Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vezessem le a feleslege...

Hogyan vezessem le a felesleges energiámat és mivel foglaljam le magam?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja nem dolgozom és még legalább 2-3 hónapig nem is lesz lehetőségem.

Az első 2 hetem szuper volt,mert rengeteg munka adódott itthon,amit kényelmesen meg tudtmam csinálni és még a pihenésre is maradt időm bőven.Mostanra viszont kifogytam a teendőkből és semmittevéssel tellnek a napjaim.A délelőtt még valahogy elmegy,mert ugye reggel felkelek,elmegyek bevásárolni,ebédet főzök,bekészítem az egész napi tőzrevalót,rendberakom a lakást.Ezekkel a műveletekkel viszont legkésőbb délre végzek.Utána 1-2 órát netezek,játszok,viszont ezt már nagyon unom.A párom 3-ig dolgozik,mire hazaér a melóból én már ott tartok,hogy üvölteni tudnék az unalomtól.Ilyenkor jön az,hogy elkezdem őt nyaggatni,hogy csináljunk valamit,neki viszont nincs kedve,mert dolgozik és fáradt.Ezt meg is értem,mert velem is ez szokott lenni,amikor dolgozom.Ő ebéd után általában lefekszik és alszik legalább 2 órát,mikor felkel leül a géphez játszani vagy netezni,közben beesteledik,vacsizunk,szokásos esti tisztálkodás és befekszünk az ágyba tv-t nézni.

Nekem az összes délutánom borzasztó unalmasan tellik,jobbra-balra téblábolok a lakásban,hátha akad valami teendő,de nem igazán tudom lefoglalni magam.Hetente 1-2 alkalommal elmegyek a barátnpmhöz,de őt sem untathatom napi szinten,mert ő is dolgozik+meg kell csinálnia a házimunkát is.

Nagyon haszontalannak érzem magam így,rettentő üresek a napjaim és elegem van a semmittevésből.

Fogalmam sincs,hogy mivel foglalhatnám le magam!Jó lenne néhány őtlet,hogy ki mit szokott csinálni szabadidejében!

22/L


2012. febr. 10. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én edzeni járok. Nincs vmi hobbid? Vagy önkéntes munka. Pl. kutyasétáltatás az állatmenhelyen.
2012. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nemigen mozdulsz ki otthonról. Egy-egy hosszabb séta vagy túra kellemesen lefárasztana, és még egészséges is.
2012. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Edzőterembe csak szombatonként szoktunk menni a párommal együtt.Én szivesen kimozdulnék a lakásból,szeretem a telet,jó lenne nagyokat sétálni a hóban,de egyedül az sem túlzottan érdekes,a párom viszont nem igazán kívánkozik ki a hidegbe,mert a munkahelyén is a szabad ég alatt ill hideg raktárakban dolgozik és nagyon átfázik mire hazaér.Más nem nagyon van,akivel mehetnék,mert a barátok,ismerősök is mind dolgoznak,tanulnak és senkinek nincs ideje engem "szórakoztatni".

Az önkéntes munka jó lenne,de sajnos kis városban élek és Itt nem nagyon van lehetőség ilyesmire,legalábbis nem tudok róla.

2012. febr. 10. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Iratkozzál be valamilyen tanfolyamra, pl. nyelvtanfolyam.
2012. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt mintha én írtam volna. 2 hete járt le a szerződésem és már engem is megesz a fene itthon, a takarítás, napi dolgok megvoltak/megvannak ugyanúgy, már maradék birsalmabefőttet is tettem el de az is csak egy "napig" tartott. A férjem reggel 6-kor indul munkába este 10 óra mire hazaér, szintúgy hidegben dolgozik mert feldolgozóiparban van a melója, így a télen kinn mászkálás sem megoldott a napi 12 vagy annál több órás meló mellett. Ő meg nagyon fázós típus így ha itthon van sem nagyon megy ki a hidegbe.
2012. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet:) Annyi, hogy én elkezdtem levelezőn az egyetemet így 1-2 hónapig most nagyon jó volt, mert a vizsgaidőszak lefoglalta minden időmet. Nem volt időm unatkozni.

Most meg engem is megöl az unalom. Ezért én most vettem egy kondibérletet, nagyon jó elfoglaltság délelőttönként kiadni az ideget, a felesleges energiát levezetni és délután elvégzek minden mást. Nekem nagyon tetszik, örülök, hogy időt tudok fordítani a mozgásra, mert amíg dolgoztam ez nem igazán ment. Ha jövőhónapba se jön össze semmi, akkor gondolkodok még az uszodán, eddig nem jártam, de meg kellene próbálni. Nekem is eszembe jutott, hogy valami tanfolyamot meg kellene próbálni.

22L

2012. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!