tud örülni. Még mielőtt azt lehetne hinni, hogy ez az állapot a betegsége, vagy Apu halála miatt van nála, hát nem így van. Amióta az eszemet tudom mindig túlaggódós volt, olyan problémákat akar megoldani, amik nincsenek (de lehetnének) és teljesen be tud pánikolni, néha a haját is tépi. VIszonylag jó nyugdíjat kap, nem kell különösebben nélkülöznie, de annak sem tud örülni, ha valamit vesz magának. Engem ez borzasztóan irritál, hosszú évek óta próbálok segíteni rajta, feldobni, de szinte dagonyázik a rosszkedvében. Most már kezdek odáig jutni, hogy beszélni sem szeretek vele, mert mást sem hallok, csak azt, hogy neki mennyire rossz, ő mennyire beteg (egyébként abszolút nem beteges, fájdalmai sincsenek, arra nem panaszkodik). Mindig ő van a középpontban, ha merem mondani, hogy lázas a gyerek, már tépi a haját, hogy úristen, most mi lesz, neki ez mekkora problémát okoz. (Hozzáteszem a gyereket semmiben nem kell ellátnia, csak nagyon ritkán vigyáz rá.)

Teljesen tanácstalan vagyok vele kapcsolatban, segíteni én már nem tudok rajta és látszik rajta, hogy neki ez a lételeme. Bevallom belefáradtam, a 3 gyerkőcöm mellett örökké az ő lelkét ápolni nagyon fárasztó, dehát mégis az anyám...


2012. febr. 21. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szakember segítségére gondoltál már?
2012. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, eszembe jutott a pszichológus, de maximum a barátnői ajánlotta nyugtatókat szedi be. A háziorvosunk meg kérdés nélkül fel is írja neki. Pedig azért neki is feltűnhetne, hogy újabbnál újabb gyógyszereket irattat fel magának. De persze, ha nem kéri a segítségét...
2012. febr. 21. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak mi köze a nyugtatóhoz?
2012. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már bocs, de akkor az urológustól kellene segítséget kérni? És tudomásom szerint, ha valaki túlparázza és túlidegeskedi magát nyugtatót szoktak írni. Persze tudom, hogy ez nem oldja meg a problémáját.
2012. febr. 21. 10:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, azért köszi a választ!
2012. febr. 21. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Félreértettél. A pszichológus nem írhat fel gyógyszert. Kevered a pszichiáterrel. De egy ilyen esetnek egy pszichiáter is gyanítom, hogy nem nyugtatót írna fel, hanem valamilyen antidepresszánst.


De gyanítom, hogy anyukádnak egy pszichoterápia hatásosabb lenne, mint az antidepresszánsok, ezért írtam a pszichológust.

2012. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te? Sehogy.


Felajánlhatod neki, hogy menjen el pszichológushoz egyéni terápiába, de odaküldeni vagy vinni nem lehet senkit, ezt a döntést neki kell meghozni, ha változtatni akar.

2012. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!