Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy anyám...

Miért van az, hogy anyám bármit is mondott arról, hogy ő az én jővőmet hogy képzeli el, rögvest az ellenkezőjét akartam?

Figyelt kérdés

Pl egyszer azt mondta,hogy 4 unokát akar tőlem,azóta nem akarok gyereket.Vagy egy másik:ő azt akarta,h én egyetemre menjek,azóta nem akarok.Ezek mind olyan dolgok,amikre az előtt,hogy említette,nem is gondoltam.

(a múlt idő azért van,mert meghalt)


2009. jún. 3. 18:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolom, azért nem tetszett ez neked, mert te a saját életedet akarod élni, nem valami olyasmit teljesíteni, amit mások várnak el tőled. Ez egyébként szerintem normális. Persze, érdekes kérdés az, ha már mindenben ellenkezel/ellenkeztél vele. Valószínűleg akkor rengeteg mindent meg akart neked szabni, tulajdonképpen ő akarta élni a te életedet. Hogy miért? Talán azért, mert a saját élete nem úgy alakult, ahogy szerette volna, ezért benned látta a "második lehetőséget". Vagy azért, mert a saját élete úgy alakult, ahogy szerette volna, ezért mint a saját életét, a tiedet is meg akarta tervezni mint aki már "tapasztalt".

Szerintem nem szabad egy szülőnek ennyire rátelepednie a gyerekére, ilyen elvárásokat támasztani felé. Ehhez senkinek, még egy szülőnek sincs joga, hogy ilyen mértékben megszabja mások életét.

Sok sikert kívánok neked az életben, és azt, hogy találd meg, hogy te mit szeretnél, ne az anyukád elvárásának akarj megfelelni, de ne is a dac vezéreljen, hogy csakazértsem úgy lesz. Legyen minden úgy, amiként lennie kell.

Nyugodjon békében.

2009. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

a kapcsolatom a szüleimmel olyan volt,hogy voltak,itt éltünk egy házban,de ennyi.miután apukám meghalt,egy kicsit közelebb kerültünk egymáshoz,beszélgettünk(még a fiúkról is.na nem kell nagy beszélgetésre gondolni,talán 2x ha szóba került a dolog,de akkor sem nyújtottuk el a dolgot 10 percnél hosszabbra)azóta,hogy felfogtam,a szüleim meghaltak,bűntudatom van,mert soha nem éreztem a hiányukat,tudom,h nem így kéne lennie,de ez van.

a kérdésben azért szerepel csak anyukám,mert apukám soha nem nyaggatott ilyenekkel.

2009. jún. 3. 20:20
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen még nem dőlt el semmi az életedben, még szinte gyerek vagy, most kezdődik a felnőttkorod.

Néhány év múlva mindent másképp fogsz látni, mint most, és eszedbe fognak jutni anyukád szavai.

Szerintem ez a "dac" az anyukád elvesztése miatti fájdalomból eredhet.

2009. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
ja és persze köszönöm a válaszokat
2009. jún. 3. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!