Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom neheztelhet rám azért,...

Párom neheztelhet rám azért, mert családom nem akarja megismerni őt?

Figyelt kérdés

Majd fél éve járunk, ő már bemutatott a szüleinek, az én szüleim viszont nem akarnak találkozni vele. Ez nekem kezd kicsit kellemetlenné válni. Nem értem, szüleim miért zárkóznak el tőle, hisz nem ő lenne az első, akit bemutatok és régebben nem is volt gond ezzel a dologgal. Mivel őszinteség párti vagyok, ezért elmeséltem páromnak, hogy mi a helyzet és most olyan, mintha meg lenne sértve, amit persze megértek, de miért rám neheztel? Mit tehetnék?

Huszonéves lány vagyok.


2012. febr. 20. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A pasidnak inkább hálásnak kéne lennie, a rokonságot lesz még ideje megismernie minden oldalukról...(a kezdés sem bíztató)
2012. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben megértem őt. Nekem is rosszul esne, ha ezt hallanám. De szerintem nem rád neheztel, csak kicsit kívülállónak érzi talán magát. Nem várhatod el hogy ugráljon örömében ilyen hírtől.. Annyit tehetsz hogy jobban mellé állsz mint eddig, érezze hogy ő attól még családtagnak számít neked.
2012. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy pont az a probléma.. szóval az, hogy mint írtad, ez eddig nem okozott problémát a szüleidnél.. hogy mondjam finoman? á nem kertelek: lehet, hogy a szüleid úgy érzik, hogy nem kell nekik minden jött-ment barátocskádat megismerniük, és csak azt a férfit akarják majd megismerni, akivel együtt is maradsz. beszélj velük erről.
2012. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként mondom: Valószínűleg attól fél, hogy neked ez számít (az hogy a szüleid nem kíváncsiak rá). Tehát hogy téged ez elbizonytalanít a kapcsolatotokat és őt illetően. Emiatt neheztel rád, mert ezt nem tudja feldolgozni, és tudat alatt arra törekszik hogy megpróbáltasson. Valójában ez egy sikoly a részéről, csak nem hallod: "Így is szeretsz? Biztos?"


Ha erre a kérdésre válaszolsz, amikor a viselkedése alapján úgy tűnik, hogy neheztel rád, mintha feltette volna, rendezni tudjátok a dolgot.


(Egyébként a szüleid szempontjából: lehet hogy épp azért nem kíváncsiak rá, mert már másokat is bemutattál, és nem volt tartós. Nem akarnak megszeretni valakit, akivel aztán "úgyis biztosan" szakítotok majd. Valószínűleg keveslik a fél évet, biztosra akarnak menni. Csak hát láthatóan kommunikációs hiányosságok vannak a házatok táján, hogy erről képtelenek beszélni. :) )

2012. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Miamanó! Nem voltak jött-ment barátocskák az életemben, azzal a 2 emberrel, akit eddig bemutattam nekik, több éves kapcsolatom volt. Ugyan így ezzel a fiúval is hosszú távon tervezek. Bár tény, hogy egyik fiút sem kedvelték különösebben, de azért adtak nekik esélyt és elfogadták őket. A mostani páromnak viszont esélyt sem adnak, pedig rendes, dolgos és jól bánik velem.


Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm, remélem tényleg csak ennyi a probléma, mindenesetre beszélni fogok erről a párommal. Szüleimmel sajnos nem lehet, soha nem is lehetett, elég önfejű és zárkózott emberek.

2012. febr. 20. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom,hogy igy reagál.


Nálunk is ez van,ő szülei imádnak engem,sokat vagyok ott,én szüleim viszont nem kiváncsiak rá (én nem lakom velük már),sőt,mostanság rám se,igy még sosem vittem oda őt,bár találkoztak már futólag.

Szerencsére megértette hogy ez engem nem befolyásol.

Cserébe a nagyszüleim imádják,ha rajtuk múlna állandóan náluk lehetnénk.

ez valamennyire kárpótolja,neki úgysincs csak egy nagyija,és az sem annyira kedves.


más rokon nincsa kivel összeismertetnéd és kiváncsi rá?

2012. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!