Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy nekem jó a másik iskola is?

Figyelt kérdés
Holnap felvételizem,és anyukám nem érti meg hogy,nekem jó a szakközépiskola is,de ő nagyon azt akarja hogy gimibe menjek(jó,persze én is szeretném),mert szakközépiskolából nem lehet továbbtanulni.Ma már 3(!!)órát tanultam a matek felvételire,de aztmondja tanuljak még,de hát nem pont az lenne a lényeg hogy pihenjek a felvételi elötti nap?És még aztmondja hogy ha nem tanulok még +1-2-3 órát akkor nem vesznek fel a gimibe,és akkor esélyem sincs továbbtanulni,és akkor rossz lesz nekem meg....De egy közgazdasági szakközépiskolával is leeht valamit kezdeni,nem?
2012. jan. 20. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
szerintem a közgazdasági szakközép is jó.de hát attól függ,a felvételitől,hogy hova vesznek fel.meg kell várni.
2012. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Darkkingdom ***** válasza:
91%

De szakközépiskolából is lehet továbbmenni honna veszed hogy nem? mé szerintem jobb is,merta gimi az full elméleti dolgok...szakközépben meg kézzelfogható dolgokat is tanultok..mondjuk közgazdász esetben nem tudom,de egyik osztálytársam (Volt osztálytársam) szakközepesek voltunk,leraktuk a technikusit aztán ő ment tovább egyetemre is!

Gimi az szinte ugyanaz mint a szakközép!Csak azt mondják gimiből jobb továbbmenni!de szerintem nem

2012. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Persze, takarítónők is kellenek a világon. De ha magasabb röptű terveid vannak, akkor nem árt gimnáziumba bekerülni. Nézd csak meg a felvételi keretszámokat az egyetemen, valami brutális verseny lesz minden egyes helyért, nem mindegy, honnan kapod az alapokat a felvételihez.


(Hú, de le leszek pontozva...)

2012. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert ő az anyukád, és annyi mindent megtett már érted, hogy te is megtehetnéd ezt a kedvéért...
2012. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint nem lehet továbbmenni szakközépből.Különben ahova én jelentkeztem szakközépbe oda nagyon sokan jelentkeznek,és nem egy nagyon sz*r iskola.Utolsó: -.- Takarítók álltalában azok akik 8osztályt végeztek(és ez egy elég jó szakközép suli)(persze,mostanság nem csak azokból)
2012. jan. 20. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Én gimibe jártam és elmondhatom, hogy nem csak elméleti dolgok voltak. Sőt, nagyon is széleskörű volt az ismeretgyűjtés. Versenyek, előadások, kreatív napok, jól felszerelt technikai/kémiai/fizikai laborok... stb. Egy gimnáziumra több keret jut - szerintem - mint egy szakközépre.

És nem is azzal van a gond, hogy ne lehetne szakközépből továbbtanulni (már ha a szakközépben van lehetőség érettségizni), hanem hogy valószínű sokkal rosszabb eredménnyel fogod zárni, mint a gimit. Miért? Nem azért mert buta lennél, hanem mert a szakközépbe többnyire azok mennek akiket nem vesznek fel a gimibe, mert rosszabb tanulók, te pedig belekerülsz egy ilyen osztályba. Az lesz a ciki, ha 5ös a dogád és ki leszel közösítve. A gimiben meg fordítva. Ha 4-est írsz akkor megkérdezik tőled: tán beteg voltál tegnap, hogy nem készültél? ... de a gimiben a társak segíteni fognak jobban tanulni, ha súgnak a válasz jó lesz nem pedig kétséges.


Szóval gondold át ezeket. Ha tovább akarsz tanulni, mindenképp a gimit válaszd és szánj rá még 2-3 órát a tanulásra, utána pihenhetsz egész este meg a hétvégén. Vannak dolgok amikért megéri áldozatot hozni.

2012. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
én közgazdasági szakközépből tanultam tovább gazdasági szakon, nagy előnnyel indultam azokkal szemben, akik gimiből jöttek. ennyit erről. max, csak akkor rosszabb a szakközép, ha végül nem azt akarod majd tanulni fősulin, amit középsuliba tanultál.
2012. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 BlackSword ***** válasza:
48%
Anyudnak annyiból igaz7a van, hogy a gimiből könnyebb a továbbtanulás, mondjuk a matek miatt... De szakközépből meg ha azon a szakon mész egyetemre, akkor a szakmában leszel előrébb, ha meg leteszed a technikusit, már előrébb vagy vele végzettség szempontjából, mint egy sima érettségivel... Szóval ott már nem kell görcsölni annyira a diploma miatt sem... Én szakközepes voltam, és nem bántam meg, hogy azt választottam a gimivel szemben...
2012. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

"Nem azért mert buta lennél, hanem mert a szakközépbe többnyire azok mennek akiket nem vesznek fel a gimibe, mert rosszabb tanulók, te pedig belekerülsz egy ilyen osztályba. "


Na, ezzel nem értek egyet. Sőt ez merő hülyeség. Nálunk 2 nagyon jó nevű szakközép van, kéttannyelvű közgazdasági szakközepek, a legerősebbek közt vannak az országban. Egyikbe jártam én is. És ide a kitűnő tanulók közt válogatnak, , akik ide jelentkeznek, eszükbe sincs gimibe jelentkezni. A továbbtanulási esélyük a tanulóknak jobb, mint aki gimiből akar továbbtanulni. Kőkemény közgáz, könyvvitel, 2 idegen nyelv, idegen nyelvű értettségik is. A férjem gimibe ment, utána közgázra. Hogy mit szívott. Akik közgazdasági szakközépből jöttek, ne tudd meg, azoknak mennyi előnyük volt, nemúgy, mint annak, aki sose hallott ilyenekről. Csak férjem nem volt olyan jó tanuló, hogy felvették volna ezekbe, így maradt a gimi. Ráadásul +1 vagy 2 év érettségi után, és szakmája is van.

2012. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

"És nem is azzal van a gond, hogy ne lehetne szakközépből továbbtanulni (már ha a szakközépben van lehetőség érettségizni)"


Jézusom, ne szólaltál volna meg! Nem, a szakközépben nem lehet érettségizni.......Hol élsz? Kevered a szakmunkásképzővel, bakker!

2012. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!