Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy "ilyen...

Mit lehet kezdeni egy "ilyen 20 évessel"?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a bátyám 20 éves. Nem tanul, nem dolgozik, csak lézeng. Ez is probléma, de ami miatt írok az sokkal nagyobb..


Kezdek besokallni, hogy itthon mindent én és anyukám csinálunk. Akár mosogatás, takarítás, begyújtás.. bármi..

Suli miatt korán kelek, hazajövök tanulnom kellene, ehelyett mosogatok, begyújtok, ha kell takarítok. Nyakamon az érettségi..

Anyukámnak valamilyen szinten segíteni is akarok, mivel egyedül nevel minket. Ráadásul reggeltől estig dolgozik. Nem várhatom el, hogy felkel, és a délelőttje ezekkel menjen el.


Ha bátyámnak mondom, hogy csináljon meg valamit, egyből erőszakosan lép fel, lázad, kiabál.

Felkel délután, elmegy a haverjaihoz, hajnal 2-3 körül hazaér, és ennyi. Semmit nem csinál..


Mit lehetne vele kezdeni ? Hogyan lehetne rá hatni??


18 Lány



2012. febr. 17. 14:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%
Pff ennyi undorító embert, egy anya nem fogja kidobni a saját fiát, ha van ESZE! Az ő gyermeke és támogatja, az más dolog, hogy el kéne rugdosni dolgozni.
2012. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen szólj neki hogy beszélni szeretnél vele. Üljetek le és te kedvesen higgadtan (!), nem kiabálva és nem szekálva(!)/mert abból csak balhé lesz/ mondd el neki hogy anyukátok mennyit dolgozik értetek, próbáljátok ezt meg ketten viszonozni azzal hogy beosztjátok az otthoni munkát. Hogy anyukátok válláról levegyétek a terhet. Mondd ezt neki hogy anyukátok belerokkan ebbe a sok mindenbe így egyedül.

Azt pl. nem hiszem hogy takarításra, mosogatásra rá tudod venni, de a begyújtásra, fahordásra igen.


Egyenlőre csak kezdjétek a begyújtással, az kezdetnek elég. Aztán majd szép fokozatosan. És látványosan dicsérd majd meg anyutok előtt hogy bizony a bátyád csinálta ezt a jó meleget.

2012. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Na azért ez a zárcsere nagyon burátlis.


Le kell ülni vele beszélni, hogy ha nem segít legalább a házimunkában, és nem keres magának valami állást, akkor x időn belül el kell költöznie, mert nem tartjátok el, ha se nem tanul, se nem dolgozik. Talán elgondolkodik és változtat valamit. Próbáljátok így.

2012. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Most mondjam azt, bátyám ugyanez, csak rosszabb, mert ő már 27 lesz idén! Otthon semmit nem csinál azon kívül, hogy reggeltől estig gépezik/tévézik. Most elvileg mesterképzőre jár, csakhogy levelezőn, k*rvára lenne ideje dolgozni mellette. 6 évnél tovább végezte az alapdiplomáját, akkor még a nyelvvizsgával is tökölt közben, és ha ez a mesterképzés meglesz, tuti még a 2 évre további 2-t ráhúz, mire megcsinálja a második középfokú nyelvvizsgáját.

3 hónapot dolgozott eddig életében, aztán kirúgták...

2012. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nekem a 16 éves húgom ugyanilyen.

Apám azt hiszi magáról, hogy az ő dolga kizárólag a pénzkeresés, sokszor a tányérját sem képes maga után elrakni, más me egyenesen luxus lenne tőle. Fát mi, nők hordunk, a tüzelés is mindig ránk marad. Sokszor még fűnyírózni is nekünk kell. Anyám is trehány amúgy, csapnivaló háziasszony, ezektől egy kilincset nem lehet megfogni úgy, hogy ne legyen vastagon dzsuva az ember keze (komolyan). A húgom hazaesik késő délután vagy este, bűzik a cigitől, a piától, sokszor részeg is, drogügyei is voltak már. Ma pl arra keltem, hogy az egész fürdő vércseppekkel van tele, feltételezem, menstruál. Kinek kellett feltakarítania? Hát persze, hogy nekem... mert a vért csöpögtetni kell... undorító! Arra nem képes, hogy feltakarítson maga után, hogy a szobájából kidobja a romlott kajamaradékot vagy a véres tampont. Soha egy ruhát ki nem mosott vagy egy tányért el nem mosogatott. De a szüleim nem szólnak rá, rajtam látszi, hogy én vagyok a gyengébb, ezért engem kezdenek ki állandóan. Ő meg éli a kis vadállat világát, semmi sem számít. Minden ügyét, drogok, okirathamisítás, eltusolnak. Szóval hidd el, van a bátyádnál rosszabb is. A szüleim meg mamlaszok, de hidd el, nem mi fogjuk a rövidebbet húzni. :) Majd amikor a nyakukon marad a gyerek, talán rájönnek (bár az enyémeknek még ennyi lelkiismeretük és eszük sincs, hogy beismerjék maguknak, ha valamiben hibáztak).

20/L

2012. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, csak az én bátyám 23 éves és nem megy sehova, csak egésznap gépezik. Idegesítő és anya természetesen nem fog változtatni, mert mégis csak az ő fia.
2012. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egy anyának a fia a szeme fénye. Mindent megcsinálnak helyettük, s nem tanítják meg önállóságra.


Vannak kivételek, azokat tisztelem és becsülöm.Akik viszont eleve úgy nevelik a fiukat, hogy meg ne mozdíts a hátsódat, majd anya megcsinálja...na őket nem sajnálom. Nem 20 évesen kell megnevelni valakit.

2012. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem azért, de honnan van pénze partizgatni? Egy ilyen idős embernek már nem szoktak zsebpénzt adni...
2012. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 fúróferkó ***** válasza:
100%

A 18. nagyon jól látja problémát.

A te családodban ezt problémát, ami rajtad csapódik legfőképpen az apa nélküliség okozza.Egy lánynak is de egy fiúnak feltétlenül kellene látni apa,férfi mintát.A legnagyobb áldozat itt az anya lesz,neked még pár évet kell kibírnod és saját családod lesz.

Sajnos egyes anyukáknak,akik egyedül "nevelnek"fiút ,csak annyi jut eszébe,mit ennél kisfiam?Ne emeld meg magad ,majd én!

2012. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

öcsém is ilyen.

állandóan csak gépezik, ha valaki bármit szól hozzá üvölt, volt hoyg akartam valamit nézni a tv-ben (egy évben kb. egyszer) véletlenül sem engedte volna, még jól meg is vert.

anyuci mindent elnéz neki, azt is, mikor "szerelmes" (inkább kanos) volt 1 h.lye p.csába és felmászott miatta a villanyoszlopra hogy bemutassa, mekkora nagy legény.

elmebeteg, járt pszichológushoz, azóta csak még aggresszívabb, a hajamnál rángatott úgy verte a verem a falba meg ilyenek.

mégis, minden el van neki tűrve, hiába panaszkodok, anyám azt mondja, menjek a szobámba.

1 hónapja azt mondtam, h nem bírom tovább. hál' égnek anyámék tudják fizetni a kolit.

beköltöztem és csak ha nagyon muszáj, akkor megyek haza.

2012. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!