Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pároddal a közös szabadidőtö...

A pároddal a közös szabadidőtöket mivel töltitek? Van e valamelyikőtöknek olyan hobbija, ami a másik félnek zavaró?

Figyelt kérdés

Nálunk a következő a helyzet: párom nagyon sokszor ül a gép előtt, és órákat is eltölt ott. -Játék- Ez a közös szabadidőnk kb 80%-át foglalja magában, Neki ezen kívül van még egyedül töltött ideje, amit szintén játékkal tölt el.

Beszélgettünk már erről, többször is hangsúlyoztam hogy nem azzal van gondom hogy ily módon akar kikapcsolódni-szerinte én azt nem értem hogy ő ezzel lazít-, hanem az időt sokallom, amit erre áldoz, pláne úgy hogy a beszélgetéseink a közös tevékenységeink minősége és mennyisége ennek a rovására írható egyértelműen.

Nem szeretnék önző lenne, és megfosztani a hobbijától, de szeretném hogy legalább egyensúlyban lenne az együtt eltöltött idő és a privát hobbi

Ha hasonló helyzetben vagytok/voltatok, hogyan lendültetek túl ezen?


2012. jan. 16. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Keress magadnak te is egy hobbit, amivel ezt az időt el tudod ütni.


Ha pl mondod, hogy menjetek el valamerre, akkor azt mondja, hogy nem, mert ő gépezik? Amúgy együtt éltek? Mennyi ideje vagytok együtt? Hány évesek vagytok?

2012. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én párom is a gép előtt ül és játszik...de közben beszélgetünk így egymással is törődünk ha meg "elfáradt" akkor úgyis mellettem köt ki és akkorra túl vagyunk a nap megbeszélésén...szóval mással tudunk foglalkozni :)
2012. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. De annyira már nem izgat. 5 éve vagyunk együtt, ez idő alatt valamennyit azért csökkent a játékkal töltött idő mennyisége. Remélem, tovább fog csökkenni :)
2012. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Konditerembe jár heti 2x2 órát,néha megyek én is,de ezen kivül nincs olyan hobbija ami nálam fontosabb lenne neki.

Játszani szokott ő is,de csak ha nekem egyéb dolgom van,de ha otthon vagyunk mindketten akkor inkább segit főzni (bár 3x annyi idő akkor :D),kienged egy kád vizet kettőnknek,vagy együtt játsziunk (nem gépen,hanem társas,stb)

2012. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Joggal mondhatjuk, hogy nagyon sok lány szenved ettől a barátom egy "kocka de szeretem" problémától. Az én barátom is kissé ilyen. Ezért születésnapjára kapott tőlem egy 1500 dbos puzzle-t. Meg is mondtam neki, hogy célzás értékkel kapja, hogy nem csak a géppel lehet játszani, hanem a valóságban is méghozzá velem együtt. De kompromisszumot is kötöttünk, mert naponta én is játszom vele 40 percet számítógépes játékot. Így ha jönnek a haverok játszani hozzánk nem akadály mert beszállok én is, vagy megyek vele ha másik haverhoz mennek. Persze nem maradok végig a nyakukon de ne szokják meg, hogy a gép miatt téged ki lehet zárni mert "nem értesz" hozzá. Mindennek a kulcsa a megbeszélés, ülj le vele mond meg neki nyíltan de finoman, hogy neked ez nem tetszik és szeretnéd ha ezen változtatnátok. Mond meg neki, hogy egy értelmes 2x éves embernek kell keresni egy olyan hobbit amiből "profitál" lehet az sport, logikai játék, valamilyen tanfolyam, olvasás, hangszer. Kérdezz meg mi érdekli, gyerekkorában mivel ütötte el az időd és annak alapján minden héten találj ki neki valami jó szórakozást. Ezzel rá tudsz világítani, hogy a valóságban is vannak jó elfoglaltságok. Ugyanakkor sajnos ha szeret gépen játszani egy bizonyos szintig! hagyni kell neki.
2012. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez majdnem minden kapcsolatban benne van valamennyire, persze nem mindegy, hogy mennyire.

Az én barátom xboxozni szeret, füllhallgatója meg nincs, úgyhogy eléggé zavaró, de hetente csak pár órát játszik, úgyhogy még nem szóltam érte.

Nálunk inkább az a baj, hogy alig van szabadideje. Ha van, akkor szoktunk együtt főzni, filmet nézni, és sajnos nem túl gyakran, de van hogy el is megyünk valahova együtt, állatkert, csak séta, sörözni, korcsolyázni. De csak havonta kétszer általában, amit meg én keveslek. De hát tanul, dolgozik, szóval ez van.

2012. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, és az egyik nekünk is a játék.

Az első a sport.Edzés egy héten 3szor, így 3szor este 11kor ér haza, és kötött a vasárnap, mert akkor meccs.Emiatt olyan dolgok nem valósíthatóak meg, mint pl.szerettem volna szervezni külföldi hétvégét, a repjegy filléres lett volna, ha időben foglalunk.De nem mehettünk, mert hát hétvégén meccsei vannak.Ez egy vicc, tekintve hogy egy "öregfiúk" sehol nem jegyzett csapat.(35 éves)Ezenkívül 24órában a tv-ben sport.Legszívesebben kidobnám a tv-t az életünkből.

Próbáltam a helyzeten lendíteni azzal, hogy amikor neki edzése van, én is lemegyek edzeni, csak jót tehet, de így is nehéz.Továbbá ott van a másik nagy szerelme, a játékok a telefonján.Szintén azzal érvel, hogy ő azzal kapcsol ki.

Sokszor tettem már fel neki a kérdést, ha én harmadik vagyok ezek mellett a dolgok mellett, akkor minek együtt?A kapcsolatunk akkor működik jól, ha nem vagyunk itthon, mert onnantól, hoyg beléptünk az ajtón, tv-sport, közben játék, és már mindegy mit beszélek, úgysem figyel.

Talán azt ajánlanám, ami nekünk is bejött, hoyg valahogy ha nehéz is, vedd rá házon kívüli programokra és abba próbálj egy kis tartalmat belecsempészni.Igaz, hoyg ezért is neked kell pedáloznod, és ez valahol nem fair, de egy kapcsolat sikere nagyobb részt a nőn múlik.Illetve a türelmén:)Sok sikert!

2012. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Együtt élünk,kb fél éve és 24 évesek vagyunk.

Megpróbáltam én is ezt a verziót, hogy játék közben beszélgetek, de akkor nem tud annyira figyelni, és sokszor "leráz" egy-két semleges válasszal, és érződik rajta hogy szeretné ha minél hamarabb befejeznénk az adott beszélgetést. Szóval ez kizárva. Estére pedig elfárad és viszonylag korán elalszik. Már kértem hogy előbb töltsünk együtt egy kis időt, aztán felőlem hajnalig is játszhat, engem nem zavar, de az meg nem tetszik neki. Szóval a játék először, aztán jövök csak én. Nem érzi hogy ez mennyire frusztrál, pedig sokszor mondtam már hogy ez számomra elég megalázó. Szerinte túlreagálom.

2012. jan. 16. 13:56
 9/13 A kérdező kommentje:

Az a legrosszabb, hogy úgy érzem, érdekesebb egy lelketlen számítógép mint én. Ha ideges: játszik, ha fáradt: játszik, ha unatkozik: játszik. Szeretném értékesnek érezni magam mellette, próbáltam már a programokat is, iszonyat sokat kell egyért is akár pedáloznom, és nagyon hamar elveszíti az érdeklődését. Nem érzem, hogy számára pótolhatatlan lennék vagy fontosabb egy képzeletbeli sorrend alapján mint a gép.

Elszomorító, hogy ahogy olvasom nem vagyok ezzel egyedül :(

2012. jan. 16. 14:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi nem élünk együtt, de nekem a lovaglás a hobbim, viszont akkor van lovas edzés mikor mi találkozunk, ő meg mindig gépezik, engem kikészít, mert amíg én lovazok, addig ő ír sms-t, hogy hol vagyok, miért nem vagyok már ott, mikor megérkezek, mintha nem is ő írta volna az sms-eket, volt, hogy együtt laktunk(nem összeköltözés, csak huzamosabb ideig, együtt laktunk) és nem tudtam tőle aludni, mert haverjai hívták játszani és ott beszélgetett, és 8-kor jött aludni, és ezt csinálta 1hétig, és a végén már teljes ideges voltam, mivel nekem meg mindennap 9-kor mennem kellett el. Egyszer vedd el az egeret, és mondd el neki, hogy bánt ez, és beszéljétek meg, hogy ez neked nem jó, hogy a gép az első.
2012. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!