Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan anyával, aki nem tűri a kritikát vagy azt, hogy ellentmondanak neki?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nagyon rossz a kapcsolatom anyámmal már gyerekkorom óta.Rengeteg olyan dolgot tett,ami egy normális anyának eszébe sem jutna és emiatt nagyon haragszom rá.Bármilyen problémával fordultam hozzá,mindig közömbös volt,de ha ő kért valamire,ugranom kellett..Próbáltam vele beszélni sokszor,de azt mondja,majd akkor hallgat meg,ha nem haragszom rá..ez teljesen abszurd sztem,pont arról szeretnék beszélni vele,ami bánt és ami esetleg őt bántja..mit tegyek?hagyjam az egészet vagy van megoldás?
2012. febr. 8. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tapaszatalatból mondom, változni nem, vagy csak nagyon kicsit fog.

Szerintem olyan kapcsolatot építs ki vele, ami mindkettőtöknek elég.

2012. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, hogy még egy 2 éves (vagy kisebb) gyereknek is kijár a tisztelet, hát még egy annyi idősnak, mint Neked (nem tudom, hány éves vagy). Tehát hallgasson meg! Ha nem akar, menj utána, és magyarázd el, hogy egy anyától nem ezt várná az ember. Esetleg a szemére lehet vetni, hogy önző, stb.

Nehéz tanácsot adnom, mert szerencsére az én édesanyám egy igazi jó lélek. Viszont azokat az embereket nagyon nem szeretem, akikkel nem lehet beszélni, akik csak azt hallják meg, ami nekik tetszik, vagy ha eljut a tudatukig az övéktől eltérő vélemény, akkor azt egy nagyvonalú gesztussal hülyeségnek vagy rosszindulatnak titulálják.

2012. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg hízelegni neki, istenítsd, az ilyen típusok általában így válnak kezelhetővé. Persze, ha neked ez megy.
2012. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott, hogy szóközt raksz az írásjeleid után. Ez nem SMS. A helyzetedre meg nincs megoldás, csak erősítheted a pozícióidat függetlenedéssel, vagy észérvekkel, amit a másik fél is megért és elfogad.
2012. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!