Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem ilyen aggasztó...

Csak szerintem ilyen aggasztó ez a mondat?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve együtt vagyunk, egy ideje albérletben lakik. Azóta, mindig én mentem le boltba és csináltam reggelit, amíg ő még lustálkodott egy picit. Nem is volt ezzel bajom, mert én könnyebben kikelek általában az ágyból, viszont egy pár napja kicsit "másnaposan" ébredtem és gondoltam megengedhetek egy lustálkodós reggelt, amíg ő hoz reggelit a boltból. Csakhogy ő nem így gondolta, ami engem nagyon meglepett.


Nem volt hajlandó reggeliért menni, pedig megkértem rá. Ez elég rosszul érintett, úgyhogy vagy másfél órát feküdtünk az ágyban, és alig szóltunk egymáshoz. Miután az összes érvet felhoztam, hogy miért kéne egyszer neki mennie, azt mondta, hogy neki eddig sem volt igénye reggelire(mikor én csináltam), és hogy (!) Miért kéne megtennie értem olyat, amit magáért sem tenne.


Elsőre fel sem fogtam igazán, hogy ez mit jelent, de most már egyfolytában ezen jár az agyam.


Végül hozott reggelit kb egy húsz percre rá, és mire elkészítettem mér fél egy volt.


Amúgy jónak tartom a kapcsolatunkat, de ilyet még nem hallottam tőle. Nekem olyan természetes, hogy megkönnyítem azzal az ébredését, hogy csinálok reggelit, és azt hittem, hogy ilyen apró dolgok mindenkinek természetesen jönnek, aki szereti a másikat.


Túlreagálom?


2012. febr. 12. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Jó nagy luxus, hogy nincs otthon reggelinek való és mindennap venni kell :D


Amúgy full gáz a szitu.

2012. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Túlreagálod. Ő ellenne reggeli nélkül is.
2012. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
ez most csak egy aproság de mi lesz késöbb?"minek vigyelek orvoshoz hisz én se megyek soha?"
2012. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát sokra nem mentem a válaszoddal első..

(nem minden nap, hanem heti háromszor kb, és reggelente ez a friss zsemlét jelenti, vagy azt, ami épp elfogyott.) A többi nem nem vagyunk együtt, külön lakunk.

2012. febr. 12. 15:22
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb csinálj csak magadnak...ha neki nincs szüksége reggelire.
2012. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Alap, hogy egy kapcsolatban próbálunk a másik kedvére tenni, még ha olyan dolgot is kell, amihez esetleg nincs kedvünk, de tudjuk, hogy a másiknak jól esne.

Úgyhogy gáz, ez nem csak a reggeliről szól, így nem reagálod túl.


Ezen persze lehet változtatni, dolgozzatok rajta!

2012. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De ez olyan hülyeség, hogy elvan reggeli nélkül. Hiszen hallom, hogy éhes, vagy látom ahogy csokit eszik, reggeli helyett.


Egyszerűen lusta csinálni magának. Ha dolgozni megy, vesz valamit munkába menet, szóval nem az van, hogy csak akkor reggelizik, mikor ott vagyok, hanem olyankor rendesen.

2012. febr. 12. 15:27
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
rosszul ébred és morcos reggel, ezért hülyeségeket beszél. Nme beszámítható olyankor.Ennyi
2012. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

szerintem szeret téged ő, valami értelmeset szavesen meg is tenne érted, csak tényleg nem érti, minek kell a reggeli? Főleg, ha csoki is van?? Én sem érteném. Ilyen hülyeségért felkelni és kimenni a hidegbe, mikor együtt lehetünk az ágyban! Én sem szívesen kelnék fel! Szóval szerintem nem megbántani akart, csak magából indult ki, és neki tényleg nem lényeg, ahogy mondta is. Én se szoktam enni reggel.

Max csokit, banánt, ilyeneket. De nem zsömlét! Azt csak órák múlva.

2012. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, jól látod.lusta csinálni magának, mert neki nem olyan lényeges, h mit eszik reggelire. ő úgy gondolta, te azért mész le reggelente, mert neked fontos, h mit reggelizel, akkor is, ha nála alszol. és ha már te így, akkor evidens, h megreggelizik belőle, veled együtt.


a hozzáállása nem vall rutinos párkapcsolati szakértőre :), de holtáig tanul az ember. a végén csak lement ő reggeliért és szerintem ez a legeslegfontosabb momentuma a történetnek. ne filózz tovább a mondaton. szerintem is igazad volt, de az nem baj, h ő csak később látta be. egy kapcsolatban olyan dolgokat is meg kell tenni, amit mi nem tartunk fontosnak, de tudjuk, h a másiknak igenis az. ez egy tanulási folyamat mindenki számára, majd szép lassan belejön ő is.

2012. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!