Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy "ilyen...

Mit lehet kezdeni egy "ilyen 20 évessel"?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a bátyám 20 éves. Nem tanul, nem dolgozik, csak lézeng. Ez is probléma, de ami miatt írok az sokkal nagyobb..


Kezdek besokallni, hogy itthon mindent én és anyukám csinálunk. Akár mosogatás, takarítás, begyújtás.. bármi..

Suli miatt korán kelek, hazajövök tanulnom kellene, ehelyett mosogatok, begyújtok, ha kell takarítok. Nyakamon az érettségi..

Anyukámnak valamilyen szinten segíteni is akarok, mivel egyedül nevel minket. Ráadásul reggeltől estig dolgozik. Nem várhatom el, hogy felkel, és a délelőttje ezekkel menjen el.


Ha bátyámnak mondom, hogy csináljon meg valamit, egyből erőszakosan lép fel, lázad, kiabál.

Felkel délután, elmegy a haverjaihoz, hajnal 2-3 körül hazaér, és ennyi. Semmit nem csinál..


Mit lehetne vele kezdeni ? Hogyan lehetne rá hatni??


18 Lány



2012. febr. 17. 14:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem is eszik otthon?

Egyszerű. Neki nem tálalni, a ruháit nem kimosni.

A szülő dolga az észhez térítés.

2012. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De hiába. Anyukám úgy is kimos rá, és ha itthon van eszik ugyanúgy mint én..
2012. febr. 17. 14:33
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

én megmondanám neki:

nem dolgozol? nem eszel! 20 éves létére takarodjon dolgozni!! vagy ne egyen... egyen a haverjainál.. én kiraknám szerintem vagy felpofoznám!!

2012. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Anyukám úgy sem fogja kitenni. Csak az a baj, hogy agresszív a bátyám.. ez is negatívum, ezért is vagyok tanácstalan.
2012. febr. 17. 14:38
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha anyukádnak meg neked ennyi eszetek van meg is érdemlitek már bocs!

Én kiraknám a házból, megteheti anyukád...

2012. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de mi az, hogy ennyi eszünk van? Én ítélkeztem feletted ? Légyszives ne tedd te sem. És ha kitesszük azzal mi lesz jobb? Majd ha lop, meg betör azzal jobb lesz a családnak ??
2012. febr. 17. 14:40
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen módon akkor is az az egyetlen megoldás, hogy dolgozni kezdjen, akár költözzön el, vagy maradjon, de lézengeni cél nélkül... Ha nem akar semmit sem csinálni, akkor mindenképpen el kell küldeni pedig. Sajnos ez van.
2012. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, ha betör meg lop, az nem a ti dolgotok. Ha ekkora s*ggfej, nem mindegy, hogy lecsukják-e? Mást márpedig nem tudtok vele csinálni, mert ha hagyjátok magatokat, akkor életetek végéig eltarthatjátok.
2012. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de mi van akkor, ha kitesszük, "bekattan" és esetleg majd bennünk is kárt tesz ?
2012. febr. 17. 14:56
 10/25 anonim ***** válasza:
61%
Egy nap, mikor jön haza, kicserélve a zár. Cuccai az ajtó előtt (röviddel a szokásos hazajövetele előtt kell kitenni). Ha bármit tesz az ajtóval, jöhet a rendőrség.
2012. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!