Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöznétek másik városba?...

Elköltöznétek másik városba? Oda ahol a családotok lakik.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. A szüleim nem élnek, a legközelebbi rokonom a nagymamám (83 éves). Éldegélünk kettecskén Budapesten. Rajta kívül még van 1 unokatestvérem (60 km-re) és apukám unokatestvérei (szintén kb annyira, csak más irányban). Azt mondja a mamám, hogy jobb lenne nekem ha elköltöznék abba a városba ahol a rokonok laknak (valamelyikbe) mert így nagyon egyedül leszek. Nyilván az lenne a legjobb ha lenne pasim akivel együtt élnék stb. de annyira népszerűtlen vagyok, hogy nem jön össze kapcsolat. Mindegy. Mit tennétek? Mennétek vagy maradnátok?
2012. febr. 3. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy költöznék hogy vennék az adott városban egy lakást, szóval külön. Csak ott lenne legalább valakim pár utcányira. Mert így senkim sincs tényleg. Még barátaim sincsenek. De közben meg egy teljesen idegen városban attól félek nem találnám fel magam + mindenkinek van már családja. Férjek, gyerekek, unokák, és ott sem érezném jól magam szerintem. Amúgyis már egy szülinapkor is úgy érzem csak a "plusz 1" vagyok mert nem tartozom közéjük...
2012. febr. 3. 20:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne tedd. Van elég bajod így is,mondod. Idegen helyen nem könnyű,a rokonok meg nem biztos,hogy szívesen felvállalják hosszú távon a pátyolgatásodat. Eleinte még biztos,de aztán később már megunják.Otthon legalább a gyerekkori kötődéseid megvannak,ismered a szomszédaidat,az eladót a boltban stb. Ráadásul ha nagyon nem találod fel magad,elmész bármelyik színházba,moziba,bárhová,nagyobb eséllyel ismerkedsz meg egy normálisabb férfivel,mint olyan helyen,ahol kevés a választás a kultúra terén(mármint gondolom,szívesebben ismerkednél kultúrált férfival,aki ilyen helyekre jár)
2012. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se menj el... Attól, hogy rokonok, még nem állnak közel hozzád, ez kivehető a szavaidból. Egyetértek az előttem szólóval. Plusz, legalább a nagymamád sem marad egyedül... Ha elmennél, ketten lennétek külön magányosak. Most legalább egymásnak ott vagytok. :)
2012. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Amúgy jóban vagyunk, mármint mi számít jónak...Hetente 1-2 alkalommal beszélünk, ünnepekkor találkozunk. Csak én tehernek érzem magam számukra. Mert én nem vagyok senkinek sem a gyereke, és nem is várhatom el hogy valaki úgy tekintsen rám, ez persze természetes. Kivéve persze a mamám, ő mintha az anyukám lenne, sőt.


Ha költöznék akkor csak úgy hogy mind a ketten mennénk, nem válnánk szét.


Csak tényleg ez hogy jól van nem olyan nagy dolog de itt ismerem a tömegközlekedést, a boltost, a piacon a hentest, a szomszédokat. Azt mondja a nagyi hogy ott is megismerkednék. De áááá, nekem ez a környezet ad "biztonságot" vagy nem is tudom hogy mondjam...

2012. febr. 3. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ismerem a boltost,stb kb 2 évet vesz igénybe,és máshol is ugyanígy érzel. Munkád van? Szereted? Az is sokat számít.A partnertalálás,barátkozás nem egyértelmű: Budapesten nagyobb a választék neked is,de a potenciális partnereknek,barátoknak is, így a sikeres emberek járnak jobban Budapesttel. Munkával is így van.Ha vmi spec szakmád van, nyilván Bp. az előnyös,de ha tömegszakma,és nem vagy túl versenyképes,lehet jobban jársz egy vidéki városban. Ha tényleg jó rokonom lenne,költöznék.De ha felesleges teher vagy nekik,akkor nem. Megyeszékhelyre mennék,kisebb településre ilyen viszonylag távolabbi rokonok miatt nem.
2012. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a rokonok csak a akkor számítanak, ha jól ismeritek egymást, számythatsz rájuk.

A mamád is más világban nőtt fel, már én is (40) rácsodálkozom, aj új generáció mennyi mindent máshogy gondol. Vannak rokonaim, akik egy városban teljesen elhidegültek tőlünk. Szóval, ha egymás szájában nem keressük egymás társaságát, akkor ha én most 200 km--ről ideköltöznék melléjük, akkor sem lenne máshogy.

Úgyhog nem feltétlenül éri meg.

Anyu is azt mondja a család minden felett, áldozatokat kell hozni, kötelesek lennénk összetartani, aztán mit kap ... pofájára vasajtót.

2012. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!