Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem ilyen aggasztó...

Csak szerintem ilyen aggasztó ez a mondat?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve együtt vagyunk, egy ideje albérletben lakik. Azóta, mindig én mentem le boltba és csináltam reggelit, amíg ő még lustálkodott egy picit. Nem is volt ezzel bajom, mert én könnyebben kikelek általában az ágyból, viszont egy pár napja kicsit "másnaposan" ébredtem és gondoltam megengedhetek egy lustálkodós reggelt, amíg ő hoz reggelit a boltból. Csakhogy ő nem így gondolta, ami engem nagyon meglepett.


Nem volt hajlandó reggeliért menni, pedig megkértem rá. Ez elég rosszul érintett, úgyhogy vagy másfél órát feküdtünk az ágyban, és alig szóltunk egymáshoz. Miután az összes érvet felhoztam, hogy miért kéne egyszer neki mennie, azt mondta, hogy neki eddig sem volt igénye reggelire(mikor én csináltam), és hogy (!) Miért kéne megtennie értem olyat, amit magáért sem tenne.


Elsőre fel sem fogtam igazán, hogy ez mit jelent, de most már egyfolytában ezen jár az agyam.


Végül hozott reggelit kb egy húsz percre rá, és mire elkészítettem mér fél egy volt.


Amúgy jónak tartom a kapcsolatunkat, de ilyet még nem hallottam tőle. Nekem olyan természetes, hogy megkönnyítem azzal az ébredését, hogy csinálok reggelit, és azt hittem, hogy ilyen apró dolgok mindenkinek természetesen jönnek, aki szereti a másikat.


Túlreagálom?


2012. febr. 12. 15:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

"Túlreagálom?"


Egyáltalán. Jól érzed, amit érzel. Aki ennyire sem hajlandó, kérésre sem, az másban sem fog segíteni.

2012. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is aggasztó. Nem a reggeli miatt, emögött több van. Mégpedig az, hogy a párod kicsit önző, és nem nagyon érdekli, hogy a te helyzetedet megkönnyítse. Sztem egy párkapcsolat a kompromisszumokról is szól, ill. arról, hogy néha olyat is megteszünk, ami nekünk kényelmetlen, csak azért, hogy örömet szerezzünk a másiknak. Lehet, el kellene vele beszélgetni, hogy rosszul esett, hogy ennyit nem tudott érted megtenni, és hogy itt tényleg nem csak egy reggeliről van szó...
2012. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Konkrét témához:ha párom itt van nálam,akkor reggelizünk együtt,én lemegyek a lakás alatt levő kis pékségbe,vagy ő.Csak miatta reggelizem,olyan meghitt a dolog.Ő otthon is reggelizik.Én viszont ha egyedül vagyok,akkor eszem egy csokit és kész,magam miatt nem csinálok reggelit,lusta vagyok.De miatta bármit.Mert szeretem.


Témától eltérve: túl elkényeztetted, ha igy folytatjátok,oda fogtok eljutni hogy összeköltöztök, a te dolgod lesz a háztartás minden apró részlete,és csak cseszegetni fog ha valami nincs kész vagy valami nincs otthon.Neki annyi lesz a dolga hogy ül a tv előtt és kéri a sörét.Amit te adjál a kezébe,mert ő a hűtőig lusta elmenni.

2012. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!